Skocz do zawartości
Freju

Failure Fixed Disk 0

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć w innym temacie opisywałem poprzedni problem (http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=229129), częściowo go zlikwidowałem jednak coś jeszcze zostało nie tak. Komp działa, ale czasem przy bootowaniu zamiast sygnatury literowo cyfrowej dysku wyskakują jakieś dziwne znaczki i błąd 0200 FAILURE SYSTEM DISK ... co z tym zrobić, resetuję kompa i dalej chodzi normalnie, ale drażni mnie to, że od czasu do czasu się wali ... co z tym zrobić i jaki mpże być powód ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć w innym temacie opisywałem poprzedni problem (http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=229129), częściowo go zlikwidowałem jednak coś jeszcze zostało nie tak. Komp działa, ale czasem przy bootowaniu zamiast sygnatury literowo cyfrowej dysku wyskakują jakieś dziwne znaczki i błąd 0200 FAILURE SYSTEM DISK ... co z tym zrobić, resetuję kompa i dalej chodzi normalnie, ale drażni mnie to, że od czasu do czasu się wali ... co z tym zrobić i jaki mpże być powód ...

0200 Failure Fixed Disk Hard disk error detected.

Enter the BIOS Setup Utility and verify the hard disk is detected. If

not, contact your dealer or an authorized service center.

 

:) tak napisała firma acer w instrukcji obsługi

 

używasz jakiegoś programu antywirusowego? zapuszczałeś mu fixmbr ?

 

nie uaktualniałeś biosu czasem ?

 

PS. a może acer nie wymienił Tobie tego dysku tylko walnął taką ścieme

Edytowane przez contradanza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

0200 Failure Fixed Disk Hard disk error detected.

Enter the BIOS Setup Utility and verify the hard disk is detected. If

not, contact your dealer or an authorized service center.

 

:) tak napisała firma acer w instrukcji obsługi

 

używasz jakiegoś programu antywirusowego? zapuszczałeś mu fixmbr ?

 

nie uaktualniałeś biosu czasem ?

 

PS. a może acer nie wymienił Tobie tego dysku tylko walnął taką ścieme

Też tak myślę, że zapuścili ściemę :/

 

Nie nie uaktualniałem BIOSa bo nawet nie wiem jak to zrobić, o co chodzi z tym fixmbr jak mam to zrobić i gdzie o co c'mon proszę wytłumaczyć jak tłukowi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie nie uaktualniałem BIOSa bo nawet nie wiem jak to zrobić, o co chodzi z tym fixmbr jak mam to zrobić i gdzie o co c'mon proszę wytłumaczyć jak tłukowi

Poczytaj o fixmbr prościej się chyba nie da tego wytłumaczyć -> link

 

Fixmbr — naprawia główny rekord rozruchowy (MBR) partycji rozruchowej. Zmienna „urządzenie” jest nazwą opcjonalną określającą urządzenie, które wymaga nowego rekordu MBR; należy ją pominąć, jeśli miejscem docelowym jest urządzenie rozruchowe.

 

Ale zanim cokolwiek zrobisz to sprawdź:

 

1. Czy nie masz wirusów - może to wirusy rozwalają tobie MBR

2. Czytałem gdzieś że gościu z ibm'em miał identyczny problem i po wymianie dysku na nowy problem występował nadal -> stwierdził że to usterka w biosie i wgrał bios na nowo (jemu pomogło)

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za poprzedniego posta.

 

Teraz mam kolejny problem, staram się zainstalować konsolę odzyskiwania, ale przy instalce wyskakuje mi info, że nie może odnaleźć plików, niestety mam Windowsa na dysku, a nie na płycie i płytki mam tylko w funkcji recoverów :/ MASAKRA, ale pocieszające jest to, że ta awaria to nie koniecznie padnięty sprzęt, a może tylko problem z obszarem rozruchowym czy BIOSem.

Wirusów nie mam, tego jestem pewien, wszystko przeskanowana, przez różne programy antywirusowe ;p Kombinuję dalej ...

 

Aha jeszcze jedno: jak przeinstalować BIOSa ??? Bo może rzeczywiście tutaj tkwi problem ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...