Skocz do zawartości
przemo3642

Przegląd Nagrywarek Sata

Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem asusa - i jak na razie jestem bardzo zadowolony i zaskoczony cichością. czasem myślę że on nie działa, a to ze względu że człowiek sie przyzwyczaił do tego że słychać jak sie nagrywa płytę.

Edytowane przez dzwonek81

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.sirius.pl/komputery/towar_cenni..._SerialATA.html

 

http://www.sirius.pl/komputery/towar_cenni...OEM_czarna.html

 

http://www.sirius.pl/komputery/towar_cenni...OEM_czarna.html

 

 

Poczytałem ten temat i nie za bardzo wiem którą z tych wybrać...

DVD już niedomaga i przydało by się kupić coś nowego ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj też tak myślałem, ale przeczytałem jeszcze raz ten temat i doszedłem do wniosku że Samsung z L na końcu bedzie lepszy.

 

Biała kosztuje 104zł, także nie wiem czy się opłaca dopłacać do Asusa

 

http://www.sirius.pl/komputery/towar_cenni..._OEM_biala.html

 

Ewentualnie

http://www.sirius.pl/komputery/towar_cenni..._SerialATA.html

 

No się muszę jeszcze zastanowić ;)

Edytowane przez JROX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak sie zastanawiam kto robi te nagrywarki dla Asusa :) ??

kazdy w ciemno zachwala te nagrywarki , a raczej Asus sam sobie ich nie produkuje .

Swego czasu LiteOn robil nagrywarki dla Sony , np moj model : LiteOn SHM 165 P6S

spoko sobie chodzi na firmware Sony DRu-810a .

 

Dodam jeszcze ze jeszcze ze na poprzednim litku SOHW 1633 czasami wypalalem

100 DVD miesiecznie nagrywarka wytrzymala ponad rok czasu zanim zaczolem miec problemy z tanimi plytami na firmowkach TDK Verbatim dalej wypala dobrze az do dzis .

Reasumujac mialem juz 4 nagrywarki DVD LiteOn ,zadna nie padla

kiedys za czasow wypalarek CDR x8 x12 mialem do czynienia z LG i Samsungiem

ten ostatni padl mi 2x w ciagu 2 miesiecy , LG trzymalo sie znacznie lepiej .

Jak dla mnie Samsung robi chyba tylko dobre Monitory/TV LCD i pamieci .

 

Maja nastepna wypalarka bedzie prawdopodobnie : LiteOn SH-16A7S

w tej cenie chyab nie kupie lepszej nagrywarki ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez sobie cenie LiteOna 1633 - sluzyl mi dlugo i wiernie, przez wiekszosc czasu na poprawionym firmware od 1653 :)

W sumie to sluzylby mi dalej, ale przesiadlem sie na SATA, zeby uporzadkowac nieco kable w obudowie.

 

A napedy Asus robi sobie chyba sam - a jesli nie, to sie nie zdradza, kto jst faktycznym producentem. Zreszta - I don't care - nagrywarka dziala dobrze i jest cichutenka, mnie to wystarcza :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobno w niektórych obudowach ASUSA jest wnętrze Pioneera :blink:

 

Tak mi się obiło o uszy :)

 

 

PS

 

Też miałam LITE-ON CD-RW 48x24x48 , dużo płyt nagranych , i działa do dzisiaj :D , I Litek DVD , ale Lite On zepsuł się od Nagrywarek DVD , bo nagrywarki CD miał jedne z najlepszych.

Edytowane przez britfanka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokładnie, a w niektórych modelach wystarczyło wgrać bios z pioneera i asus stawał się pioneerem :)

Asus, o którym tu mowa to asus "z krwi i kości" jedyny i niepowtarzalny :) i dlatego nie da się podmienić BIOSu.

 

Ja zastanawiam się nad nowym Samsungiem. Odczyt rewelacja. To co mnie denerwuje bardzo w użytkowaniu DVD - czas rozpoznawania płyt - REWELACJA. Przy tym dość tragiczny zapis i to delikatnie powiedziawszy. Ale, ale, zapis tragiczny, ale jak napęd zapiernila przy tym!!! Myślę, że zapis jest taki a nie inny, w dużej mierze "dzięki" szybkości zapisu (w testach jakości porównajcie sobie tego Sama i inne wypalary - samsung dominuje w kwestii szybkości zapisu). Idę o zakład, że gdyby go spowolnić "stał by się" przyzwoitą nagrywarką, cały czas zachowując przecież swoje rewelacyjne cechy jako czytnik.

Edytowane przez przemo3642

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem Samsunga Lke.

 

Jak dobrze pójdzie to jutro powinien być u mnie.

 

Mam nadzieje że żałować nie będę.

W sumie dużo nie wypalam, a jakość odczytu się bardzo liczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam najnowsze dziecko szajsunga, dam znać jak się sprawuje ale dopiero, jak złożę drugiego kompa (za parę dni). Myślę, że w kwestii jakości zapisu to będzie coś jak "elka", LS mi nie potrzebny, ale za to urzekła mnie szybkość rozpoznawania nośników - ja raczej używam napędu do odczytu i często wahluje płytami i nic bardziej mnie nie wkurza, jak czekanie, aż płyta "zaskoczy". Stąd taki wybór :D

Edytowane przez przemo3642

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyszedł mi Samsung.

 

Zaraz lece do sklepu po tone płyt i wypalam wszystko co tylo się znajdzie pod ręką :P

 

:lol2:

 

__________________________

 

WTF? :blink:

 

Wyskakuje mi DMA - driver error, CRC error

Podczas nagrywania w Nero. Potem leci writing lead out czu cuś takiego, ale progress nie postępuje :|

 

__________________________

 

Następny edit:

 

Przełączyłem na PIO , zamiast SATA Generation i teraz wypala.

 

Ale dlaczego nie działa na SATA G. ?

Edytowane przez JROX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to już wiemy co daje znak Vista certified, który ma 203b a nie ma 183l . Ciekawe czy bios od 203b da sie wgrac do naszego napedu?... Czym sie wgrywa biosy do samsunga. Szukałem i nie znalazłem. Jak rzucicie nazwę odpowiedniego programu to sprawdze czy da sie zrobić crossflasha. Na razie spróbuj nowego biosu SB02. Może też pomoże. klik

Edytowane przez Sysak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha właśnie się uporałem już czyta płytki ale dalej reaguje tak samo na czyste :/ ale da się je nagrywać wystarczyło wgrać nowy firmware tą aplikacją od Samsunga "ODD Firmware LiveUpdate"

Edytowane przez M1siek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Samsung sh-203B WTF? Nowy model, ale co nowego wnosi?

Znalazłem tylko tyle, ale nie czuje żebym po przeczytaniu tego, wiedział coś więcej. ;-)

http://cdrlab.pl/forum/showthread.php?t=5730

Właściwie poza większą szybkością (z którą i tak nikt, co ma jakiekolwiek pojęcie nie będzie nagrywał) i szybsze rozpoznawanie nośników nic nowego. Ja ją mam, jestem zadowolony, zero problemów jak narazie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej tu macie testy tansferu i czasów dostępu mojej nowej nagrywarki LG H62N (wybór był trudny ale padło na LG) może komuś się przydadzą.

Pierwsze wrażenia: nagrywa wszystko( tylko DL nie sprawdzałem ) , zadziwiająco szybka , średnio cicha (znaczy cos tam szumi), fajnie wygląda , ekstra tacka na płyty (dobrze trzyma płytę o to sie bałem bo wiem jak to wyglada w LG H30N <puke> miałem z nią doczynienia przez jakiś czas ), nie było problemów z wykryciem napędu (działa narazie na nForce 2 i starym kontrolerze Sil3112.

Testy:

płyta Verbatim (Made in India)

MID: MCC004

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Nie robiłem testu użycia CPU gdyż będą one nie obiektywne (na różnych CPU i przy uruchomieniu różnych programów będzie inaczej).

Edytowane przez boxer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mala uwaga do uzytkownikow Samsung'a 183L, uwazajcie na opcje "dvd high compatibility mode" ;) przez to dziadostwo uwalilem dzisiaj 4dvd (jedna po drugiej). Objawialo sie to tak ze zaraz po rozpoczeciu nagrywania (po 1%) wyskakiwal blad zapisu i zaczynal cos mielic (komp byl w tym momencie na haju, nic nie moglem zrobic). Nie wiem czemu ale wczesniej nie mialem takich problemow, wypalilem bez problemow co najmniej 10 plyt tej samej firmy co dzisiaj. Opcjami tez sie nie bawilem wiec nie wiem dlaczego nagle zaczely sie takie problemy, juz mialem leciec z nagrywara na gwarancje, na szczescie cos mnie podkusilo zeby wylaczyc to dziadostwo (dvd high compatibility mode) i wszystko smiga jak wczesniej. Prawdopodobnie problemy sa jak dvd do nagrania jest wypchany po same brzegi i jest wlaczona ta opcja, sadze tak bo wczesniej wypalalem plytki lekko ponad 4gb a dzisiaj prawie 4,5gb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...