Skocz do zawartości
R.i.P.

Era - Można Zrywać Umowy Promocyjne!?

Rekomendowane odpowiedzi

Polecam pierw przeczytać:

http://telefon.gsm.pl/telekomunikacja/2173...mentarze/3.html

a tutaj wzory pism:

http://telefon.gsm.pl/telekomunikacja/2176...siecia-era.html

 

Swoją drogą właśnie się dziwiłem co to mi ostatnio przyszło - siakiś regulamin ;o Przydałoby mi się zerwać umowę w kwietniu (mam do sierpnia). Tylko ciekawe skoro "Niestety na infolinii - odpowiadaja, ze nie ma podstaw prawnych do rozwiazania umowy z PTC (Erą) poniewaz regulamin nie zostal zmieniony, a jedynie uzupełniony." No ale UKE pomoże ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaraz po ukazaniu się tej informacji dzwoniłem do BOKu i pani z którą rozmawiałem dość szyderczo próbowała się ze mnie śmiać, że to nie żadna zmiana, natomiast jak się powołałem na to co jest napisane na fkn.pl, to powiedziała że zdecydowanie za wcześnie abyśmy mogli rozmawiać o takich rzeczach.

 

Pasowałoby mi takie rozwiązanie, bo do 16 kwietnia mogę podpisać umowę z Pleyem na promocyjnych warunkach dla testerów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oooo bardzo dobra nowina :)

Ostatnio przedluzalem umowe na 3lata, a juz 8lat za soba mam i nic specjalnego mi nie zaoferowali. Wiec oplaca mi sie zrobic papa :]

 

Wedlug tej umowy, moge prosic o przeniesienie mojego numeru do TakTaka, ale przeniesnienie numeru chyba jest platne 50zl?

 

Jaki jest termin zerwania umowy?

I czy wtedy trace telefon, ktory dostalem w ramach podpisanej umowy?

Edytowane przez SKRYTOBOJCA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oooo bardzo dobra nowina :)

Ostatnio przedluzalem umowe na 3lata, a juz 8lat za soba mam i nic specjalnego mi nie zaoferowali. Wiec oplaca mi sie zrobic papa :]

 

Wedlug tej umowy, moge prosic o przeniesienie mojego numeru do TakTaka, ale przeniesnienie numeru chyba jest platne 50zl?

 

Jaki jest termin zerwania umowy?

I czy wtedy trace telefon, ktory dostalem w ramach podpisanej umowy?

Jezeli konczy sie tobie umowa, dwa miesiace przed jej wygasnieciem mozesz zlozyc wniosek o rozwiazanie umowy, ew. z bezplatna opcja przeniesienia nr do tak-taka. Nie telefon jest twoja wlasnoscia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezeli konczy sie tobie umowa, dwa miesiace przed jej wygasnieciem mozesz zlozyc wniosek o rozwiazanie umowy, ew. z bezplatna opcja przeniesienia nr do tak-taka. Nie telefon jest twoja wlasnoscia.

Tyle to ja sam wiem.

 

Ja mowie o systuacji gdy do konca umowy zostalo mi ~33miesiace czyli prawie 3lata.

To juz jest spora roznica.

 

Po tym linku co dal Cmx widac, ze Era tak latwo sie nie podda :angry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

era sobie moze to interpretowac jak tylko chce a i tak to nie ma wiekszego znaczenia bo pierwszy lepszy sad w przypadku sporu uzna racje klienta bo nawet jesli jest to uzupelnienie to dodaja jakis zapis z ktorym nie musze sie zgodzic i basta z gory przegrana pozycja a ta walka ma tylko odstraszyc ludzi przed zrywaniem i nic wiecej

Edytowane przez siwy05

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I niestety niektórych odstraszy, bo bardzo prawdopodobne że Era zrobi tak jak kiedyś Plus w podobnej sytuacji, gdzie wpisywał ludzi do KRD.

niby za co? za to, ze ktos skorzystal z prawa? to juz pod wielka hamowe podchodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh po co było podpisywać umowę jeśli teraz wszyscy chcą ją nagle zerwać, czy te zmiany w regulaminie są aż tak znaczące? Sam mam telefon w erze i umowy bym nie zerwał tylko i wyłącznie ze względu na to, że zostały mi 4 miesiące do końca, a po zerwaniu już bym pewnie telefonu w erze nie dostał... Już widzę jak Era zgodzi się na zerwanie umowy bez kary dla kogoś kto kupił telefon warty grubo ponad 1k zł za 1zł, będą tak kombinować jak TP z rozdzieleniem neo i abonamentu za telefon :lol: Zamiast kara nazwą to opłatą za rozpatrzenie wniosku o wypowiedzenie umowy i wycenią na 2kzł :lol:

Edytowane przez -=KAX=-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

UKE zabrał głos ws. "uzupełnienia" regulaminu PTC

 

Czyli UKE g... zrobilo. A my bedziemy sie ciagac po sadach latami :mur:

Jak to nic nie zrobiło?

Jak już zostało wskazane w stanowisku prezesa UKE z 22. marca zgodnie z art.59 ust.2 Prawa Telekomunikacyjnego każda zmiana regulaminu, niezależnie od nazewnictwa stosowanego przez operatora (w przypadku PTC zmiana regulaminu określona została jako "uzupełnienie zapisów") jest zmianą regulaminu, która w przypadku braku jej akceptacji daje abonentowi prawo do wypowiedzenia umowy, a operatorowi nie przysługuje wobec abonenta roszczenie odszkodowawcze.

Masz prawo zerwać umowę , a era ma prawo się z tobą nie zgodzić i tyle. Przecież prezes uke nie pójdzie za nikogo sądu...jak przegrają kilka procesów to się nauczą.Albo i nie... :wink:

Osobiście jestem z ery zadowolony i nie mam zamiaru zmieniać operatora na razie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh po co było podpisywać umowę jeśli teraz wszyscy chcą ją nagle zerwać, czy te zmiany w regulaminie są aż tak znaczące?

A co to ma do rzeczy? NIC!

Zrywasz umowe nie musisz sie tlumaczyc dlaczego.

 

Jak to nic nie zrobiło?

Jezeli dla Ciebie wybor:

- zaplac kare i potem w sadzie domagaj sie zwrotu kary od PTC

lub:

- nie plac, ale PTC pozwie Ciebie do sadu i bedzie od Ciebie wymagac zaplacenia karty.

 

To jest zalatwienie sprawy?

Edytowane przez SKRYTOBOJCA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja nie będą rozwiązywał bo od listopada chcę od nich wydębić jak najtaniej jakiegoś palmfona :] (tak BTW to jakie są konkretnie te zmiany w regulaminie/umowie?)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedy tylko sie dowiedzialem o mozliwosci zerwania umowy z ERA to od razu bez wahania postawnowilem cos zdzialac :D Wiec napisalem wypowiedzenie (wzor krazy w internecie) i wyslalem. Po 3 tygodniach przyszla odpowiedz (jakies prawnicze bzdety i proba nastraszenia klienta). Na koniec tego pisma napisali ze zaplace 1000zl kary za zerwanie umowy przed czasem, ale jesli podtrzymam swoje stanowisko to prosza mnie jeszcze o podanie dokladnego punktu regulaminu z ktorym sie nie zgadzam. Wiec napisalem drugie pismo, w ktorym wszystko im wyszczegolnilem oraz powolalem sie na wyniki kontroli UKE. Po tygodniu od wyslania drugiego pisma dzwoni do mnie jakze MILA PANI z PTC i informuje mnie, ze doszla do nich rezygnacja i pyta co chce zrobic z numerem. Wiec zdecydowalem na razie przeniesc go do systemu prepaid TAK TAK na 30 dni. Po tym okresie jesli nie doladuje konta to moj nr przestanie byc aktywny. Podczas w.w. rozmowy nie bylo mowy o zadnych karach, straszeniu czy nawet ani slowem nie wspomniala o tym zebym sie jednak namyslil jeszcze. Czekam aktualnie jak ta sprawa sie potoczy, ale jedno jest pewne - nie zaplace ani grosza kary. Dlatego zachecam wszystkich, ktorzy maja mozliwosc i chec, aby sie nia bali tylko zerwali umowe, gdyz nie maja prawa wyniknac z tego zadne konsekwencje. Jak sie moja sprawa juz zakonczy to dam znac jeszcze :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...) ale jesli podtrzymam swoje stanowisko to prosza mnie jeszcze o podanie dokladnego punktu regulaminu z ktorym sie nie zgadzam. Wiec napisalem drugie pismo, w ktorym wszystko im wyszczegolnilem oraz powolalem sie na wyniki kontroli UKE.(...)

To napisales im punkt, z ktorym sie nie zgadzasz?

Bo wg przepisow, abonent nie musi tego robic :)

 

Na ile miales podpisana umowe i ile zostalo Tobie do konca?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak napisalem im, ze nie zgadzam sie z powszechnie juz znana zmiana postepowania reklamacyjnego, ale nie wdawalem sie w szczegole. Wszedlem po prostu na strone rzadowa UKE i wkleilem im wynik opublikowanej kontroli.

Umowe mialem podpisana na 2 lata a zostalo mi jeszcze 8 miesiecy :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sorry za dywagacje na temat slusznosci lub nie postepowania niektorych osob, pewnie sam jeszcze nie dawno skorzystal z takiego "przywileju" ale teraz stojac troche z boku widze jakie to bagno, operator po czesci zmuszony wprowadzic zmiany w regulaminie (na dodatek calkowicie obojetne dla 99% klientow) jest walony ostro w d*** przez jego abonentow, na kazdym kroku sie tylko patrzy jak kogos okrasc, a najlepiej zrobic to oficjalnie i legalnie tak jak w tym przypadku, ehh kiedy to sie zmieni...

Edytowane przez kucyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...