Skocz do zawartości
Maks!

Kupujacy Uszkodził Procesor

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Otóż sprzedałem użytkownikowi XXXX procesor, który bezbłędnie pracował u mnie w komputerze ponad rok. Transakcja przebiegła pomyślnie, w miarę szybka wpłata, zadowolony klient po około tygodniu wystawił komentarz.

Po czym po ponad miesiącu pisze, że procesor przestał działać, zgodziłem się na przyjęcie procesora warunkowo, po czym przyszedł do mnie procesor, w bardzo złym stanie fizycznym, ważny układ jest urwany oraz rdzeń jest mocno ukruszony, co jest powodem, że sprzęt nie działa.

Link ze zdjęciem jaki sprzedałem, a jaki dostałem w zwrocie Dołączona grafika

 

Użytkownim grozi mi w niezbyt przyjemny sposób i straszy zgłoszeniem do allegro, że nie wywiązałem się z umowy. Z mojej strony było wszystko w porządku i nie chcę odpowiadać za uszkodzenie sprzęt nie z mojej winy.

 

Jak myślicie jak w tej sprawie wszystko się potoczy?

 

Z góry dzięki za odpowiedzi

Edytowane przez Maks!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro wystawił komentarz pozytywny i na początku wszystko działało to jak może zgłosić sprawę allegro? Ja bym olał gościa. W ogóle nie wiem po co kazałeś mu odesłać tego procka. Rozumiem po tygodniu, ale po ponad miesiącu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prostym skośnym :P

 

A tak na poważnie - masz dowody - te same numery itd. Także co by tu gadać, niech Cię straszy.

Groźby są karalne. Napomknij mu, że od jakiegoś krótkiego czasu działają dwudziestoczterogodzinne sądy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niezły lol

Widzialem już niejeden uwalony proc przez nieumiejętny montaż ale ten za sprawą ułamanego układu (górny lewy) to mega przypadek. Koleś chyba wbijał proca młotkiem w mobo.

I dać takiemu dzieciakowi coś do łap.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze gąbeczki powyrywał :> Mocny typek musiał być z niego [; Takze albo na LGA starał się to wcisnąć albo normalnie na A tylko nie otworzył [; ahahha:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wy mnie nie straszcie, bo ja swojego 1700+ zem puścił zdaje się chłopaczkowi co ma mx 13-14 lat i pytał się czy ten procesor co mu sprzedałem jest na socketA :huh:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stary, poprostu wyslij mu ta fote co wyzej wkleiles. Jak to zobaczy, to raczej juz mu sie nie bedzie chcialo wiecej Ci [gluteus maximus] truc. Jesli jednak bedzie, to Ty pierwszy zglos sie do allegro podsylajac im ta fote. Ona wszystko wyjasnia.

 

EDIT:

 

Nawiasem mowiac, to co sie z tym procem kurde moglo stac. Pies go wszamal na potem wyzygal, czy jak ?? Przeciez tam nawet ta naklejka jest przytarta.

Edytowane przez DziubekR1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro wystawił komentarz pozytywny i na początku wszystko działało to jak może zgłosić sprawę allegro? Ja bym olał gościa. W ogóle nie wiem po co kazałeś mu odesłać tego procka. Rozumiem po tygodniu, ale po ponad miesiącu?

Dokładnie B-) Pierwsze co mi się rzuciło w oczy. Ale tu nauczka dla autora że nie warto być "dobrym wujkiem" ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Stary, poprostu wyslij mu ta fote co wyzej wkleiles. Jak to zobaczy, to raczej juz mu sie nie bedzie chcialo wiecej Ci [gluteus maximus] truc. Jesli jednak bedzie, to Ty pierwszy zglos sie do allegro podsylajac im ta fote. Ona wszystko wyjasnia.

Swietna rada. Zgadzam sie. Widac czarno na bialym. Twoj rdzen jest w stanie idealnym , jego jest ukruszony. Pokaz mu fotke i go olej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie ścierał czymś silikon z zababranego proca, pewnie próbował spirytusem, dlatego jest przytarty sticker. Widać że proc był czyszczony dla niepoznaki :lol2: .

Ja bym spróbował ożywić tego procka kupując taki układ w innym uszkodzonym procku i przeszczepić go na ten. Uszkodzone jajko pewno jeszcze jest sprawne, nie takich kaleków widziałem i działały.

 

Zamiast lutowania można układ przyczepić na lakier elektroprzewodzący, pozostaje tylko kwestia rozlutowania go z innego proca.

 

Za naprawę możesz kolesiowi wystawić rachunek, a jak nie będzie chciał to sobie go znów sprzedaż, żaden problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Humorek od rana to lubię.

 

 

Pierwsza sprawa, jeśli jesteś pewny, że coś jest dobre to nie przyjmuj spowrotem. Teraz na Twoim miejscu pisz do Allegro, jak sprawa wygląda, dostanie na konto ostrzeżenie (i mu to odeślij, ale po interwencji w allegro). Bo on kupił, więc on musi posiadać ten procesor.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odeslij procka i powiedz mu ze masz go w [gluteus maximus] ;) masz fotke ze sprzedales ok. na fotce widac nr na naklejce etc co potwierdza autentycznosc. jak zglosi do allegro/na policje czy cokolwiek wszedzie sie wybronisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej xtremalny oc głup ... pewnie myślał ze core to IHS i chciał zedrzeć czapę :P przynajmniej tak to piknie wygląda ... odsyłaj proca, raport do allegro i kwas dla niego.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...