Skocz do zawartości
przemo3642

Przegląd Nagrywarek Sata

Rekomendowane odpowiedzi

Do prawdy nie ma? Nawet wyszukałem Ci najtańszą nówkę na Allegro :D

http://www.allegro.pl/item447131118_dvd_re..._sata_bulk.html

białe to są i u mnie ulice dalej w sklepie za 80zł ;] ale ja chce czarny ;)

chya że idzie jakos w nich panel wymienić .. bez zerwania plomby

 

poza tym na allegro wiem ze są - i to czarne nawet za 75zł - ale w normalnych sklepach nie ma ;]

Edytowane przez Chemik16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pionka 215, potrzebuje czasami przegrac cos w locie, wiec wymagana 2 wypalara.. Co kupic ? Jakosc nagrywania raczej drugorzedna, liczy sie tylko cena i korekta bledow.

 

LabelFlash mam w DVR-215D wiec nie potrzebuje ;]

Edytowane przez Cmx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moj benq pada przy odczycie plyt :( w sensie ze nie odczytuje minusow czasami oraz lekko porysowanych plyt juz nie mowie o mocniej ldatego planuje kupic cos uniwersalnego lub do odczytu i nie moge sie zdecydowac czy zakupic :

 

1)Samsung SH-S203P, AllWrite, LightScribe, SATA, OEM, Black

 

2)LG GH22NS30 DVD±R 20x, DVD±RW 8x, CD-RW 32x, DVD+R DL 8x, DVD-RAM 12x, OEM, SATA, Black

 

co proponuje cie zakupic

 

z gory dziekuje za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według mnie Lg który podałeś to bardzo dobry i przede wszystkim uniwersalny napęd, według mnie sprawdzi Ci się bez problemów, tym bardziej jezeli ma słuzyć więcej do odczytu to napewno bedziesz zadowolony bo radzi sobie nawet z mocno porysowanymi płytami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

To i ja wtrącę swoje 2 grosze. Od wczoraj jestem posiadaczem nagsrywaki SH-S223Q sata i jestem z niej bardzo zadowolony. Wypaliłem wczoraj 3xDL emteca i 3xDVD emteka. Wypala bez problemu, cicha "przynajmniej narazie".

Czy ktos ma taka nagrywarke i jakie sa opinie na jej temat. w necie nieststy bardzo mało znalazłem o tym modelu.

Jakie sa wasze opinie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do Samsungów - mam SH-S183L. Nagrywam w większości DVD+R Verbatim i DVD+DL Esperanza. Jednowarstwówki bez wybrzydzania, wszystko pięknie ładnie, czasami tylko np. w wypadku filmów na DVD było kilka półsekundowych urywków. Dwuwarstwowe - jak już wcześniej napisałem, najmniej kłopotów miałem z Esperanzami. Nagrywałem jeszcze MediaRange, Platinum, TDK, Bulkpaq i różne no-name'y Ricoha. 10% płyt nie dotrzymywała do końca nagrywania (jakiśtam błąd w LeadOut), przy części zostawiała 'wolne pierścienie' (po obejrzeniu strony z danymi pod światło, było widać całe wolne okręgi na ~2mm).

Odkąd wgrałem nowy fw (rewizja trzecia bodajże) zero problemów, nawet mam wrażenie, że pomimo tych samych nośników i teoretycznej prędkości, nagrywa szybciej. Tzn. normalnie rozpoczęcie nagrywania, przejście na drugą warstwę i zakończenie (bez nagrywania właściwych danych) zajmowało 2 minuty. Teraz w granicach połowy minuty.

 

BTW - nowa popielnica Samsunga na CDRLabie została uznana za milowy krok dla Samsunga w jakości zapisu. Cena - 79zł ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam planuje kupić nową nagrywarkę i zastanawiam się którą wybrać. Potrzebuję dość solidnej tak aby wytrzymała dość dużą liczbę nagrań i niezawodną... tak aby zapis był prawie bezbłędny :) (i oczywiście żeby nagrywarka radziła sobie z każdym nośnikiem, chodzi o to aby równie dobrze wypalała DVD-R jak i DVD+R [głównie używam płytek DVD+R Sony] ). Ktoś już mi polecił Pioneer DVR-216DBK High Speed Dual Format Drive with SATA Interface lecz nie jestem pewien czy to będzie akurat dobry wybór :). Bardzo proszę o pomoc gdyż nie wiem co wybrać :/. Dziękuje z góry i pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako że SH-183L padła dostałem SH-223Q.

Wszystko by było spoko, ale...

Chciałem nagrać DL (zresztą pierwszy raz bo wcześniej nie używałem) i tu wyskakuje błąd że w DAO nie nagra. Szczęśliwie nie uwala płyty [;

System świeży, firmware też. Chciałem nagrywać nero.

Nie wiecie o co chodzi?

 

BTW. Jeżeli ten temat jest na to nieodpowiedni to założę inny...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Po 3 latach uzytkowania Pioneera 110 nadszedl czas na kupno nowego dvd-r. Ktos mial do czynienia z Optiarc (sony/nec) Zastanawiam sie miedzy Pioneer 216 a wlasnie optiarc 7201? W tej chwili nagrywarki sa dosc tanie a wybor ogromny ale zawsze warto zapytac.

dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mój samsung SH-183L zaczal cos glupiec... chcialem zaktualizowac bios.

Sciagam softy do autoupdate od samsunga z roznych stronek i biosy SB01 do SB03 - obecnie posiadam SB02 i za cholere nie chce mi zaktualizować.

Pisze że bios jest nie :

This Firmware is not compatible with the selected drive.Contact your system manufacturer for information on firmware updates available for this drive.

 

Co jest do cholery ? Myślałem że coś bin jest niezbyt ale jakiego nieściągne nawet ze stronki samsunga jest to samo.

Może ktoś coś doradzi?

Jakiś reset jest czy na siłe jakoś wgrać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Po 3 latach uzytkowania Pioneera 110 nadszedl czas na kupno nowego dvd-r. Ktos mial do czynienia z Optiarc (sony/nec) Zastanawiam sie miedzy Pioneer 216 a wlasnie optiarc 7201? W tej chwili nagrywarki sa dosc tanie a wybor ogromny ale zawsze warto zapytac.

dzieki

Pioneer :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemka, mam zamiar kupić 2 nagrywary

 

Pierwsza do nagrywania - pionek

 

Drugą do LS i odczytu płyt - i tu mam problem, pemiętam, że seria 116 samsunga była do tego świetna, seria 118 też choć ciut gorzej wypadała, a te najnowsze ponoć strasznie na tym polu po[gluteus maximus]dły, widziałem test z serii 223 i wypadły co najwyżej średnio

 

Co kupić do odczytu i LS ? celować w starsze modele samsunga ? A może jakiś LG ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co teraz na Sata? Pioneer 216 daje radę? A może co innego?

 

Mój 212D na ATA śmiga jak głupi :).

Polecam :)

 

Siemka, mam zamiar kupić 2 nagrywary

 

Pierwsza do nagrywania - pionek

 

Drugą do LS i odczytu płyt - i tu mam problem, pemiętam, że seria 116 samsunga była do tego świetna, seria 118 też choć ciut gorzej wypadała, a te najnowsze ponoć strasznie na tym polu po[gluteus maximus]dły, widziałem test z serii 223 i wypadły co najwyżej średnio

 

Co kupić do odczytu i LS ? celować w starsze modele samsunga ? A może jakiś LG ?

samsungi 116/118

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest jakaś większa różnica pomiędzy pionkiem 215D, a 216D? Tego drugiego nie moge nigdzie znalesc w okolicy. Chyba, że możecie polecić jeszcze coś innego ;P Przeznaczenie? Nagrywanie gier na ps2 i odczyt, stare dvd niestety nie czyta juz płyt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest jakaś większa różnica pomiędzy pionkiem 215D, a 216D? Tego drugiego nie moge nigdzie znalesc w okolicy. Chyba, że możecie polecić jeszcze coś innego ;P Przeznaczenie? Nagrywanie gier na ps2 i odczyt, stare dvd niestety nie czyta juz płyt.

jak masz porysowane te DVD, to pionek nie bedzie swietnym uzadzeniem. nie mowie, ze nie przeczyta zadnej, ale przy mocniejszym porysowaniu nosnika zaczyna miec problemy niestety. ale do nagrywania to najlepsza nagrywka jaka mialem.

roznica pomiedzy nimi nie jest az taka duza, no ale jednak 216 jest lepszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co jest teraz trendi i dżezi? potrzebuje zakupic naped, bo moj liciak na ata sie obrazil i nie otwiera paszczy a jak juz zrobi "aaammm" to czyta jak mu sie chce, ostatnio stwierdzil, ze oryginalnych herosow nie zobaczy i juz :D

czekam na propozycje cena/jakos oraz jakosc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stivo a moglobys mi podac linka do tej nagrywarki ze sklepu esc.pl ?

Bo tam sa jakies pioneery ale pisze tylko 216 bez D...

Z gory dzieki za pomoc! :) i kolor czarny

Edytowane przez Jawcio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...