Skocz do zawartości
jgx

Problem Z Mnożnikiem W Bartonie

Rekomendowane odpowiedzi

napisałem ten post w podforum Sokcet A -Barton, ale tam chyba już nikt nie zagląda więc powtażam tutaj:

Witam, jestem nowy na tym forum i to jest mój pierwszy wpis (choć od kilku dni czytam to forum na maxa:) Od paru lat mam Bartona 2500+@3200 (1.65V) i choć nie jestem szpecem w tych sprawach podkręcałem go sobie magistralą - nominalne 11X199 i wsio OK, i żyłem sobie tak do dzisiaj w przekonaniu że mój barton ma zablokowany mnożnik, a tu dziś czytam że sprzed 39 tyg 03 mają odbl. a mój nr. to:AQXEA 0325MPM - czyli jeżeli dobrze kumam to jest 25 tydz 03 więc mn. powinien być open. Więc czemu w biosie jak dam np. 11.5 czy 12 X 166 to we właściwościach windy cały czas pokazuje 1.83 2500+ czyli mnoznik nie działa, (płyta to Asus A7N8X E DL)? Oco tu chodzi? Uświadomcie nowicjusza:)

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a sprawdz jaka masz czestotliwosc np everestem...

no niestety mimo że w biosie jest "wbite) 12x to everest pokazuje 11x, czy to oznacza że mnoznik jest jednak zablokowany? Ale wtedy ri info a dacie produkcji i mnozniki jest nieaktualne

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj dać niższy mnożnik (np. 7x, 8x). Poza tym nie wszystkie procki przed 39. tygodniem miały odblokowany mnożnik... niektóre po 39. miały go doblokowanego... ale to szansa 1:1000 albo jeszcze mniejsza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...