Skocz do zawartości
przemo3642

Przegląd Nagrywarek Sata

Rekomendowane odpowiedzi

w opcjach nagrywarki, z tym ze zauwazylem ze po kazdym uruchumieniu nero z powrotem jest wlaczona

 

-------------

no i [gluteus maximus], chyba moj samsung sie skopal. dzisiaj odfrunely kolejne dwie dvd mimo iz wylaczalem opcje "dvd high compatibility mode". a mialem przeczucie zeby nie kupowac nagrywarki na allegro bo pewnie bede mial przygode z serwisem i wysylkami :D jedna rzecz mnie zastanawia, dlaczego laser caly czas swieci, mozna to zobaczyc prz wysunietej tacce. z tego co pamietam to w poprzednich nagrywarkach nic takiego nie mialo miejsca

Edytowane przez CarsonPoland

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bawiłem się ostatnio :Klik

i pomyślałem że mi też się przyda zmiana nagrywarki na jakąś SATA :P, bawiąc się tym samsungiem nie zauważyłem żadnych problemów jedynie jest trochę wolny (dłużej trzeba czekać aż otworzy płytę :P niż mój stary lite on :D ) :? ... Czy jest coś lepszego w tej cenie i godnego polecenia ?

Lightscribe to taki bajer jak dla mnie ale mile widziany ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bawiłem się ostatnio :Klik

i pomyślałem że mi też się przyda zmiana nagrywarki na jakąś SATA :P, bawiąc się tym samsungiem nie zauważyłem żadnych problemów jedynie jest trochę wolny (dłużej trzeba czekać aż otworzy płytę :P niż mój stary lite on :D ) :? ... Czy jest coś lepszego w tej cenie i godnego polecenia ?

Lightscribe to taki bajer jak dla mnie ale mile widziany ...

Jest:

Samsung S203B

LG H62Npolecam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Carson, zmień na tryb PIO w opcjach kontrolera sata.

 

Ja tak uwaliłem 3 płytki z miejsca zaraz po podłączeniu nagrywarki.

Dopiero PIO pomogło i do tego czasu wszystkie płytki się dobrze wypalają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, zamierzam kupić nagrywake DVD z interfejsem SATA - wybór padł na LG GSA-H62N. Czy jest jakaś lepsza alternatywa za te pieniadze ? I co sadzicie wogule o tym produkcie. Szukalem w temacie o nagrywarkach SATA ale niestety byly tylko 2 posty na temat tej nagrywarki. Czekam na Wasze wypowiedzi.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, zamierzam kupić nagrywake DVD z interfejsem SATA - wybór padł na LG GSA-H62N. Czy jest jakaś lepsza alternatywa za te pieniadze ? I co sadzicie wogule o tym produkcie. Szukalem w temacie o nagrywarkach SATA ale niestety byly tylko 2 posty na temat tej nagrywarki. Czekam na Wasze wypowiedzi.

 

Pozdrawiam

Mało jest postów o tej nagrywarce bo dopiero niedawno sie pojawiła i niewiele osób ją ma(przynajmniej w Polsce). Kupiłem ja nieco ponad tydzień temu sporo się naczytałem o nagrywarkach przed zakupem. Wybrałem LG H62N. Według mnie jest to chyba pierwszy dobry produkt LG pod SATA( na pewno warty uwagi). Jest szybka zobacz moje testy w Nero cddvd speed pare postów wcześniej (czasy dostępu, prędkości odczytu lepsze niż Asus), nagrywają podobnie, LG jest górą na płytach YUDEN000 T03 (czyli najnowsze Verbatimy+r made in japan). Głośność to cecha subiektywna do oceny dla mnie jest w miarę cicha ale dla kogoś innego może być inaczej. Ogólnie duży plus za wykonanie, szybkość, minusem jest to że nie ma lightscribe ale nie każdy potrzebuje. Model H62L ma LS ale nie jest dostepny chyba jeszcze w Polsce.

Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzis podlaczylem mojego Samsunga S203B

powiedzcie jak i czym ja przetestowac ,dzis bede nagrywal plyte dual layer z filmem HD

chcialbym pozniej sprawdzic jakos tego zapisu , jaki soft bedzie do tego odpowiedni ?

Jak narazie zrzucenie filmu HD 8,5GB na samsungu S203B 12 min

na Liteonie PATA SHM 165P6S 15min , film nagrany na tanich plytach DL DataWrite .

 

Pierwszy Test cheaprowej (taniej) plyty DL (DataWrite - Ricoch )

Dołączona grafika

Plyta nagrana na LiteOn'nie SHM 165P6S ,

pozniej zrobie porownanie tej samej plyty nagranej na Samsungu .

 

 

test plyty DVD+R Verbatim nagranej na LiteOn'ie SHM 165P6S

Dołączona grafika

 

Wyniki chyba delikatnie mowiac cienkie :/

Edytowane przez Bemx2k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak sie zastanawiam kto robi te nagrywarki dla Asusa :) ??

kazdy w ciemno zachwala te nagrywarki , a raczej Asus sam sobie ich nie produkuje .

Swego czasu LiteOn robil nagrywarki dla Sony , np moj model : LiteOn SHM 165 P6S

spoko sobie chodzi na firmware Sony DRu-810a .

Sprzet dla Asusa robi Liteon wlasnie - jedynym wyjatkiem byl jeden model ktory byl rebrandowanym pionkiem 111 bodajrze (ale nie byl to sata)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Yacho

 

To wychodzi na to ze LiteOn robi sprzet dla wielu Firm :)

nagrywarki SONY z ostatnich 2-3 lat to w wiekszosci jesli nie wszystkie LiteOn'y

dla Asusa i pewnie dla paru innych

 

Mialem wlasnie brac litka na sata , ale kurna w owym sklepie nie mieli

a ze robilem wiekszy zakup mialem dostawe za friko , wzielem samsunga bo ten byl najtanszy :/

ten samsung pewnie jest gorszy od najtanszego litka na sata , ale jakos to przezyje ;)

Edytowane przez Bemx2k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ladny Szajs ten Samsung ,zablokowal i mozliwosc testu jakosci nagranych plyt

bo ta nagrywarka nagrywa ponizej przyzwoitej jakosci !!!

 

Kupilem drugiego Szajsunga w Zyciu !! i chyba ostatniego

kidys moja jedna z pierwszych nagrywarek Samsung x12 padla po 6 miesiacach

potem miale m kolejne modele LG i poznie j 3 modele Liteona

Teraz niefart

kupilem ponownie Szajsunga i okazuje sie ze nagrywarka ma slaba jakosc zapisu plyt :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe, wyluzuj troche.. ;) Po prostu trzeba unikac tanich/lipnych plytek i bedzie ok. Test chcialem zrobic z ciekawosci, nie bede robil z nagrywania plyt motywu typu "3d marki i karty graficzne" :lol: nagrywa? nagrywa! odczytuje? odczytuje! reszte mam w [gluteus maximus]

Edytowane przez CarsonPoland

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CarsonPoland

 

Wiesz , po przemysleniu musze sie z toba zgodzic

Ludzie rzeczywiscie robia z nagrywarek Benchmarkii :)

 

jak nagrywa i plyty sprawnie odczytuje nawet stary 5 letni DVDRom to reszta mozna sie nie martwic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Postanowiłem wymienić swojego NECa 3520.

Więc pytam, który napęd będzie lepszy:

*Asus DVD+/-RW DRW-1814BL LightScribe

*NEC DVD+/-RW AD-7173A LabelFlash

Powinien być dosć cichy i mieć dobry zapis/odczyt.

Samsungom podziękuje bo wszyskto co od niego miałem padło. :lol:

 

 

To chyba dobry temat na to pytanie, ale jeśli nie to proszę o usunięcie posta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ladny Szajs ten Samsung ,zablokowal i mozliwosc testu jakosci nagranych plyt

bo ta nagrywarka nagrywa ponizej przyzwoitej jakosci !!!

Ja wiem ze czytanie ze zrozumieniem jest trudne, ale tam jest napisane trochę co innego. Pomiar błedów jest jedną z dodatkowych funkcji napedu i ta funkcja w tym przypadku zle dziala. Nie ma ona wplywu na jakosc nagrywania płytek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja sie moze podepne do tematu bo szukam cichej nagrywarki. Rewelacyjnie nagrywac nie musi, nawet nie musi byc cicha przy nagrywaniu. Musi byc jedynie cicha prz odtwarzaniu i na SATA.

 

Co polecicie? ASUSa?

Jak ma byc cicho, to IMHO zdecydowanie Asus.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli masz napęd dvd, który czyta Ci wszystko to jesteś w idealnej sytuacji. Bierz Pionka 212, który genialnie nagrywa, ale ma pewne problemy z odczytem.

 

Jeśli chodzi o ciszę, to ja sie trzymam samsungów. Mam 2 dyski i dvdrw tej firmy. Dopuki nie wyciszę wiatraka na grafice, praktycznie ich nie słychać (dvdrw przy pracy daje się odczuć jakby jakiś wentylator zaczął szybciej chodzić).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Muszę jutro zamówić nagrywarkę. Zastanawiam się pomiędzy 183 i 203.

203 nie ma LS i szybciej zapisuje, natomiast 183 ma LS , wolniejszy zapis i podobno są jakieś problemy z tą nagrywarką pod Vistą. Czy to prawda? Czy są jeszcze jakieś różnice.

Jeżeli model 183 to który http://www.ulubiony.pl/?action=StoSrh&...&price_max=

 

A może inny model?

 

Jeszcze prośba do posiadaczy samsungów

post nr 1739

http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic...013&st=1710

Edytowane przez aldam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Samsung SH-S183A (18x, DVD-RAM 12x) klik

test1

 

Plusy:

* obsługa wszystkich nowych technologi

* dobry odczyt, dobra korekcja błędów

* szybkie rozpoznawanie nośnika

Minusy:

* jakość zapisu pozostwia sporo do życzenia, zwłaszcza na tanich nośnikach

 

................................................................................

.................................................................................

.....................................

no właśnie dlatego się kupuje płyty Sony,Verbatim TDK a nie jakieś 30groszy tańsze które są i tak syfne...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...