Skocz do zawartości
Freju

ZniczszyĆ Acera - Szukam Kogoś Kto Jest Mądrzejszy Od Tych W Czechach !

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć !!!

Mam taką sprawę, dzisiaj po 3 tygodniach czekania wreszcie Acer odesłał mi mojego kompa ... problem polegał na częstym wysypywaniu się systemu, licznych blue screenach, błędzie przy ładowaniu Windowsa o następującej treści (0200 FAILURE FIXED DISK 0: Memory configuration error: bank interleave requested but not enabled) ... dostałem kompa, wyciągnąłem z kartonu, przeczytałem opis awarii "wadliwy dysk, wymiana i przeinstalowanie systemu" - czyli tak jak przypuszczałem ... włączam kompa ... :/ :/ :/ wyżej wspomniany błąd ... włączam jeszcze raz ... ufff poszło, ale ten windows którego zainstalowali , był jakiś lewy, Neo z nim nie chciała chodzić, przeinstalowałem system przy pomocy swoich recoverów i looz, zanim zainstalowałem softa, z którego korzystam, (czytaj: openoffice, mozilla, skype, winrar i inne potworki) pach BLUE SCREEN i przy włączaniu kompa znów to samo, to co przed wysłaniem kopanego ACERA do Czech, KTO TAM PRACUJE !!! Banda nierobów czy co ??? Ja się na tym nie znam, oni dostają za to kasę, dlaczego przez 3 TYGODNIE nie mogli zreperować mi kompa, którego mam od niespełna pół roku ... żenada !!! Jutro nie mam jak do tych #%%^$^&$^#$% zadzwonić, więc zrobię to dopiero w piątek ...

DLA WAS MOI MILI MAM PRZESTROGĘ NIE KUPUJCIE ACERÓW, NIEPOWAŻNA FIRMA !!!

P.S. Może ktoś ma pomysł na to, co jest nie tak z moim komputerem, nie mam za bardzo ochoty wysyłać, go znów na 3 tygodnie, bo masakrycznie utrudnia mi to moją egzystencję :/

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DLA WAS MOI MILI MAM PRZESTROGĘ NIE KUPUJCIE ACERÓW, NIEPOWAŻNA FIRMA !!!

No, tu bym się kłócił- firma jest... w miarę normalna, jakość produktów każdy zna, ceny i wydajność także. Co innego serwis- tu można rzucać, czym się chce- od mięsa począwszy, aż skończywszy na czymś większym. Asusy są niby lepsze- a serwis też jest do d*. Dlatego- co innego producent, a co innego serwis.

Jak coś nie działa, najlepiej najpierw sprawdzić RAM (raz nie sprawdziłem i straciłem stówkę :-D z hacylkiem).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No, tu bym się kłócił- firma jest... w miarę normalna, jakość produktów każdy zna, ceny i wydajność także. Co innego serwis- tu można rzucać, czym się chce- od mięsa począwszy, aż skończywszy na czymś większym. Asusy są niby lepsze- a serwis też jest do d*. Dlatego- co innego producent, a co innego serwis.

Jak coś nie działa, najlepiej najpierw sprawdzić RAM (raz nie sprawdziłem i straciłem stówkę :-D z hacylkiem).

Mhm sprawdzić RAM ??? To mogę sprawdzić ram bez utraty gwarancji ??? Stacjonarna sam składam, znajomym itp, ale notebookami nigdy się nie bawiłem i jakoś to dla mnie czarna magia, ale wiadomo zawsze można się doedukować ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

0200 FAILURE FIXED DISK 0: Memory configuration error: bank interleave requested but not enabled

Na moje oko to masz tutaj 2 błędy

 

HDD - MBR

Been reading up on IDE to USB cables and enclosures. Error code 0200 Failure Fixed Disk 0 indicates file alocation table coruption. can be fixed with FIXMBR command

Zobacz czy FIXMBR nie pomoże

 

RAM - Dual Mode

"Note: Memory interleaving is a way to increase memory performance by allowing the system to

access multiple memory modules simultaneously, rather than sequentially, in a similar fashion

to hard-drive striping. Interleaving can only take place between identical memory modules."

Nie dokładałeś ramu?

 

Jeśli nadal będzie kucha to obstawiam walnięty kontroler na płycie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na moje oko to masz tutaj 2 błędy

 

HDD - MBR

 

Zobacz czy FIXMBR nie pomoże

 

RAM - Dual Mode

 

Nie dokładałeś ramu?

 

Jeśli nadal będzie kucha to obstawiam walnięty kontroler na płycie

Dokładałem drugą 512 ale to od razu przy zakupie (wszystko było oki, zaczęło się sypać dopiero w lutym), sprawdziłem dzisiaj jak komp zachowuje się po wyjęciu tej dokładanej kości i ... przestała wyskakiwać druga część błędu zostało tylko FAILURE FIXED DISK :/ teraz przeinstalowałem system i wszystko chodzi ale z obiema kośćmi ramu :/ nie czaję tego jak na moje oko to dziwna sprawa ... acer wymienił mi dysk tak dla własnego widzimisie :/ na prawdę dziwne ... może problem tkwi w czymś innym ???

 

Oki właśnie czytam sobie o komendzie FIXMBR może uda mi się ją zastosować ...

 

odpalasz z płyty cd memtest lub goldmemory i leci jak nie ma błędów to ok, ja są to ramy walniete

 

Skąd mogę zassać te programy ???

Edytowane przez Freju

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładałem drugą 512 ale to od razu przy zakupie (wszystko było oki, zaczęło się sypać dopiero w lutym), sprawdziłem dzisiaj jak komp zachowuje się po wyjęciu tej dokładanej kości i ... przestała wyskakiwać druga część błędu zostało tylko FAILURE FIXED DISK :/ teraz przeinstalowałem system i wszystko chodzi ale z obiema kośćmi ramu :/ nie czaję tego jak na moje oko to dziwna sprawa ... acer wymienił mi dysk tak dla własnego widzimisie :/ na prawdę dziwne ... może problem tkwi w czymś innym ???

 

Oki właśnie czytam sobie o komendzie FIXMBR może uda mi się ją zastosować ...

Skąd mogę zassać te programy ???

FIXMBR

 

Co do ramu do wyłącz w biosie tryb pracy dwukanałowej dla pamięci (jeśli się da), albo zmień kość na kompatybilną z tą co masz, możliwe też że dokupiony ram dostał kuku (jeśli wcześniej wszystko działalo ok)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

FIXMBR

 

Co do ramu do wyłącz w biosie tryb pracy dwukanałowej dla pamięci (jeśli się da), albo zmień kość na kompatybilną z tą co masz, możliwe też że dokupiony ram dostał kuku (jeśli wcześniej wszystko działalo ok)

 

Ten BIOS jest strasznie okrojony odkąd mam tego acerka aż sam się dziwię że jest w nim tak mało opcji ... nie ma tam możliwości ustawienia pracy dwukanałowej ... a przy okazji nie tylko ja mma takowy problem znalazłem opis identycznego w tym samym modelu kompa

http://www.notebookforums.com/thread184857.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten BIOS jest strasznie okrojony odkąd mam tego acerka aż sam się dziwię że jest w nim tak mało opcji ... nie ma tam możliwości ustawienia pracy dwukanałowej ... a przy okazji nie tylko ja mma takowy problem znalazłem opis identycznego w tym samym modelu kompa

http://www.notebookforums.com/thread184857.html

zamień kości i sprawdź czy działa na tej nowej tylko ale w banku 1, jeśli tak to masz uszkodzony kontroler albo 2 bank pamięci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze nie ogarniam tego, teraz system pracuje bez zarzutu, zaraz zacznę instalować programy z których korzystam, może się nie posypie ... wyłączyłem w biosie Quiet boota i widzę że błąd w dalszym ciągu się pojawia, ale teraz jedynie drugi człon od Memory ... - mhm jakiś pomysł, żeby stabilna sytuacja się utrzymała

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze nie ogarniam tego, teraz system pracuje bez zarzutu, zaraz zacznę instalować programy z których korzystam, może się nie posypie ... wyłączyłem w biosie Quiet boota i widzę że błąd w dalszym ciągu się pojawia, ale teraz jedynie drugi człon od Memory ... - mhm jakiś pomysł, żeby stabilna sytuacja się utrzymała

jeśli chodzi o to "bank interleave requested but not enabled" to oznacza że została wysłana prośba o tryb pracy dwukanałowej ale tryb nie został włączony - powódów może być wiele: niekompatybilość, uszkodzona pamięć, uszkodzony bank pamięci (ale nie całkiem zje..any skoro działa), uszkodzony kontroler pamięci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli chodzi o to "bank interleave requested but not enabled" to oznacza że została wysłana prośba o tryb pracy dwukanałowej ale tryb nie został włączony - powódów może być wiele: niekompatybilość, uszkodzona pamięć, uszkodzony bank pamięci (ale nie całkiem zje..any skoro działa), uszkodzony kontroler pamięci

 

dzięki za pomoc mam nadzieję ze kompik będzie działał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...