Skocz do zawartości
przemo3642

Przegląd Nagrywarek Sata

Rekomendowane odpowiedzi

Polecam tą nagrywarkę LG GH20LS10. Coś mi sie wydaje że szykuje się nowy zakup ;] :gitarzysta2:

Ja wybrałem tańszą LG GH20NS10 - nie ma wypalania etykiet - nie widzę sensu w dokładaniu nawet złotówki do napędu z Lightscribe itp. - po pierwsze tego się praktycznie nie używa (nawet jak ktoś już kupi kilka specjalnych płyt to na tym się kończy) a jeśli nawet ktoś by chciał, mógł i miał odpowiednie nośniki to i tak nie warto bo napęd szybciej ulegnie wyeksploatowaniu.

 

Gdybym był potencjalnym kupującym napęd używany na allegro to nawet bardziej bym omijał modele z lightscribe z obawy o prawdopodobnie większe wyeksploatowanie .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jak bym miał coś kupować to chyba zgodził bym sie z Kyle nie opłaca sie dożucac kasy do Ls poprostu z tego normalny użytkownk praktycznie nigdy nie kozysta a jeżeli chodzi o jakis konkret to ten LG GH20NS10 jest spoko może nie jest najcichszy no ale ogólnie jest dośc uniwersalny i dośc tani.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Po niecałym roku użytkowania Samsunga SH-S203B i LG GSA-H62N. Samsung zrobił sie strasznie głośny. jest głośniejszy od LG , nawet od starego Lajtka 1213S. Szczególnie denerwujace jest to na filmach napęd potrafi szumieć cały czas, podczas gdy LG i LiteOn zmniejszają prędkość po kilku minutach ogladania filmu. :angry: Porażka musze zgrywac filmy na dysk i oglądać, ale nagrywa wybornie dlatego jeszcze siedzi u mnie w budzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co na tą chwilę jest najlepsze? LG GSA 4163B ma problem z odtwarzaniem płyt DL, a Pioneer DVR112-D idzie na gwarancje bo na slave sie sam otwiera przy starcie systemu i dioda przestala mrugać. Obydwa napędy są na ATA. Spróbuję się dogadać i wziąc coś na Sata za tego Pioneera, którego oddam. Co moglibyście polecić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LG GH20NS10 lub z LS. Sprawdzona szkoła na chipsecie Renesas. Nagrywa jak H62N i jest szybsza (obsługa 20 x ).

 

Co do nowych Samsungów (tych co weszły po 203B/N) i Pioneera 215-tki to nie jestem do nich przekonany. Ze dwie strony wcześniej napisałem czemu :wink:

Edytowane przez boxer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hejka po dość krótkim użytkowaniu nagrywarki DVD SAMSUNG-S182MR nie mam o niej zbyt dobrej opinii zaledwie po 7 miesiacach i nagraniu ok. 80 płytek zaczęła mi dziś przy próbie nagrywania( NERO 7 ) płytki robić fochy to jest najpierw weszła na szybkie obroty a następnie jakieś trzaski i nagrywarka się zawiesiło na 3% co jeszcze zauważyłem ze czasami przy wysuwaniu szuflady płytka wciąż się obracała jeśli tak to można nazwać usuwanie NERO nie pomogło ani próba nagraniem innym programem odczytywanie działa jak najbardziej normalnie lecz nagrywanie padaka ??. Dałem sobie spokój z wysyłem nagrywarki do serwisu szkoda czasu i zakupiłem Pioneer DVR-215DB 20x SATA DVD+/-RW/RAM Black OEM powinna dojść do 3 dni zobaczymy jak ta się będzie sprawdzać

Pozdrawiam

 

 

 

---------------------------------------------------------------------------------------

[size="2]MSI P35 Platinium bios 1.8

Intel Core 2 Duo E6420 Zalman CNPS9500-AT 775 FLOWER

BFG GeForce 8800 GTS 320 MB OC2

OCZ 2GB Kit (4x1GB) 240Pin PC2-6400 800MHz Dual Channel GX XTC Gold

Corsair HX 520W ATX2.2 Modular SLI Compliant PSU

Crative X-Fi Xtrame Gamer

WD3200AAKS 320GB sATA II 16MB

Pioneer DVR-215DB

Samsung Lightscribe SAM-S182MR[/size]

Edytowane przez saper15

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety jestem zmuszony wymienic moja nagrywarke DvD LG H20L poniewaz gryzie sie z DFI LT ;(

 

Jaka nagrywarke byscie polecili ? Najlepiej coś z LS :P

Pioner/Nec/LG a moze coś innego?

Kolor czarny :P

Edytowane przez MatroX13

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety jestem zmuszony wymienic moja nagrywarke DvD LG H20L poniewaz gryzie sie z DFI LT ;(

 

Jaka nagrywarke byscie polecili ? Najlepiej coś z LS :P

Pioner/Nec/LG a moze coś innego?

Kolor czarny :P

Masz odpowiedzi na tej i na poprzedniej stronie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam tak sie ostatnio zastanawiam nad nagrywarka pod SATA bo moja nec 3550a ide ATA po zmianie mobo,proca ,ramu i grafy zaczela nienagrywac plyt pojawil sie jakis blad fiksacji i wyskakuje napis reset :damage_wall: Jednak zalezy mi na wypalarce ktora odczytuje wszystkie lub jaknajwiecej roznych plyt oraz najbardzie porysowane plytki wiadomo jak u niektorych sa poszanowane <_< Ostatnio oblukalem kilka testow i najlepiej spisywala sie pod tym wzgledem LG gsa H30N sata(odczyt i korekcja bledow 100%) oraz H42(70%),bo na ciszy mi az tak nie zalezy slyszalem cos ze bardzo dobra jest LG H55L ale podobno tylko ata :sad: jesli cos polecacie wydajniejszego za odp dzieki :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej z racji tego ze moja nagrywarka (LG GSA-H20L) zaczela wydawac dzwne dzwieki postanowilem szukac zastepstwa...

na chwile obecna myślę nad:

  • LG GH20NS10 -90zł
  • Pioneer DVR-215 -90zł
  • Samsung SH-S203P -86zł

na chwile obecna słaniam sie do kupa samsunga - najniższe czasy dostępu + LS (w poprzedniej tez mialem ale nie uzywalem - wiec w nowej nie jest wymagany ale jesli juz jest to nie bede plakal) niestety jest mało recenzji a poprzedni model 203N nie był taki rewelacyjny (jednak miał przyzwoitą korekcje)

 

o LG niewiele znalazlem ale tez sie na niej nie skupialem ma LS ale i dlugie czasy dostepu

 

Pionier - odstrasza mnie korekcja błędów

 

nie wypalam duzo (jakies 5 plyt miesiecznie) lecz dosc czesto zdarza mi sie kopiowac pliki z plyt na dysk twardy (płyty nie zawsze są w najlepszym stanie)

 

Którą sugerujecie mi wybrac - a moze macie inne propozycje (wymogiem jest kolor czarny:) i sata) - odrazu pisze ze Liteon i NEC odpadają

 

Wypalarke bede kupował w komputroniku w zabrzu - te wymienione sa na stanie ale jesli bedzie naprawde warto to moge poczekac na inna - jednak tylko w tym sklepie - nie chce miec problemow z gwarancja - co w przypadku nagrywarek DVD jest istotnym parametrem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o mechanizmie korekcji błędów znalazłem tutaj moze inny firmware mieli, albo jakas gorsza sztuka...

w każdym razie dzieki za inf - napisz prosze jak z czasami dostepu i z glośnością

EDIT

 

kupilem samsunga 203P - niebawem postaram sie dostarczyć mini recke tego sprzętu

Edytowane przez nosweratu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obejrzałem na stronie Pioneer'a nagrywarki DVR-215BK i DBK a dokładnie ich specyfikacje i nadal nie wiem czym one się różnią oprócz nazwy (na pierwszy rzut oka wygląda, że mają takie same mozliwości).

Dlaczego więc jedna nazywa się Multilayer a druga Dual Layer ?? Czy mają jakieś istotne różnice w funkcjonalności?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

siema nagral mi koles 2 plytki dvd jednak gdy chce je otworzyc nie da rady slychac tylko ze rusza i staje plytka wgranie najnowszego firmware tez nic nie pomoglo nagrywane byly plytki na dvd LG a ja swoja NEC 3550A ani rusz :damage_wall: nacislem prawym zeby otworzyc i dopiero po kilkunastu minutach zajaralo czy to wina nagrywarki czy pora ja zmienic bo korekcja w niej marna jakis blad ostatnio z fiksacja i nie nagrywa plyt bo wyskakuje jakis reset???/ a co sadzicie o LG GSA H30N sata bo zalezy mi na max korekcie bledow????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obejrzałem na stronie Pioneer'a nagrywarki DVR-215BK i DBK a dokładnie ich specyfikacje i nadal nie wiem czym one się różnią oprócz nazwy (na pierwszy rzut oka wygląda, że mają takie same mozliwości).

Dlaczego więc jedna nazywa się Multilayer a druga Dual Layer ?? Czy mają jakieś istotne różnice w funkcjonalności?

215 nagrywa plyty DVD i DVD DL czyli plyty dwuwarstwowe o pojemnosci 8,5gb, natomiast 215D nagrywa tylko zwykle plytki DVD 4,7GB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aczykolwiek 215BK i 215DBK to te same nagrywarki. Do 215DBK da się wrzucić soft od 215BK i mamy wtedy jego funkcjonalność :P.

Edytowane przez YogiCK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co by bylo najlepsze jesli zalezy mi na mozliwe najlepszym zapisie/odczycie? Chodzi o cos na SATA. Myslalem o pionierze, mimo tego sredniego odczytu. Tylko zwariowac mozna od tych modeli 215d/bk/dbk/xxxxxx. Ktory obecnie jest najlepszy? Ciagle po prostu dvr-215 bez niczego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co by bylo najlepsze jesli zalezy mi na mozliwe najlepszym zapisie/odczycie? Chodzi o cos na SATA. Myslalem o pionierze, mimo tego sredniego odczytu. Tylko zwariowac mozna od tych modeli 215d/bk/dbk/xxxxxx. Ktory obecnie jest najlepszy? Ciagle po prostu dvr-215 bez niczego?

DVR215 i DVR215BK to to samo, tyle ze ten z prawej to oznaczenie koloru prawego. Nagrywarka ma swietny zapis.

 

Czy korzystając z nagrywarki SATA będę mógł bez problemu zainstalować system? (WinXP SP2)

tak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

215 nagrywa plyty DVD i DVD DL czyli plyty dwuwarstwowe o pojemnosci 8,5gb, natomiast 215D nagrywa tylko zwykle plytki DVD 4,7GB

 

Stek bzdur, jak nie wiesz to po co wprowadzasz w błąd?

Różnica polega na tym, że 215 nagrywa dodatkowo na nośnikach DVD-RAM a 215D jest pozbawiony tej funkcji.

Polecam recenzję tej nagrywarki na CDRLab.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...