Skocz do zawartości
przemo3642

Przegląd Nagrywarek Sata

Rekomendowane odpowiedzi

Przyszedł taki czas że musiałem zmienić nagrywarkę IDE na SATA wcześniej miałem rewelacyjną nagrywarkę LG GSA-4163B. Teraz do wyboru miałem ASUS DRW-2014L1T lub ponownie LG. W sumie to nawet szczególnie nie wnikam w nagrywarki(kiedyś to sie człowiek interesował czy kopiuje zabezpieczenia płyt itd.), ma nagrywać szybko i dobrze. Obie miały LightScribe którego nigdy nie użyje bo jestem za leniwy, zrządzeniem losu było iż kumpel(ma czasem niskie ceny na niektóre sprzęty) u którego miałem kupić nagrywarkę powiedział ze niema aktualnie ASUSa wiec wybór padł(spieszyło mi sie, bo na płycie głównej mam tylko jedno wejście na IDE zajęte przez 2 dyski które już pękały w szwach od danych) na LG. Z tego co poczytałem po Waszych komentarzach to wychodzi ze LG robi słabiutkie nagrywarki, dziwne bo na starego "LGka" nie narzekałem (żadnych napraw, może 2 płyty dvd mi sie zepsuły-bo były kiepskiej jakosci, a trochę ich nagrałem), a i nowy jest całkiem niezły dostałem go w piątek(11.01) i do tej pory nagrałem może z 50-60dvd wszystko działa elegancko. Tak że polecam tego nowego LG, a model jego to GH20LS10.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Chciałbym kupić nową nagrywarkę. Zależy mi, aby była na SATA.

Czy mógłby mi ktoś powiedzieć co warto teraz kupić?

Będę jej używał praktycznie jedynie do nagrywania i odczytywania płyt DVD-R/RW (RW mogą być porysowane). Zastanawiałem się nad Pioneerem DVR-212, ale jak dowiedziałem się o jej kiepściutkiej korekcji błędów, to od razu zrezygnowałem z takiego zakupu.

Czy jest coś na SATA, wśród nagrywarek DVD, co wypali i dobrze odczyta płyty?

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

haha, moj najszybszy zakup w zyciu. wczoraj tak sie wk..wilem na swoja zmasakrowana nagryware ktora padla ze nie minelo 15 min a juz w domu byla nowka.

No to chyba mieszkasz przez ścianę ze sklepem komputerowym :>

 

Byłem dzisiaj w znaku jako że mój wysłużony benq miewa dziwne humory i raz po raz sie daje rozpoznać przez bios zamiast

DW1640 jako np DW@640 albo #!164$ albo jeszcze egzotyczniej, i w zależności od dnia i godziny na przykład robi sobie ulge od czytania CD do kolejnego restartu...

 

W znaku zapytałem o samsunga SH-S203x (chciałem, żeby była na SATA, czarna, z LightScribem, priorytet na dobry odczyt niż na rewelacyjny zapis no i jakby przy tym cicha była to bym nie protestował).

Sprzedawca poinformował mnie że Samsungów nie prowadzą i odradzają, bo (wg niego/nich) to są najgorsze nagrywarki jakie matka Ziemia na plerach nosiła... ile w tym prawdy nie wiadomo, ale fakt jest faktem że wróciłem do domu z Asusem...

W zasadzie Zastanawiałem się między Pionkiem 212, Asusłem jakimś no i tym Szajsungiem, więc tak czy siak nie jest źle... Co do LG powiedział że teoretycznie ma jakąś tam korekcję błędów, ale to jest ten typ teorii z którym różnie to bywa w przełożeniu na praktykę...

 

Przeczytałem cały ten wątek i stwierdziłem że za dużo czasu zainwestowałem w ten wybór, jakby nie było jest to najtańszy komponent komputera, a nie oszukujmy się - jak wszędzie są produkty lepsze i gorsze ale i tak, nawet na najgorszym napędzie się da płytkę nagrać, którą odczyta się bez większych problemów w innym napędzie. A jak ktoś wypala 2,5 kwadryliona płyt miesięcznie to sory, ale nie rozgląda się wtedy w tej półce cenowej tylko już za jakimś Plextorem, ew. TEAC'iem...

 

Tyle z mojej strony, pozdrawiam wszystkich!

Edytowane przez qamca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

parę słów na temat nagrywarek Piooneer'a:

 

mam Piooneera 110D i do tej pory uważałem że jest świetna. pali wszystkie płytki DVD i CD bez problemu, jest cicha itp. Wszystko było ok do czasu kiedy postanowiłem nagrać moją kolekcję filmów HD. Pliki po 8.5GB w sam raz na DVD DL...

 

no i ch..... Pionek nagrywa do końca, a odczytać swoich płyt nie może, napęd DVD Pionner 120S też. po zwaleniu 5 płyt DL kupiłem na szybko Samsunga 202 i wszystkie problemy zniknęły. nagrywa oraz czyta bez problemu wszystkie rodzaje DL jakie miałem, dodatkowo LS (fajna sprawa). mogę też odczytać płytki sprzed 2000r co dla Pionka było niemożliwe.

 

Oczywiście Pionek nie czyta poprawnie nagranych przez Samsunga płyt DL, a jesli mu się uda to leci z prędkością 3x-5x. Samsung natomiast spokojnie dochodzi na końcu płyty do 16x...

 

jaki morał? nigdy więcej Pioneera

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki morał?

Osoby korzystajace z DVD DL powinny omijac ten model pionka ;)

 

Ale cenna rada. Plus dla konkurencji, w tym dla wspomnianego samsunga.

 

EDIT:

literowki

 

qamca: Styka:)

Edytowane przez Jacek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki morał?

Osoba korzystajace z DVD DL powinny omijac ten model pionka ;)

 

Ale cena rada. Plus dal konkurencji w tym wspomnianego samsunga.

...

...

CO!?!?!?!?!

 

przeczytaj swój post i sparafrazuj mi co zrozumiałeś, bo oprócz części na tamat omijania pioneera (co bezpośrednio wynika z treści postu poprzedniego) nie bardzo wiem o co chodzi...

Edytowane przez qamca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak sobie "radzi" Pionek 110D z DL (dla pewności sprawdzony też napęd 110D kumpla, wyniki praktycznie takie same)

 

Dołączona grafika

 

a tak Samsung 202

 

Dołączona grafika

 

taka sama płyta (Philips DL x8), Pionek nagrywał 2,4x a Samsung x8

testy robione na Samsungu bo wykresy drugiej warstwy z Pioneera są porażające (ale tylko dla płytek nagranych przez niego). testowałem jeszcze Verbatim ale Pioneer nie chciał do końca go nagrać (2 płyty w koszu).

 

i jeszcze palenie płytek Verbatima x16 z prędkością 20x na Samsungu

 

Dołączona grafika

 

i x16 na Pioneerze

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam czy ktoś z Was mógłby mi doradzić (i uzasadnić wybór) nagrywarkę biorąc pod uwagę, że zależy mi na (w kolejności od najważniejszego):

 

1) cichej pracy (szumy doprowadzają mnie do szału)

2) szybkim dostępie do danych (dobry czas rozpoznawania płyty i lokalizacji plików)

3) poprawnym odczycie (przyzwoita korekcja błędów)

4) stabilnym zapisie (używam nagrywania głównie do robienia archiwów moich danych gdzie prędkość zapisu spokojnie może być minimalna tak bym miał pewność, że jak posypie mi się np za pół roku WinXP to żebym miał pewność, że odczytam wszystkie dane, no i ewentualnie jakieś jednorazowe wypalanki dla znajomych)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PANOWIE

 

dzis dostalem z gwarancji nowego SAMSUNGA ( stary 183L padl - doslownie)

 

 

Model jaki otrzymalem to SH-S203

i tutaj moje pytanie

 

 

bo z tego co czytalem wersja z LS to SH-S203N

 

natomiast moja SH-S203 - ma na klapce zamykajacej Napisl LS

 

kolejna sprawa czym roznia sie te wszystki modele od siebie SH-S203, SH-S203B, Sh-S203N,Sh-S0203D a i jeszcze SH-203P

 

mamy w sumie 5 modeli - napewno jedne od drugij moga sie roznic LS ... ale czy to jedyne roznice ? i po co tyle oznaczen ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kupiłem bękarta sony i neca - optiarc ad-7173s, jak na razie chodzi jak burza (i tańszy od lg :-)

Mam pytanie, czy któryś z kolegów nie miał problemu z pracą napędu SATA, podobnego jak ja. Optiarc ad-7200s chodzi jak ślimak 2,4x . Objawy dużego użycia CPU wskazują na brak wykorzystania DMA. Natomiast we wszystkich możliwych, a znanych mi miejscach jest deklarowane,że DMA jest wykorrzystywane. A w ogóle to napęd ujawnił sie dopiero po wgraniu RAID z dysku płyty głównej (VIA KT600). Nigdzie nie mogę znaleźć aktualizacji do tej płyty. Obawiam się wgrać nowego firmware'a aby nie utracić gwarancji, jeżeli kiedykolwiek takowe są do wyegzekwowania :cry: Dziękuje z góry za niezignorowanie mojej prośby.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LS - LightScribe?

Mama Asusa 1814 BLT - z poczatku abrdoz byłem zadowolony. Ale ostatnio coraz mniej. Nie nagrywa mi lightscribe'a (przerwał na ostaniej płycei po 10 %) i juz kilka plytek losow nie nagrłą oraz ma problemy z płytami CD. ech dobrze zę jest na gwarancji... muszę go tylko zanieść ;/

lipa a tak dobrze sie zapowiadał model

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mama Asusa 1814 BLT - z poczatku abrdoz byłem zadowolony. Ale ostatnio coraz mniej. Nie nagrywa mi lightscribe'a (przerwał na ostaniej płycei po 10 %) i juz kilka plytek losow nie nagrłą oraz ma problemy z płytami CD. ech dobrze zę jest na gwarancji... muszę go tylko zanieść ;/

lipa a tak dobrze sie zapowiadał model

U mnie nie ma takich problemów już wiele wydruków zrobiłem :) , Pewnie coś z nagrywarką masz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na poczatku sie okazalo, ze wylaczylem sate w biosie. jak to naprawilem to pozniej z kolei okazalo sie, ze jak zainstalowalem nero to wyskakiwyaly mi bledy z incd i cos tam jeszcze, co powodowalo, ze nagrywarka znikala mi z systemu. wywalilem to w cholere, zainstalowalem nero lite i teraz jest wszystko tip top.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje juz wysluzone "defałde" sie popsulo ;/ I musze sobie kupic nowe (dziwne nie ? )

A ze jestem kompletnie zielony w tych sprawach to zwracam sie do Was o pomoc

 

Interesuje mnie dvd:

- z interfejsem SATA

-dobrym odczytem dvd

-dobrym zapisem i szybkim dvd

-CD juz mnie praktycznie nie interesuje wiec odczyt/zapis CD mi lata.

-milo byłoby gdyby nagrywarka posiadała lightscribe (rzadko bedzie uzywane - tylko w wypadku nagrania jakiejś plytki na prezent ).

 

Cena +/- 100zł

 

Z gory dzieki!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam Samsunga S203N. Długo wachałem sie nad tym co wybrać. Głównie zależało mi na dobrym współczynniku korekcja/zapis i wybór padł na tego S-ka właśnie. Chociaż w menadżerze zadań okazało sie że pisze S203B to N jest tą samą konstrukcją bo z tego co widziałem bios ma taki sam, P chyba też więc tutaj chodzi raczej o to ze parę modeli nie rozni sie zbytnio poza literką,wyjątkiem jest b ktory nie ma lightscribe. Nagrywarka pali świetnie,czyta również wzorowo. Wcześniej mając Litka 1653S to roznica jest ogromna in plus dla Samsunga ;)

Edytowane przez Mario_86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam takie krótkie pytanie

 

co bedzie lepszym wyborem Pioneer 115 , czy 215 ??

Zalerzy mi na dobrym zapisie DVD-+/R i DL .

Płyt raczej nie mam porysowanych jak już to jakies delikatne ryski.

Prosze o pomoc :)

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...