Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Jak w temacie - który polecacie ?

Moje priorytery to: bezpieczeństwo danych, cicha praca, wydajność.

 

1.WD WD3200AAKS 320 GB 16MB 7200 SATA-II

 

2.Hitachi Cinemastar 7K500, 320GB, Serial ATA 300, 7200 RPM, 8MB

 

3.Samsung Spin Point T166S HD321KJ, 320GB, Serial ATA/300,

7200RPM,16MB cache

 

przy założeniu ze wszystkie są w tych samych cenach i mogę je mieć od reki ?!

 

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja wzialem WD3200AAKS i nie zaluje... - wykres wydajnosci masz w tym dziale -> http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=225359

moge dodac ze dysk jak narazie jest cichutki... 0 buczenia, slychac tylko delikatna prace glowic

 

kopiowanie z partycji na partycje - 35-38Mb/s - znacznie lepiej niz moj poprzedni dysk - tez WD ale 1600JS, 23-27Mb/s - (bez kombinowania z buforem w Total Comanderze czy innych tego typu programach polepszajacych kopiowanie) - Jeszcze jedna wazna sprawa nie zamula sie tak jak poprzedni dysk przy kopiowaniu wiekszych ilosci danych, transfer potrafil spasc do 3-5Mb/s (ale to byla przypadlosc wszystkich moich poprzednich dyskow) by za chwile znow wzrosnac, na tym dysku kopiowanie jest bardzo szybkie - moze na to ma wplyw 16Mb bufor...

Edytowane przez ernik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

good luck

 

zorientuj sie najpierw w istniejactch tmatach,

 

Nyny: Czemu polecasz dysk ktory nie jest tak naprawde cichy?! Hitachi jest wydajniejszy i cichszy, a i o bezpieczenstwo danych byłbym spokojniejszy. 5 lat gwarancji, czyli dodatkowe 2 latka.. wsadzic mozna miedzy stare knigi ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przejrzałem forum wczesniej, dlatego w spisie nie ma seagate.

Nie dla spawarek !

Nie widziałem nigdzie opinii o samsungu T166, poza tym mozna to potraktować jako topic zbiorczy, co pozwoli uniknąc takich pytań w przyszłości. OT tyle ;-) Poza tym, nie mogę się zdecydować :rolleyes: Wszystkie wydają się być dobre.

 

edit: z lektury forum wzięły się też dwa dyski w tym zestawieniu + samsung na dokładkę. Mam czas do jutra.

Edytowane przez Sołtys25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje porownanie w kwestii glosnosci - a mialem tez Samsunga 1614N - 160GB na IDE

glosnosc(buczenie): Samsung(nie radze spac przy wlaczonym kompie)>WD1600JS(mozna spokojnie spac)>WD3200AAKS(praktycznie nieslyszalny)

glosnosc(praca glowic): Samsung<WD3200AAKS<=WD1600JS (ale podkreslam ze praca glowic jest akceptowalna w kazdym dysku) - z tym ze w Samsungu raczej nie byla slyszalna z powodu masakrystycznego buczenia...

bezawaryjnosc: WD 160Gb mam od poltora roku - partycje zrobione raz i do tej pory nie mam nawet logicznego bada..., Samsung no coz... tydzien temu oddalem 3 dysk na gwarancje w ciagu niecalych 3 lat :blink: - za kazdym razem pada w formie wysypu badow... co prawda dostane 4 dysk i znow 3 lata gwarancji ale i tak wolalbym z niej nie korzystac... A co do WD3200AAKS nie wypowiem sie, mam go ok. miesiaca, jak narazie ok...

Zrazilem sie do samsunga, dlatego odradzam go kazdemu, co prawda nie wiem jak z nowa seria T166, ale...

Dodam jeszcze ze AA jest najchlodniejszy z calej stawki...

Edytowane przez ernik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hitachi, ale T7K500 (a nie 7K500 - jest gorszy troche!). ;) Poczytaj o nim, jest watek na forum. Szybki i cichy, jak dla mnie lepiej wypada niz Seagate 7200.10 :)

Edytowane przez ridczak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hitachi jest porównywalny do seagate, ze wskazaniem na Hitachi. Z opinii jego użytkowników można się dowiedzieć, że jest cichszy, ale.....

 

Ale nówkę 320GB seagate, z 16mb cache oczywiście i z 5 letnią gwarancją można mieć już za 285zł!!!!!!! Wersją 250GB z 16mb cache (która nie ma tej przypadłości co odpowiednik Hitachi, czyli słabszej wydajność w stosunku do modelu pojemniejszego) można kupić za 250zł.

 

Hitachi 320GB z nowej serii widziałem najtaniej za 330zł. Wydaje mi się, że nie warto dopłacać aż 45zł, różnice między nimi nie są tyle warte IMO.

Edytowane przez przemo3642

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za dyski Hitachi... prawie że zawsze trzeba było więcej zapłacić.

Jak widać wszystko wróciło do "starej normy". :( Aczkolwiek ja do nich mam pełne zaufanie i na obecną chwilę również wybrałbym Hitachi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za dyski Hitachi... prawie że zawsze trzeba było więcej zapłacić.

Jak widać wszystko wróciło do "starej normy". :( Aczkolwiek ja do nich mam pełne zaufanie i na obecną chwilę również wybrałbym Hitachi.

Ja liczę na rychłą odpowiedź na ceny seagate ze strony pozostałych producentów. Zważywszy na poniższe, myślę że raczej "stara norma" to stan bardzo krótkotrwały.

 

Segate niemal zdominował rynek i nie da się ukryć, że z technologią są do przodu (pozostali producenci dopiero od niedawna stosują zapis prostopadły, tymczasem barka 7200.10 już jest od długiego czasu). Pewnie niedługo zaprezentują barkę ver. 11 i znów się zacznie pościg.

Edytowane przez przemo3642

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czemu polecam Seagate. Bo na dzien dzisiejszy mam 3 takie dyski w domu a do tego przewinelo mi sie przez rece okolo 10 sztuk przez ostatni czas i z zadnym nie mialem najmniejszych problemow.

Nie ukrywam ze pod wzgledem glosnosci Barka serii 10 to nie to co leciwa IV ale nie narzekam na halas.

Do tego wydajnosc na wysokim poziomie a przede wszystkim bardzo niska awaryjnosc.

A 5 lat gwarancji jest tez sie liczy

 

Dołączona grafika

Edytowane przez Nyny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...