Skocz do zawartości
przemo3642

Przegląd Nagrywarek Sata

Rekomendowane odpowiedzi

przemo3642@ w zupelnosci sie z toba zgadzam :wink:

 

poczytaj testy LG h55n to to jest dopiero CDrom

 

co do samsunga to chyba najlepszy wybór nagrywarki na SATA z LITESCRIBE o wystarczających parametrach no i obchodzących zabezpieczenia 3 poziomu zabezpieczonych płyt z grami

 

jak pisałem wyżej jak sie używa płyt po 50gr to nie dziwota ze kiepsko sie wypalą

ile trzeba wydac na plyte by dobrze sie wypalala 1.5,- czy 2,-?

samsung daleko nie pada od lg :)

 

LG GSA-H55L jakosc zapisu DVD+R

post-9733-1180686250_thumb.jpg

 

Samsung SH-S183L LightScribe jakosc zapisu DVD+R

post-9733-1180686237_thumb.jpg

 

Pioneer DVR-112 jakosc zapisu DVD+R

post-9733-1180686264_thumb.jpg

 

jasno widac czerwone na zielonym ...

ja jesli kupuje nagrywarke to ma przede wszystkim bardzo dobrze nagrywac

a to czy czyta zabezpieczenia ... niewazne

kiedy bede potrzebowal pewnie kupie samsung'a SH-S183L

 

co do lightscribe ... no coz jeden zbiera znaczki drugi klej od znaczkow

wole nadruki na plytach zrobione drukarka atramentowa - szybciej sie robi i lepiej wygladaja :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i nagrywareczka zamontowana, w porównaniu do lite on 1693s to merc, przy wypalaniu płyt praktycznie niesłyszalna, szybko zczytuje wsadzone płyty dvd jak i cd

 

zero problemów z podłączeniem i kompatybilnością SATA

 

oczywiście kolesie w komputroniku walili kit ze do nagrywarki nie ma nero , ale sie nie dałem i poszedł szukać i co sie okazało ze znalazł cd nero z nadrukiem samsung:P teraz tylko po update na stronie nero czekać na CD key do wersji 7

Edytowane przez Rav85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

długo czekaliście na CD-key do nero?? poprzez update na stronce nero dla os posiadających napędy samsunga??

 

 

i jaki jest najlepszy program do wypalania litescribe??

 

aktualnie wypalilem jedna plytke programem

 

CyberLink LabelPrint 2 najlepsza jakością i trochę to wyszło ciemne, wiec pytanie czy inny program może jest lepszy bądź ma opcje konfiguracji wypalania? jasność itp...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie była dziwna opcja bo klucz od płytki samsunga pasował do modelu 182 a ja mam 183 no nic dziwne zarejestrowałem , poszło, następnie przyszłą reklamówka od bota z nero blabla, i dzisiaj jakiś ziom napisał pe english żebym podał mu jeszcze nazwisko bo w formularzu wpisałem tylko imię , aby mógł zarejestrować ten cd-key na mnie , nic czekam dalej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wpisalem na 1-go maila siebie a na drugiego brata. Dostalem 2 rożne klucze (na 1 klucz od Samsunga).

 

Ps. A jaka jest wersja NERO po zapodaniu tego otrzymanego klucza? I czy jest w pełni funkcjonalna?

Edytowane przez Lysyn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ściągasz najnowsza wersje z www.nero.com czyli 7.9.6.0 wbijasz klucz i masz full wersje

 

tylko sie zastanawiam jak na 1 klucz zrobiłeś 2 rejestracje? mi pisze ze klucz nieprawidłowy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja wiekowa już nagrywarka powoli odmawia posłuszeństwa, a jako że teraz za 130zł można mieć fajny sprzęt to opłaca się pakować w nagrywarki SATA czy lepiej na IDE?? Doradźcie bo jak kupie nagrywarkę to tak żeby już starczyła mi do przesiadki na HD-DVD lub BlueRay

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zamówiłem samsunga 183L, mam nadzieje że dobrego wyboru dokonałem :) na pionka kasy nie miałem, mam nadzieje że nie będe żałował (jakiś taki uraz miałem do samsunga po dla mnie beznadziejnych cd-rw). cena u mnie tej nagrywareczki 105zł, myśle że całkiem przyzwoicie :)

 

EDIT

 

Nagrywareczka już jest w domu, wieczorkiem potestuje jak sie na niej nagrywa :)

 

Nie chce mi sie testow przeprowadzać, moje obiektywne odczucia:

 

Świetna nagrywareczka, na 17 płyt które dzisiaj nagrałem wszystkie pięknie działają, mimo że niektóre z nich to najtańsze minty, a niektóre verbatimy :) po prostu cud miód i orzeszki :) do tego świetnie czyta płytki mimo że niektóre potraktowałem specjalnie dla niej dość ostro i wygladają jak po kilku latach używania :) szczerze polecam SAMSUNGA 183L :) (obiektywna ocena po 4h użytkowania)

Edytowane przez iqmax

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak to wygląda z instalacją systemu, Linux, Win ? Przecież one są podłączone do kontrolera. Czy działa to normalnie tak jak z IDE?

też mnie zastanawia ten aspekt, ponieważ chcę kupić do nowego kompa jakąś nową nagrywareczkę na SATA, bo mi się strary LiteOn 851S rozpadł :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

haha, moj najszybszy zakup w zyciu. wczoraj tak sie wk..wilem na swoja zmasakrowana nagryware ktora padla ze nie minelo 15 min a juz w domu byla nowka. przejrzalem na szybko (niestety) ten temat i padlo na samsunga 183L a gdybym dokladniej doczytal to wzialbym wersje bez lightscribe'a bo mi to nie potrzebne. nagrywareczka jest bardzo cicha, moja poprzednia na max obrotach wpadala w takie drgania ze w nocy budzila domownikow, teraz jest cicho jak makiem zasial.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę powoli nad zmianą nagrywarki, bo moja obecna już się wykrusza, przejrzałem FAQ na początku topa, no i sam nie wiem, czy te wszystkie nagrywarki na SATA są aż takie "na minus", mało która z tam wymienionych wygląda na rzeczywiście dobrą. Jak to dokładnie jest, czy te na P-ATA też takie były i nie zwracało się na to tak bardzo uwagi (bynajmniej ja nie zwracałem, a najczęściej kierowałem się po prostu ceną, no i wiadomo podawanymi przez producenta parametrami)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co brać do 130zł na sata? głównie chodzi o jakość wypalania i odczytu, łamania zabezpieczeń i lightscribe są nieważne. A i najlepiej jakby była dostępna wersja Silver/ivory :>

widze że samsunga 183 ( http://www.esc.pl/product_info.php?cPath=1...roducts_id=5101 ) polecacie, dobry to wybór? czy lepiej LG?

http://www.esc.pl/product_info.php?cPath=1...roducts_id=7587

 

edit.

Zyje tu ktoś? :P

Edytowane przez Xaz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co brać do 130zł na sata? głównie chodzi o jakość wypalania i odczytu, łamania zabezpieczeń i lightscribe są nieważne. A i najlepiej jakby była dostępna wersja Silver/ivory :>

widze że samsunga 183 ( http://www.esc.pl/product_info.php?cPath=1...roducts_id=5101 ) polecacie, dobry to wybór? czy lepiej LG?

http://www.esc.pl/product_info.php?cPath=1...roducts_id=7587

 

edit.

Zyje tu ktoś? :P

Najlepiej pionka do nagrywania i samsunga do odczytu :D Jako nagrywarka "do wszystkiego" jedna z tych dwóch, w zależności od tego czy raczej używa sie jej do odczytu (wtedy Samsung) czy zapisu (wtedy pionek).

Edytowane przez przemo3642

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też jestem aktualnie na kupnie nowej wypalarki. Nagrywarka raczej będzie służyć do odczytu, rzadziej nagrywania, zdecyduję się więc na Samsunga 183L (zależy mi na Lightscribe). Ale mam pytanie, bo pracuję na Viście i czy dołączone do napędu Nero jest kompatybilne z Vistą? Czy ktoś miał problemy z wypalaniem w tym systemie na tej nagrywarce i oprogramowaniu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wreszcie coś nowego na SATA: Samsung SH-S203B. A oto link do testu na CDRLab: http://cdrlab.pl/article_wstep_5415.html

 

Niestety jest to doskonały DVD-ROM z dodatkową ograniczoną opcją zapisu danych na płyty ]:-). Jest to świeży produkt i świeży firmware więc są szanse, że gdy Samsung dopracuje oprogramowanie będzie to bardzo dobra wypalarka. Mam nadzieję, że wypadnie lepiej niż 183.

Edytowane przez AL-X

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym kupić nagrywarkę, ale nie mam zielonego pojęcia którą wybrać :blink: . Najbardziej interesowałby mnie "toster" na SATA, z LightScribe (najlepiej z LabelFlash) w cenie do 150zł.

 

 

P.S. Co sądzicie o ASUS DRW-1814BLT??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...