Skocz do zawartości
przemo3642

Przegląd Nagrywarek Sata

Rekomendowane odpowiedzi

Wiem że pare osób miało problem z samsungiem SH-183. Płyty zamiast nagrywać się 6 minut, paliły sie po 20 min. U mnie dzisiaj zrobiło się to samo, nie wypalałem nic już z 2 miesiące. Ktoś się z tym uporał i wie w czym tkwi problem?

 

edit:

dziwna sprawa, tylko 1 płytka wypalała się 20 minut, następne już po 5-6 min, nieaktualne

Edytowane przez woj84

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio trochę nie mam czasu, ale zrobiłem małego apdejta: wrzuciłem na 1. stronę oba modele wraz z linkami do twojego testu.

I fajnie. Pozdro

 

eot: Ma ktoś z Was może tego Lajtka 20A1S ( to pochwalcie się wynikami jak Wam się chce) B-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak bym zrobil ale korekcja CD mnie odstrasza od Samsunga (Twoj test), jak przyjdzie mi cos zgrac ze starej CD to pewnie bede mial problemy..

 

Chyba bede musial wybrac jednak GSA-H62N..

 

Mam takie pytanie poza tematem. Jestem w tym troche zielony. Widzialem u znajomych plyty podpisane przez LightScribe od strony gdzie zapisuje sie dane (w miejscu gdzie nie ma nagranych danych). Czy do takiego czegos potrzeba tez specjalna plyte jak w przypadku strony przeznaczonej do podpisania?

Edytowane przez PB782

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie poza tematem. Jestem w tym troche zielony. Widzialem u znajomych plyty podpisane przez LightScribe od strony gdzie zapisuje sie dane (w miejscu gdzie nie ma nagranych danych). Czy do takiego czegos potrzeba tez specjalna plyte jak w przypadku strony przeznaczonej do podpisania?

Nie mozliwe żeby to było LS prędzej LabelFlash sygnowany przez NECa (no chyba że coś się zmieniło niedawno i o tym nie wiem)

 

http://www.cdrlab.pl/article_strona_2874_1...Flash_Opis.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Racja.. moj blad. Tamte nagrywarki to NEC'ki a wiec maja LabelFlash.

 

Czym sie rozni GSA-H62N od GSA-H66N, tylko obsluga Secure Disc?

 

Chyba kupie GSA-H66N, mam nadzieje ze bedzie to dobry naped zarowno pod wzgledem odczytu i zapisu plyt gdyz bedzie to jedyny moj naped w komputerze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Racja.. moj blad. Tamte nagrywarki to NEC'ki a wiec maja LabelFlash.

 

Czym sie rozni GSA-H62N od GSA-H66N, tylko obsluga Secure Disc?

 

Chyba kupie GSA-H66N, mam nadzieje ze bedzie to dobry naped zarowno pod wzgledem odczytu i zapisu plyt gdyz bedzie to jedyny moj naped w komputerze.

Prawdopodobnie tak, szczerze to nie znalazłem za bardzo żadnych opinii w necie na jej temat. Wydaje mi się że powinna być na tym samym chipsecie Renesas co H62N, ale gwarancji nie daję że będzie równie dobra jak H62N. Jak kupisz to daj znać co i jak z tym napędem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam...z tego co widze, to praktycznie tyle ile osob tyle propozycji...wiec zapytam tak, na chwile dzisiejsza co polecacie? Bo jak wiemy wszystko co chwile sie zmienia...

 

Rozmyślam między:

1)Asus drw 1814blt

2)Samsung s183l

3)Lite-ON LH-20A1S

4)Pioneer DVR-212

5)a może coś z LG?

 

Z góry dzieki za info...Pozdrawiam i czekam na odpowiedzi.

Edytowane przez CaRsEn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam...z tego co widze, to praktycznie tyle ile osob tyle propozycji...wiec zapytam tak, na chwile dzisiejsza co polecacie? Bo jak wiemy wszystko co chwile sie zmienia...

 

Rozmyślam między:

1)Asus drw 1814blt

2)Samsung s183l

3)Lite-ON LH-20A1S

4)Pioneer DVR-212

5)a może coś z LG?

 

Z góry dzieki za info...Pozdrawiam i czekam na odpowiedzi.

Teraz bym brał LG GSA H62N (test na poprzedniej str).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiadam Lg H66N to samo co H62N tylko z SD, bardzo ładnie sie sprawuje, jak dla mnie największym plusem Lg ze dobrze sobie radzi z tanimi płytkami z czym większość innych producętów często ma problemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamierzam kupić new nagrywarę i będzie to jeden napęd w kompie.Dużo dobrego słyszałem o pionku 212 ale również o wyżej wspomnianym LG(choć do tej firmy jakoś zaufania nie mam). Przeważnie palę dvdrki z filmami no i gry czasami. Zależałoby mi też na dobrej korekcji dvd.Teraz pytanie którego z nich wybrać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LG złe nie są, w kompie mam już swój 5. napęd od tej firmy, pozostałe bez probemu pracują do dzisiaj w innych komputerach (wszystkie przynajmniej od 2 lat).

Edytowane przez YogiCK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a moze ktos polecic np NEC'a, czy moze jego swiatlosc sie juz zakonczyla?Dziekuje bardzo za odpis.

Neciek nie zawracaj sobie głowy z tego co sie orientuje to tragiczna korekcja, a reszta terz nie za specialnie.

Co do żywotności LG moja stara LG rd-rw 8x przezyła z 6 lat, w sumie dalej żyje ale w innym kompie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem wczoraj nagrywarke LG H66N, podłączyłem normalnie bez instalowania jakichkolwiek sterowników z neta.

 

 

Zdołałem wylukać że nagrywarka u mnie pracuje w trybie PIO, ale mimo tego że w biosie mam na auto, mimo iż nagrywarka sama obsługuje niby udma 5, i pomimo że w menadżerze urządzeń mam ustawione na tryb DMA jeżeli dostępny, to za nic nie chce on przeskoczyć na dma i zostaje wciąż PIO. A kiedy metodą prób i błędów w biosie wymusiłem niby UDMA 5 to nagrywarka w ogóle przestała działać :angry: .

 

U mnie update biosu odpada, bo nowszego nie ma ;/, nagrywarka za nic nie chce przełączyć się w tryb dma, a w biosie kiedy uda się już to wymusić to odrazu przeskakuje w udma 5 a mimo iż niby go obsługuje to nie czyta wtedy płyt.

Edytowane przez Stolar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Ogłoszenia parafialne odnośnie wyboru nagrywarki :D "

 

 

Moim skromnym zdaniem, na chwilę obecną, wyboru nagrywarki dokonujemy pomiędzy Asusem, Samsungiem, LG i Pionkiem (najlepiej spośród najnowszych dostępnych modeli tych producentów).

 

Jeśli po uważnej lekturze tego tematu nadal nie możesz do końca zdecydować się, którego producenta wybrać, a nagrywarka ma być "uniwersalna", hmmm... to zupełnie normalne! Świadczy to tylko o tym, że trudno wskazać lidera, który byłby we wszystkim bardzo dobry/najlepszy. Prawda jest taka, że z perspektywy zwykłego użytkownika (a nawet bardziej wymagającego) cokolwiek z tej czwórki się wybierze to i tak będzie ok :) i użytkownik większych różnic nie uświadczy.

 

Oczywiście powyższe jest prawdziwe, gdy szukamy "uniwersalnej" nagrywarki a nie np. tylko do nagrywania płyt na XBOXA. Bo w konkretnych przypadkach można zazwyczaj jednoznacznie wskazać zwycięzcę (w tym przykładzie będzie nim Pionek).

Edytowane przez przemo3642

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm zastanawiam sie nad zakupem najnowszego LG H66N ale jest pewno male hmm...

 

Otoz ze wzgledow estetycznych wszystkie moje plyty czy to CD czy DVD to Platinum i w zwiazku z tym question - Jaka jakosc na dzien dzisiejszy tak naprawde prezentuja te plyty ? i czy możecie polecic która nagrywarka najlepiej by sobie z nimi radzila :) (jezeli ich jakosc okreslicie jakos crap)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też przeważnie pale na platinumach tj ChubbChubb. Przydałby sie napęd który mialby dobrą korekcję błędow na poziomie Samsunga.Dziś czytałem reckę Litka DH-20A3P no i wypadł całkiem nieźle zarówno pod względem palenia plyt jak i korekcji.Tylko, że to znów liteon. Chciałbym spróbować czegoś innego. Pionek ma swietny zapis i to nie ulega wątpliwości ale korekcja ponoć kuleje i tu jest zgryz.Jak ktoś ma jakieś propozycje to pisać ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaka nagrywarke polecacie na sata z lightscribem lub z mozliwoscia "doflashowania" lightscribe i dobra jakoscia zapisu dvd ? Nie mam zamiaru nagrywac z pelna predkoscia, zwykle nagrywam polowa dostepnej predkosci jaka oferuje nagrywarka. Chcialem kupic pionka 112 ale jednak chce zrezygnowac z kabla ata na rzecz porzadku w obudowie. Co polecacie ? Czy moze warto sie wstrzymac dopoki nie pojawi sie 215 z lightscribem ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym Ci sugerował Samsung SH-S203N z Lightscribe jeśli faktycznie bedziesz używał tego Lighscribe więcej jak 2-3 razy. Test SH-S203B taka sama tylko bez Lightscribe sam oceń czy dobrze nagrywa. Jeśli nie przekraczasz prędkości nagrywania 8x to Pioneer 212 może być dobrym wyborem do zapisu płyt jednak nie miałem z nim styczności osobiście poza tym że słyszałem różne dobre i złe opinie na jego temat na polskich i zagranicznych forach (dlatego sam go nie kupiłem).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

osobiście polecam oczywiście Pioneera DVR-212 świetna jakość wypalania jest to samo co Plextor PX-810SA, a raczej Plextor jest to samo co DVR-212, no mozna pomyślec teraz jeszcze nad modelem DVR-215 ale myślę ze to jedna ryba co DVR-212 tylko szybsza ale kto pali płyty x20 :)

Tutaj recka 212 - http://www.cdrinfo.pl/artykuly/recenzja-pioneer-dvr-212/

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...