Skocz do zawartości
Rezker

Tragiczne Napięcia

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Strasznie się zszokowałem, jak parę razy zdarzyło mi się, że komp który stał całą noc odłączony od prądu, rano po kilku sekundach od odpalenia się wyłączał się , i tak ze 3-4 razy zanim załadował system. Po odczycie napięc zasilacza opadła mi szczęka:

+3.3V - wahania: 1,67V - 2,67V

+5V - 1.32V - 2.66V

+12V - 1.47V - 6V

 

Lool każde napięcie nie osiąga nawet połowy minimum!!! Kopmletnie nie mam pojęcia co jest grane: zasilacz modecome feel 400W, który i tak jest na wyrost do takiego konfiga:

ecs kt 600a+duron 1.6@2000mhz

geforce 6600 350/550@440/680

512 mb ddr twinmos

80 gb dysk maxtor

nagrywarka dvd

żadnych peryferiów poza modemem adsl.

Macie jakieś sugestie?(poza tym żeby nie włączać kompa przy takich napięciach)?

Dołączona grafika

Edytowane przez Rezker

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Weź patelnię i walnij się w łeb...

NAPIĘĆ NIE MIERZY SIĘ SOFTEM, TYLKO MIERNIKIEM !!!

Poza tym Feel do ekstraklasy zasilaczy nie naleźy.

Po pierwsze nie mam miernika i to jest jedyna możliwośc, jaka mam zeby zmierzyc napiecia,(poza tym nawet jezeli pomiar napiec z biosu nie jest zbyt dokladny, to tak czy inaczej nie moga to byc wahania na poziomie polowy minimum!!!)

a po drugie modecom moze nie jest najlepszy, ale nie moze sie rownac z megabajtem czy innym wynalzkiem typu codegen, a po trzecie to na przyszlosc nie pisz odpowiedzi, jak tak maja one wygladac...

Edytowane przez Rezker

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisałem ci jaka jest prawda. Odczyty z programów nigdy nie mają wiele wspólnego z rzeczywistością. Na moim ASRocku pokazuje mi że mam 15,5v na lini 12v - przy takich napieciach komputer nie miał by prawa wstać (po mierzeniu miernikiem napięcia są idealne- 12,1v przy obciążeniu). Taki problem wydać ~20-~30zł na najprostszy miernik?? Gdybyś miał faktycznie takie napięcia komputer by się w ogóle nie włączył.

Fakt, Feel jest lepszy od Codegenów itd ale bał bym się nim zasilać komputer, kiedy dobrą Deltę 350W z Allegro można kupić poniżej 50zł.

Wiele razy już było w wielu miejscach wałkowan, że nie mierzy się napięć softem, m.in. w FAQ przyklejonym u góry działu. Wystarczyło do niego zajrzeć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak czy inaczej coś jest nie tak i to widać bez mierzenia napięć (problem z odpalaniem kompa) stąd ten post...Aha, jeszcze jedno - nie to żebym był złośliwy, ale piszesz, że bałbyś się zasilac kompa modecom`em, to dlaczego masz modecom`a w sygnaturze?:mrgreen:

Edytowane przez Rezker

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale nie feela...

czlowieku radze Ci kupic ten miernk i wtedy wracaj plakac ryczec stekac etc.

Tymczasem temat do zamkniecia a autor do ukarania jakimis procencikami :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie płacze, nie ryczę nie stękam, płakac i ryczeć to sie chce, jak sie widzi, jak co poniektórzy sa sympatyczni... Ludzie, nie można inaczej???

Edytowane przez Rezker

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mozna...jesli Ty wykarzesz choc troche inwencji zeby zajrzec w 2 temat od gory gdzie masz wyraźnie napisane na czerwono

Napięcia nie mierzymy programami!

Edytowane przez Pageup

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie płacze, nie ryczę nie stękam, płakac i ryczeć to sie chce, jak sie widzi, jak co poniektórzy sa sympatyczni... Ludzie, nie można inaczej???

http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=93885

 

Można, ale niektórzy czytali już takie tematy jak twój n+1 razy i mają z lekka dość :P

 

SpeedFan nie rozpoznaje poprawnie czujników na płycie głównej, stąd takie pomiary.

Zasilacz ALBO płyta główna - tyle mogę wywróżyć z opisu problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w zasadzie nie ma nic do dodania co nie zostalo juz powiedziane na temat napiec - moja rada kup sobie miernik

 

co do sposobu w jaki autor tematu sie zachowuje to rece opadaja - zamiast sie zastanowic i sprobowac poszukac odpowiedzi w poprzednich tematach to teraz jeszcze obraza sie na reszte uczestnikow bo osmielili sie zwrocic mu uwage

 

i mnie pewnie tez skrzyczy :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...