Skocz do zawartości
niesforny

Foobar, Output I Dsp

Rekomendowane odpowiedzi

przekopałem posty, czytałem przylepiony temat o foobarze, ale nie jestem usatysfakcjonowany, powiem więcej, teraz jestem jeszcze bardziej zdezorientowany, niż przed zagłębieniem się w wiedzę przedstawioną w poprzednich tematach. ech. chodzi mi o to:

 

mam sprzęt taki jak w sygnaturce (najbardziej chodzi mi o kartę dźwiękową na płycie głównej, realtek (alc883) i zaciekawiło mnie poprawienie jakości dźwięku przez foobara właśnie. muzyki słucham na wieży samsunga podłączonej do komputera przez wyjście na panelu tylnym (wg tego co mi mówi program "realtek konfiguracja audio hd").

w foobarze ustawiłem tak: jako "output device" mam ustawione "DS : Realtek HD Audio Output". buffer length nic nie zmieniałem, jest 1000 ms, jak było.

w "output format / post processing" z menu "output data format" dałem najwyższą możliwość, czyli 32-bit (czy warta skórka wyprawki, tzn czy to faktycznie zmienia jakość dźwięku czy doznaję efektu placebo?). tu by było wszystko, teraz zakładka DSP: resampler (pphs) ustawiony na maksymalną możliwość - 96000 Hz (ultra mode nie zaznaczałem). potem equalizer i advanced limiter. powiedzcie mi teraz, czy to coś zmienia? nie słyszę wielkiej różnicy, jakby wysokie tony brzmiały klarowniej (blachy, hi-haty itp). ale może to jest tylko to, co chcę usłyszeć hehe.

 

garść screeenów:

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

(przedniego panelu nie podłączałem, nie korzystam z niego)

 

w zakładce "cyfrowe" są ustawienia s/pdif, ale mnie to chyba nie dotyczy (wieża), prawda?

 

Dołączona grafika

 

doradźcie mi proszę, jakie ustawienia są najlepsze dla mojej karty dźwiękowej...

 

a! i powiedzcie mi jeszcze, czy sztuczka z ASIO na moim sprzęcie (dźwięk na płycie głównej i wieża) ma jakiś sens.

 

z góry dziękuję za odpowiedzi i wyrozumiałość, naprawdę nie wiem jak się do tego zabrać, więc warto pytać ludzi, którzy się na tym znają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proponuję Ci ściągnąć ASIO4ALL i puścić dźwięk przez ASIO - u mnie różnica nawet na głośniczkach w laptopie była słyszalna, a na stacjonarnym i X-530 znaczna.

Output format ustaw na najwyższy obsługiwany przez kartę - mój SB Live! ma 16-bit (u Ciebie chyba 24-bit). Wszystkie DSP powyłączaj. Jeśli się upierasz, zostaw tylko resamplera (na 96 KHz).

 

Słyszysz różnicę? ;)

Edytowane przez radosuaf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proponuję Ci ściągnąć ASIO4ALL i puścić dźwięk przez ASIO - u mnie różnica nawet na głośniczkach w laptopie była słyszalna, a na stacjonarnym i X-530 znaczna.

Output format ustaw na najwyższy obsługiwany przez kartę - mój SB Live! ma 16-bit (u Ciebie chyba 24-bit). Wszystkie DSP powyłączaj. Jeśli się upierasz, zostaw tylko resamplera (na 96 KHz).

 

Słyszysz różnicę? ;)

asio4all ściągnięte, dzięki!

 

pokazuje mi "out: 8x 8-192kHz, 32Bits". Latency Compensation In i Out mam ustawione na 32 samples. use hardware buffer - nie jest zaznaczone, więc nie wiem czy jest sens to ruszać. ac97 troubleshooting - zaznaczone "always resample 44.1 kHz <-> 48 KHz. ASIO buffer size = 512 samples. czy to jest tak, jak powinno być?

 

w foobarze jako output device ustawiłem ASIO : ASIO4ALL v2. output data format dałem na najwyższą wartość = 32-bit. tzn. zostało takie ustawienie, bo teraz nie można tego zmienić. pewnie dlatego, że w opcjach ASIO jest podane 32-bit. tylko czemu mam do wyboru asio4all v2 DWA RAZY w asio virtual devices?

 

resampler ustawiony na 96000 (maksymalnie).

 

a co z "dither (slow)" w zakładce foobara output format / postprocessing? zaczynam się w tym powoli gubić!

 

ach i jeszcze te ustawienia w realtek hd audio output - te na dwóch ostatnich screenach. o co tam chodzi, zostawić tak jak jest? zmienić coś? tu chyba nie chodzi o s/pdif, co?

 

jak dotąd gra ładnie.......... pytanie tylko, czy wszystko dobrze ustawiłem?!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

asio4all ściągnięte, dzięki!

 

pokazuje mi "out: 8x 8-192kHz, 32Bits". Latency Compensation In i Out mam ustawione na 32 samples. use hardware buffer - nie jest zaznaczone, więc nie wiem czy jest sens to ruszać. ac97 troubleshooting - zaznaczone "always resample 44.1 kHz <-> 48 KHz. ASIO buffer size = 512 samples. czy to jest tak, jak powinno być?

 

w foobarze jako output device ustawiłem ASIO : ASIO4ALL v2. output data format dałem na najwyższą wartość = 32-bit. tzn. zostało takie ustawienie, bo teraz nie można tego zmienić. pewnie dlatego, że w opcjach ASIO jest podane 32-bit. tylko czemu mam do wyboru asio4all v2 DWA RAZY w asio virtual devices?

 

resampler ustawiony na 96000 (maksymalnie).

 

a co z "dither (slow)" w zakładce foobara output format / postprocessing? zaczynam się w tym powoli gubić!

 

ach i jeszcze te ustawienia w realtek hd audio output - te na dwóch ostatnich screenach. o co tam chodzi, zostawić tak jak jest? zmienić coś? tu chyba nie chodzi o s/pdif, co?

 

jak dotąd gra ładnie.......... pytanie tylko, czy wszystko dobrze ustawiłem?!

W ASIO4ALL wyłącz wszystkie In - nie będą Ci potrzebne, zaznacz Hardware buffer, zmień na 1ms, buffer size na 128, włącz dither.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W ASIO4ALL wyłącz wszystkie In - nie będą Ci potrzebne, zaznacz Hardware buffer, zmień na 1ms, buffer size na 128, włącz dither.

"Unrecoverable playback error: ASIO: None of input channels are assigned to device channels" :cry: buuu ratunku!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...