Skocz do zawartości
przemo3642

Przegląd Nagrywarek Sata

Rekomendowane odpowiedzi

Te dwa modele prezentują podobną jakość. Trzeba kupować lepsze płytki.

Ja kupiłem samsunga ponieważ był tańszy i łatwiej dostępny.

Ja zawsze kupuje TDK rzadziej Sony ,a Verbatimow raczej nigdy nie uzywalem myslalem zawsze że są średnie. Ostatnio jednak kupilem bardzo wadliwe TDK wiec moze sie skusze na Verbatim.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

warto dolozyc do asusa drw 1814blt (rozchodzi sie o jakosc zapisu)? czy lepiej kupic samsunga s183l? a moze Lite-ON LH-20A1S? jezeli odczuje różnicę to mogę dołożyc do Pioneer DVR-212, tylko czy odczuje :) Tak wogole co kupic? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio wypaliłem na samsungu 183L - 45 verbatimów. Wszystkie wypaliły się elegancko, żadna płytka się nie zepsuła, inne napędy ładnie je czytają. Ogólnie polecam. Używałem verbatimów MCC 03RG20 jak w tym teście:

http://cdrlab.pl/article_strona_3379_9_Sam...pisu+DVD-R.html

 

Oprócz tego sprawdziłem jakość ich zapisu programem Kprobe2, chyba tylko on pozwala testować płytki na tym napędzie. Wiem że nie powinno się testować tym samym napędem, a powtarzalność wyniku jest kiepska na samsungu, ale mniej więcej można sprawdzić jakoś wypalania. Np. jakieś tam dvd platinum wypadły bardzo blado w porównaniu do verbatimów. Aha wg tych testów że najlepsza prędkość do nagrywania verbatimów to 16X. Przy wolniejszych speedach było więcej błędów (przynajmniej u mnie).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja do swojego samsunga kupilem paczke soniakow (accucore dvd+r) i jak na razie spisuja sie wysmienicie. Odblokowalem w rejestrze mozliwosc testowania jakosci zapisu plytek i po kilku testach na tych soniaczach wychodzi na to ze najlepiej wypalac x16, im mniejsza predkosc tym wiecej bledow. Oczywiscie soniakow nie ma nawet co porowywac do taniego shitu typu "kopier", nieporownywalnie wiecej bledow wzgledem sony

Edytowane przez CarsonPoland

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem właśnie od tego sprzedawcy. Z tym że na tamtej aukcji oferował tylko MCC.

Tu możesz trafić jeszcze Taiyo Juden (gosć chyba źle napisał, powinno być Taiyo Yuden).

A że udało mi się dostać właśnie MCC 03RG20 to chyba przypadek.

 

Aha, ja brałem 100 szt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Oto wykresiki nagranych płytek Verbatim LS DVD+R, na Asusie BLT1814 i wynika z tego, że lepiej i szybciej wypalać <_<

nagrywanie z prędkością x16 Dołączona grafika

 

nagrywanie z prędkością x10 Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To dobre wyniki? Bo wlasnie mam ta nagrywarke. Narazie wypalilem 2 plyty i nagraly sie b.dobrze ,czyta tez wszystko i cicho.

A co są złe :) Myślę, że teraz jakość wypalanych danych DVD jest równa lub nawet lepsza niż CD-R i wreście jakoś ten Asus dobrze sobie radzi z płytami Verbatim.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja do swojego samsunga kupilem paczke soniakow (accucore dvd+r) i jak na razie spisuja sie wysmienicie. Odblokowalem w rejestrze mozliwosc testowania jakosci zapisu plytek i po kilku testach na tych soniaczach wychodzi na to ze najlepiej wypalac x16, im mniejsza predkosc tym wiecej bledow. Oczywiscie soniakow nie ma nawet co porowywac do taniego shitu typu "kopier", nieporownywalnie wiecej bledow wzgledem sony

A jak odblokowac w rejestrze mozliwoscc testowania jakosci zapisu płytek na Samsungu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak odblokowac w rejestrze mozliwoscc testowania jakosci zapisu płytek na Samsungu?

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Ahead\Nero Toolkit\CD Speed\CD Quality i zmienić w ciągu "Blocked" co trzeba.

 

Pozostaje tylko pytanie o zasadność tejże modyfikacji? – skoro pomiary przeprowadzane na napędach Samsunga są bezwartościowe...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cze Kupilem nagryware samsunga sh183a na sata no i mialem okazje kumplowi kilka filmow wypalic. Pierwsze wrazenie negatywne. Nie wiem czego wina ale nagrywalem pełną plytke 30minut !!! Plyta była tylko 8x wiec troche to wyjasnia poza tym firma (thinkXtra) też niezbyt znana. Moze procek cos blokował bo wydajnosc skakała z 20% do 100% cały czas podczas nagrywania. No i cały ram miałem zeżarty :) Jak myslicie czy te powody ktore podałem były przyczyną wolnego nagrywania? Który szczegolnie? :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, stanąłem na wyborze pomiędzy pioneer 112DBK a 212BK. Jako że ta druga jest na SATA, byłbym skłonny ją wybrać, ale czy napewno odczuję różnicę w prędkości wypalania, gdy używam tanich płyt dvd? (mobo abit kn9)

 

A może jest coś lepszego w tym przedziale cenowym? Interesuje mnie głównie zapis i odczyt DVD, do odczytu CD mam starszą nagrywarkę LG.

 

A tutaj są ceny:

- https://www.apollo.pl/store/show_detail/15/...vbmVlcg==/33788 (129 zł, wysyłka gratis po wpłacie z góry)

- https://www.apollo.pl/store/show_detail/32802 (105 zł, wysyłka j.w.)

Edytowane przez AdamfZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Wybrałem już cały komputer, zastanawiam się już tylko nad napędem :) mój wybór padł na Samsung SH-S183L.

 

Mam jedno pytanie - czym różnią się wersje SH-S183L/BEBM, SH-S183L/RSMM, SH-S183L/BEWN? Nie mogę znaleźć żadnych informacji na ich temat. BEBM jest w cenie 30€, a RSMM i BEWN 34€. Czym się różnią i czy warto dołożyć te grosze? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możliwe, ale nie mam za bardzo jak tego sprawdzić.. napęd kupuje we Włoszech, jest on tylko w 1 sklepie, a nie ma zdjęcia - opis ubogi. Są tylko podane te modele, ale nie wiem który to który :/ I co oznacza wersja OEM w przypadku napędów?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ech popełniłem błąd - kupiłem 10 płytek DLx8 esperanzy zachęcony stosunkowo dobrymi wcześniejszymi (nagrał i przeczytał ;)) wynikami wersji x2,4 w zestawieniu z moim LiteOnem SOHW 832S. Niestety dwie z nich na dwie nagrane (x2,4 bo to max co oferuje sprzęt) już wylądowały w koszu - przy weryfikacji nagrania napęd sypie błędami odczytu z drugiej warstwy. Jako że ten napęd ma już swoje latka postanowiłem zainteresować się czymś nowym i tu pojawia się drobny problem bo z tego wątku wynika to, iż nie ma sprzętu uniwersalnego.

Sam już nie wiem kompletnie co warto byłoby w mojej sytuacji kupić.

Zależy mi szczególnie na bezpieczeństwie nagrywanych danych - backupy. Czasem zachodzi potrzeba nagrania dl. Zabezpieczeń nie kopiuję. Tu teoretycznie warto byłoby się zainteresować Pioneerem DVR-212 ale... jednocześnie mam co nieco danych zmagazynowanych na wcześniej nagranych płytach i wolałbym zachować możliwość ich odczytu. Fajnie by było gdyby napęd cechował się też cichą pracą i względnie szybki dostęp do danych, a tu juz ponoć w pionku nie jest różowo, do tego dochodzi brak LS.

Może jakiś Plextor?

Edytowane przez Zigi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tutaj są ceny:

- https://www.apollo.pl/store/show_detail/15/...vbmVlcg==/33788 (129 zł, wysyłka gratis po wpłacie z góry)

- https://www.apollo.pl/store/show_detail/32802 (105 zł, wysyłka j.w.)

Mam tylko pytanko co do wysyłki przy przelewie nie jest gratis tylko 18.40.Jak to w końcu jest?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kupiłem dziś nagrywarkę ASUS DRW-1814BLT, po instalacji zrobiłem update do najnowszego firmware: 1.13, nagrywarka nagrywa bardzo dobrze, w porównaniu do mojego poprzedniego LG niebo a ziemia w zapisie,odczycie jak i w decybelach ;], zapłaciłem 104zł za BOX w agito.

Edytowane przez -Wader-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kupiłem dziś nagrywarkę ASUS DRW-1814BLT, po instalacji zrobiłem update do najnowszego firmware: 1.13, nagrywarka nagrywa bardzo dobrze, w porównaniu do mojego poprzedniego LG niebo a ziemia w zapisie,odczycie jak i w decybelach ;], zapłaciłem 104zł za BOX w agito.

Dziwne recenzje ma slabe raczej:

 

Czasy zapisu nośników CD-R oraz CD-RW nie są zbyt dobre a jakość zapisanych nośników CD-R jest po prostu tragiczna. Szkoda, że dobra korekcja odczytu nie idzie tutaj w parze z dobrą jakością zapisu.

Niestety podobna podobną sytuację napotkamy nagrywając nośniki DVD-R. Kiepski czas zapisu zarówno nośników jedno- jak i wielokrotnego zapisu oraz bardzo niska ich jakość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...