Skocz do zawartości
Oni

AMD Athlon XP

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc wszystkim jest to moj pierwszy post tutaj wiec chciale siem najpierw z wami przywitac awiec cze all :-)

 

A teraz moj problem

Kupilem procesor AMD Athlon xp 1800+ razem z wiatraczkiem <span style="color:red;">ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: ktury</span>(wiatrak i procesor bylo oryginalnie spakowane razem) go chlodzi,ale temperatura dochodzi do 75 stopni,to chyba duzo za duzo i niewiem co zrobic zeby ta temperatura spadla

Mozeci mi cos poradzic???

 

I drugi problem do tego procesora kupilem nowa plyte glowna ABIT KR7A-Raid, bis 1,8 GHz, Sockel A, bis 1.8GHz, 266MHz FSB, ATX

6xPCI, 1xAGP, 4xDDR-RAM, UDMA-133, RAID

 

dotego dokupilem 2razy 256 DDR-ram PC266 na plycie jest napisane ze ma byc pamiec do PC-2100/1600 czy jest wogule ruznica miedzy PC266 a PC2100/1600,bo niestety komp pod win xp dochodzi do ekranu logowania a potem niebieski ekran i napisy ze jest tam jakis problem i nieruszy pod xp (moze to wina tego ramu?).Pod win98 komp chodzi wsumie jest wszystko ok tylko to przegrzewanie (teraz mam 72 stopnie).Sprawdzilem wszystko jeszcze raz czy procesor dobrze dochodzi do wiatraka itd.wszystko wyglada ok wiatrak kreci sie ale temperatura i tak jest wysoka co z tym zrobic???

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeszcze jedno :-)

 

jak od kompa odlacze kabel pradowy to caly bios sie resetuje,przeciez w plycie jest ta bateria i ona powinna uczymac stan biosu jak niedochodzi

prad,wymienilem baterie na 2 inne z innych plyt glownych i caly czas to samo????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proponuje zmienic cooler , u mnie na miedzianym evercoolu temperatura dochodzi do 50 stopni (PRZY MAX OBCIĄZENIU), sprobowac tez mozesz obnizyc Vcore dla proca . Zebym u siebie zobaczył taka temperature to chyba juz bym poszedl po kwiatki na grob mego proca :lol: , narazie wszystko co mozesz zrobic to otworzyc obudowe .Pozdrofka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najpierw co do roznicy w pamieci. Zeby za bardzo nie komplikowac powiem prosto. PC1600 sa tylko dla Duronow, a PC2100 sa dla AXP - sa szybsze i tylko takie powinno sie dawac do AXP (albo jeszcze szybsze tj. PC2700 itd. - ale to przy podkrecaniu ewentualnie).

 

Co do temperatury. Jest duzo za duza. Zaleznie ile masz kasy miej nadzieje ze ktos ci powie dokladne oznaczeie wspanialego Titana (za 30 zl jet cyz jakos tak), albo jak masz duzo kasy to kup Zalmana 6000 Cu (180zl). Moze byc rowniez Volcano7+. Nastepnie kupujesz cos takiego jak Copper Shim (pewnie napisalem z bledem) oraz paste termoprzewodzaca na bazie srebra - Arctic Silver 3 . Wszystko do kupienia w 4max cool. Jesli nie chcesz za bardzo placic to ten cooler titana, Copper Shim i uzyjesz pasty dolaczonej do coolera. Temperatura w przypadku drozszej inwestycji spadnie do 42*C a w przypadku tanszej do 45-50.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy te opcje sa ok?

 

Soft menu III

 

CPU OPERATION SPEED 1800+(133)

CPU FSB CLOCK (MHZ) 133 (CZ TU NIEPOWINNO BYC 266?)

RATIO ( CFSB:AGP:PCI) 4:2:1

MULTIPLIER FACTOR *11.5

SPEED ERROR HOLD DISABLE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy te opcje sa ok?

 

Soft menu III

 

CPU OPERATION SPEED  1800+(133)

CPU FSB CLOCK (MHZ)   133  (CZ TU NIEPOWINNO BYC 266?)

RATIO ( CFSB:AGP:PCI) 4:2:1

MULTIPLIER FACTOR       *11.5

SPEED ERROR HOLD       DISABLE

nie nie powinno. tak jak i w wypadku proca x2. samo z siebie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze widze ,ze ci sie chyba pomyliły oznaczenia pamięci z sd ram.

Pisząc PC 266 pewnie miałeś na myśli pamięci pracujace z częstotliwościa 266 MHz ,czyli DDR PC2100 :wink:

Przyczyną zwisów na pewno jest za duża temp. proca. Puki co to chociaż otwórz obudowe ,ale wydaje mi sie ,ze ten twój cooler jest chyba źle zamocowany. Moze jest za słaby docisk. 75*C to b.dużo. Sprawdź z jaką predkością kręci sie wentylator ,chyba goście od AMD się nie wygłópili i nie dali coolerka który nadawałby sie tylko na karte graficzna :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym nie polecał pasty dołączonej to tytana jak nałozysz tegotroche za dużo to pod wpływem temperaturki potrafi sie to rozlac po procu (chodzi mi o paste o kolorze Grafitu umieszczonej w mini strzykawce ) :twisted:

Spiderman czy moze ta pastato titan ttg-s104, qrde bo jak tak to ja se tym wysmarowałem , bo nie miałem czym :? , myslisz ze jest gorsza od białej sylikonowej ??, a co do ilosci to nienalezy przesadzac bo procek bedzie mial ładny :D srebrny kolor . Wczesniej miałem Thermopoxa 75ags i było ok , teraz tez jest ale zawsze to 1 - 2 stopnie mniej .

Wiecie moze czym najlepiej zmywac ten szajzzz ???(z procka) :?: :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym nie polecał pasty dołączonej to tytana jak nałozysz tegotroche za dużo to pod wpływem temperaturki potrafi sie to rozlac po procu (chodzi mi o paste o kolorze Grafitu umieszczonej w mini strzykawce ) :twisted:

Spiderman czy moze ta pastato titan ttg-s104, qrde bo jak tak to ja se tym wysmarowałem , bo nie miałem czym :? , myslisz ze jest gorsza od białej sylikonowej ??, a co do ilosci to nienalezy przesadzac bo procek bedzie mial ładny :D srebrny kolor . Wczesniej miałem Thermopoxa 75ags i było ok , teraz tez jest ale zawsze to 1 - 2 stopnie mniej .

Wiecie moze czym najlepiej zmywac ten szajzzz ???(z procka) :?: :D

Zmywac, najlepiej i bezpieczniej benzynka extrakcyjna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc wszystkim jest to moj pierwszy post tutaj wiec chciale siem najpierw z wami przywitac awiec cze all :-)

 

A teraz moj problem

Kupilem procesor AMD Athlon xp 1800+ razem z wiatraczkiem <span style="color:red;">ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: ktury</span>(wiatrak i procesor bylo oryginalnie spakowane razem) go chlodzi,ale temperatura dochodzi do 75 stopni,to chyba duzo za duzo i niewiem co zrobic zeby ta temperatura spadla  

Mozeci mi cos poradzic???

 

I drugi problem do tego procesora kupilem nowa plyte glowna  ABIT KR7A-Raid, bis 1,8 GHz, Sockel A, bis 1.8GHz, 266MHz FSB, ATX  

6xPCI, 1xAGP, 4xDDR-RAM, UDMA-133, RAID  

 

dotego dokupilem 2razy 256 DDR-ram PC266 na plycie jest napisane ze ma byc pamiec do PC-2100/1600 czy jest wogule ruznica miedzy PC266 a PC2100/1600,bo niestety komp pod win xp dochodzi do ekranu logowania a potem niebieski ekran i napisy ze jest tam jakis problem i nieruszy pod xp (moze to wina tego ramu?).Pod win98 komp chodzi wsumie jest wszystko ok tylko to przegrzewanie (teraz mam 72 stopnie).Sprawdzilem wszystko jeszcze raz czy procesor dobrze dochodzi do wiatraka itd.wszystko wyglada ok wiatrak kreci sie ale temperatura i tak jest wysoka co z tym zrobic???

 

Pozdrawiam

Temp. stanowczo za duza. Ale nie przejmuj sie, nie jestes wyjatkiem. Dobry ten proc ale trzeba umiec sie z nim obchodzic - bez obrazy dla Ciebie. Zle zalozony cooler moze byc sprawca calego zamieszania. Co do pamieci to to nie ma takich jak PC266 :P chodzilo Ci o ddr266 a to sa PC2100.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki wszystkim za odpowiedzi

Jak widzicie odpowiadom trochu puzno minolo juz troche czasu

Procesor sie spalil ale nie przez temperature wiec zamowilem zaraz drugi ten sam,pochodzil niecale 5 sekund !!!!!! zalonczylem kompa i on sie sam zaraz wylaczyl i po procku.

Nie byla to moja wina,to juz moja 5 plyta glowna i piaty procesor tak ze orientuje sie co i jak pozakladac .W poprzednich plytach kture maialem wszystko bylo ok a ta byla poprostu jakas felerna,rabila jakies zwarcie cy cos,wkazdymrazie oddalem wszystko w firmie w kturej wszystko kupilem dali mi nowa plyte nowy procesor i zwrucili pieniadza za drugi procesor teraz wszystko chodzi jak nalezy.

 

Jeszcze raz dzieki wszystkim za odpowiedzi i pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...