Skocz do zawartości
przemo3642

Przegląd Nagrywarek Sata

Rekomendowane odpowiedzi

Tradycyjnie Pioneer DVR-215 jeżeli dużo nagrywasz lub któryś Samsung jeżeli bardziej jako czytnika używasz nagrywarki. Złotego środka niestety cały czas nie ma.

Właśnie czytałem dzisiaj trochę testów i rzeczywiście jeśli chodzi o jakość nagrywania to Pionier 215 jest bardzo dobrze oceniany. Będę go prawdopodobnie kupował, ale ponieważ wezmę pewnie dwa napędy, to co wziąć drugiego, dla jak najlepszego odczytu i cichej pracy? Jakiegoś Samsunga (jakiego), czy może sam odtwarzacz DVD (nie potrzebna mi druga nagrywarka) - lepsze są pod względem korekcji błędów?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam chciałbym kupić nagrywarke DVD. I mam dylemat bo nie wiem z jakiej firmy bedzie najlepsza? Wybieram spośród 3 firm: Asus, LG i Pioneer, oczywiście z najnowszych modeli. I jaka byście polecili żeby była cicha, dobrze nagrywała i odczytywała płyty średnio porysowane jeśli ma to jakieś znaczenie. Czekam na odpowiedź.

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Mark18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam chciałbym kupić nagrywarke DVD. I mam dylemat bo nie wiem z jakiej firmy bedzie najlepsza? Wybieram spośród 3 firm: Asus, LG i Pioneer, oczywiście z najnowszych modeli. I jaka byście polecili żeby była cicha, dobrze nagrywała i odczytywała płyty średnio porysowane jeśli ma to jakieś znaczenie. Czekam na odpowiedź.

 

Pozdrawiam

No naprawde tak ciezko chociarz przeczytac z 10 ostatnich postow? Mialbys wszystko jak na tacy, a tak sie musze meczyc zeby ci napisac ze nie ma "najlepszych" nagrywarek do wszystkiego. Poswiecilem sie zebys nie zyl zludzeniam, takiego idealu nie dostanisz. Sa albo dobre burnery albo readery, a kwestia glosnosci to naprawde juz subiektywne odczucie, co dla jednego odrzutowiec to drugi ledwo slyszy. A co jest co, znajdzies w ostatnich postach, wystarczy kwadrans poswiecic.

Edytowane przez marioking

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No naprawde tak ciezko chociarz przeczytac z 10 ostatnich postow? Mialbys wszystko jak na tacy, a tak sie musze meczyc zeby ci napisac ze nie ma "najlepszych" nagrywarek do wszystkiego. Poswiecilem sie zebys nie zyl zludzeniam, takiego idealu nie dostanisz. Sa albo dobre burnery albo readery, a kwestia glosnosci to naprawde juz subiektywne odczucie, co dla jednego odrzutowiec to drugi ledwo slyszy. A co jest co, znajdzies w ostatnich postach, wystarczy kwadrans poswiecic.

 

Czytałem pare stronek do tyłu i każdy polecał inna nagryware a to z LG a to z Pioneera a to z Samsunga i pare innych i którą tu wybrać?:P Dlatego napisałem. Jak coś Sorki wielki.

 

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytałem pare stronek do tyłu i każdy polecał inna nagryware a to z LG a to z Pioneera a to z Samsunga i pare innych i którą tu wybrać?:P Dlatego napisałem. Jak coś Sorki wielki.

 

Pozdro

No wlasnie, wszystko jest subiektywne, ale gdybys czytal uwaznie zauwazylbys ze jedni polecaja LG jako uniwersalna nagrywarke ktora w kazdym aspekcie jest "wmiare", inni Pioniera jako najlepsza wypalare ale z nie taki dobry odczytem. Wiec tak jak napisalem, nie ma tej "naj-" we wszystkim. Wystarczy to co ludzie pisza dopasowac do swoich potrzeb. A skoro prosta dedukcja jest za trudna z ostatnich postow powinines wyciagnac wnisoek ze jesli potrzebujesz czegos uniwersalnego powinies wybrac LG. Bo takiej co jednoczesnie swietnie pali, bardzo dobrze odczytuje i jednoczesnie jest ciche nie znajdziesz i powinines juz to wiedziec skoro czytales ten watek.

Edytowane przez marioking

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LG GH20LS15 SATA SecurDisc LightScribe (black)

http://www.esc.pl/product_info.php?cPath=1...oducts_id=12067

Interfejs: SATA

 

LG GH22LP20 SecurDisc LightScribe (black)

http://www.esc.pl/product_info.php?cPath=1...oducts_id=12817

Interfejs: IDE

 

 

jaka jest roznica miedzy tymi Interfejsami.. ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LG GH20LS15 SATA SecurDisc LightScribe (black)

http://www.esc.pl/product_info.php?cPath=1...oducts_id=12067

Interfejs: SATA

 

LG GH22LP20 SecurDisc LightScribe (black)

http://www.esc.pl/product_info.php?cPath=1...oducts_id=12817

Interfejs: IDE

 

 

jaka jest roznica miedzy tymi Interfejsami.. ?

Dołączona grafikaDołączona grafika

 

widzisz roznice?

Edytowane przez -=YoGi=-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, wie ktoś jak ma się nagrywarka LG GH-22LP20 do LG GH20NS10? Widzę że GH20 wiele osób tutaj poleca, ja jednak mam możliwość kupna GH22 i nie wiem czy warto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie napedy Lg są ok chociaz ja osobiście na Twoim miejscu wybrał bym LG GH20NS10 jak sam pisałes duzo ludzi go poleca bo jest to sprawdzony i dobry napęd i dla tego raczej bym nie eksperymentował i oparł sie na opinii innych. A jak zależy ci na Ls to LG GH20L.

Edytowane przez wojtek666

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem tego samgo zdania naped polecany prze wojtek666 jest naprawde spoko u mnie wszystko działa świetnie a mam go już dośc długo mysle że jest wart zainteresowania.

A ile jest warte to coś:

http://www.komputronik.pl/Napedy_optyczne/...pelny,id,58048/

czy tak samo dobry jak poprzednie modele ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiesz co tak właściwie to akurat z tym modelem nie miałem do czynienia i nie bede sie wypowiadał ale chyba wolał bym zostac przy tym Lg sprawdzony przez wielu użytkowników i w sumie zbiera dobre opinie więc brał bym to co sprawdzone i dobre.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym brał LG GH20NS10 bardzo dobry naped no i ewentualnie zalezy od tego czy z ls czy bez mozesz sobie wybrać.

Ty byś brał wszystko od LG więc Twoje zdanie się nie liczy.

 

Ja tez bym brał LG robią dobre napędy optyczne no i ich napedy są uniwersalne a jezeli chodzi o model to tak jak pisałem wczesniej LG GH20NS10.

Ograniczył byś april spamowanie do jednego nicku.

 

ps. najlepiej skasuj swoje konta april i wojtek666, załóż LG Polska ... napewno się przydasz ... pewnie jesteś w stanie dostarczyć jakichś informacji z pierwszej ręki skoro u nich pracujesz ... tylko błagam ... nie wypowiadaj się już w stylu : polecam LG nie ważne co

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam :]

Tak może wtrące pare groszy do tematu.. Miałem problem z przegraniem backup'a COD4 - mój stary napęd LG GSA4167B nie dawał rady - najnowszy soft był zainstalowany więc kombinowanie.. Nie dawało rady, wpieniłem się bo i DVD-RW przestał widzieć :angry: i kupiłem PIONEERA DVR-215D oraz SAMSUNG'a SH-S203P. Zgodnie z tym co pisaliście, nie sądziłem, by Pionek poradził sobie z przegraniem obrazu - no i nie przegrał.. A Samsung.. pestka dla niego - hop-siup i na twardym już jest :] mogłem nie prosić, by z domu oryginalnego COD'a przesłali .. Teraz jeszcze test z DVD-RW by przekonać się ile Pioneer potrafi. W sumie 150zeta poszło, ale.. nie żałuję :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

posiadam nagrywarke LG GH20LS10 i wszystko(??) byłoby ok, gdyby nie odgłosy wydawane podczas startu systemu.

Nagrywarka zaraz po uruchomieniu kompa wydaje pięć głuchych charakterystycznych dźwięków.

Pewnie chodzi o wykrywanie napędu(migocze również dioda) ale czy ten dźwięk to norma LG :wink: ??

 

ps. czy Wasze nagrywarki, kiedy trzymacie w dłoniach również sprawiają wrażenie jakby miały sie zaraz rozpaść??

W modelu, który mam blacha skrzypi, ugina sie pod lekkim naciskiem jest po prostu licha...

Aż takie cięcia kosztów??

Edytowane przez trymek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Jaką nagrywarkę polecacie do wypalania płyt WYŁĄCZNIE I TYLKO do napędów DVD (pod telewizor). Zajmuję się wideofilmowaniem, obrabiam film po czym konwertuje i wypalam w Ulead DVD Movie Factory 6 plus. Chodzi mi TYLKO I WYŁĄCZNIE o sprawne działanie wypalonych płyt w napędach DVD wszelkiej maści (pod TV) i o trwałość płyt.

Pozdrawiam, Damian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Potrzebuje nagrywarke z dobrym odczytem bardziej porysowanych plyt, bardzo dobra jakoscia nagrywania (DVD, CD na drugim miejscu). Musi posiadac LightScribe, cisza bedzie dodatkowym atutem.

 

Jakies propozycje ?

 

Z gory dzieki.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chce odtwarzać też filmy HD (więc chyba HD DVD tak?)

proszę o pomoc...

Format HDDVD nie ma przyszłości, więc jeśli bardzo Ci zależy na filmach HD z nośników optycznych to kup nagrywarkę DVDRW+Blu-ray, ewentualinie DVDRW+Blu-ray+HDDVD. Ja nie mam pojęcia, która w chwili obecnej jest najlepsza, ale wiem jedno: są one kilkukrotnie droższe niż zwykłe DVDRW i póki co wybór też nie za duży. Edytowane przez przemo3642

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co polecicie jako nagrywarkę nastawioną bardziej na odczyt niż nagrywanie (nagrywam nie za często, klika płyt w miesiącu, czasem żadnej ;) ). Myślałem o jakimś Samsungu lub LG?

samsung -> b. dobra korekcja błędów (u mnie zniszczoną płytę z windowsem xp nie odczytał nec, pioenek a dopiero na szamsungu poszło gładko wiec...)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jaka nagrywarke do 100zł ?

 

nagrywam gdzieś 1-3 DVD dziennie, zależy mi aby jakosć nagrania była jak najlepsza. (nagrania muszą poleżeć kilka latek .. )

miło by było aby korekcja błędów tez była dobra - chociaż raczej STRASZNIE porysowanych płyt nie mam ;]

 

odczyt nie jest zbyt istotny - dla gier robie od razu obrazy płyty na dysku ;] a tak to odtwarzam tylko filmy nagrane na dvd głównie kodekiem H264

 

nie potrzeba mi LScribe

pionnerów 215 już nie ma

 

DVD-REC PIONEER DVR-216DBK SATA CZARNY BULK

DVD-REC PIONEER DVR-216BK SATA CZARNY BULK (aktualnie niedostępny u mnie .. )

 

DBK - ma wieksze opóźnienia DVD (210ms) oraz nie obsługuje DVD-RAM w przeciwieństwie do BK

Edytowane przez Chemik16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...