Skocz do zawartości
przemo3642

Przegląd Nagrywarek Sata

Rekomendowane odpowiedzi

Bo tam sa jakies pioneery ale pisze tylko 216 bez D...

Z gory dzieki za pomoc! :) i kolor czarny

różnica między 216 a 216D jest taka, że ten pierwszy ma możliwość zapisu nośników DVD-RAM a ten drugi nie.

ale wszystkie można mod-wac do wersji 216 L czyli LF

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co ten Mod daje ?

 

Bo coś ostatnio ten mój Pionek 216 (BK) zaczął dłużej odczytywać płyty po włożeniu do napędu. To samo się dzieje podczas zgrywania plików na dysk. Na początku zaczyna mulić i zgrywa plik z niską prędkością , a dopiero po jakimś czasie się rozpędza i zgrywa plik szybciej. Trwa to czasem nawet minutę. Bywa tak, że z tą samą niską prędkością odczytuje cały czas. Dopiero ponownie włożenie płyty pomaga. Na starym BenQ DW1650 napęd rozpędzał się już po paru sekundach. Jak na razie jestem średnio zadowolony z tego Pioneera. Wcale taki cichy podczas nagrywania i odtwarzania też nie jest, wiec nie wiem za co takie pochwały.

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

 

Zakupiłem nagrywarke DVD Pioneer 216D i mam pytanie czy po włożeniu pustej płyty DVD macie duże obroty przy odtwarzaniu i po 10 sek przestaje?

 

PS przy cd pełna cisza i dvd-Rw tez.

 

pozdro

Edytowane przez Mark18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Od jakiegoś czasu mam problem z nagrywarką LG GH20LS15. Od nowości nagrywała dobrze a po jakimś miesiącu zaczeła nagrywać strasznie wolno.

Prędkość nagrywania ustawiona na 16x a nagrywanie idzie przeciętnie 5.8x. Nagrywam dość sporo od 1 do 5 płytek dziennie, czasami się zdaży że nic nie nagram.

Nie ważne jakie płytki: SONY, TDK, EMTEC to i tak nagrywa słabo. Nie wiem co jest z nagrywarką. Czy wolny zapis jest powodem do reklamacji?

Nagrywarka ma jakies 5 miesięcy.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Zamierzam właśnie zmienić nagrywarke bo stary samsung zaczyna wariować, poza tym czas przejść wreszcie na sata :)

Zastanawiam się między:

Samsung SH-S223F 85zł

Pioneer DVR-216 105zł

 

Od nagrywarki wymagam by miała dobra korekcje błędów i bez problemów nagrywała DVD+DL - bo tych płytek nagrywam najwięcej :)

Osobiście bardziej skłaniam się ku Samsungowi, wydaje mi się że jest dobry i szkoda dopłacać 20zł do Pionerka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fisher15 mam identyczną nagrywarke LG GH20LS15.Też działała dobrze a po jakimś czasie zaczeły się problemy:(A mianowićie nie odczytuje mi większośći płyt ,takich firm jak TDK,Platinum,Esperanza,Titanum i innych ,oraz nawet oryginalnych np z czasopism,np.Komputer Swiat.Gdy klikne prawy pm na taką płytkę nie widac w ogóle na dole 'właściwości',tylko słychac jak by przez chwile szukała płyty i koniec.Mam dysk Samsung na sata,oraz mobo msi neo2-fr p-35,i nie wiem czy to nagrywarka siadła czy może jakiś sterownik z płyty głównej,nie działa z nią prawidłowo,może marwel od IDE?Nagrywarka ma 4 miesiące,więc chyba odwiedze sklep w którym ją kupiłem.Jeśli sprawdzą i okaże się ze nagrywarka działa prawidłowo,prawdopodobnie wina tkwi w mobo:A firmware sprawdzilem ,nie ma innego ale dla pewnośći wgralem od nowa i to samo:,odinstalowalem kontrolery IDE,Atapi ,zainstalowalem ponownie,oraz inne z cd od mobo i dalej to samo:(((Jeśli ktoś wie co jest z tym LG nie tak za odp z góry serdecznie dziękuję

Edytowane przez bushidoblade

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co oznacza w opisie "BARE"?

i co sądzicie o LG GH22NS40 bo mam ochote ją brać, czy może NS30?

bo nie wiem czym sie roznią?

 

chyba ze: SAMSUNG SH-S223F ?

Edytowane przez kiss

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

 

Mam nagrywarke Samsung S223Q i po zakonczeniu kopiowania plytka nadal obraca sie ze stalą predkością. Mógł by ktos powiedzieć dlaczego?

 

 

Pozdro

Edytowane przez Mark18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam przymierzam się do kupna nagrywarki pod sata. Moje wymagania: cicha praca przy odczycie i zapisie, dobra korekcja błędów. Nagrywam średnio czasem zdarza się 5 płytek dziennie a czasem nic. Chciałem prosić o doradzenie jakiegoś dobrego i nie drogiego modelu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może też się przyłączę do pytania Dżadżara. Moje wymagania identyczne, chociaż z ceną można pokombinować. Wpienia mnie moja Asus DRW-1608P3S gdy tylko ma coś czytać buja płytą na maksa :mur: Podczas startu systemu z dwa razy, zanim się uspokoi mija jakieś 20s. Są jakieś nagrywarki które chodzą w miarę cicho jak nie potrzeba pełnej prędkości? :) pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Która nagrywarką jest lepsza pod względem korekcji błędów i jakości wypalania i odczytu DVD,

DVR-216D, DVR-216DSV, PIONEER DVR-216DBK, czym one sie w ogole roznia. Nie moge jakos znalezc zadnych testow tych nagrywarek. Czy mozna je kupic w wersji box z jakims dodatkowym softem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam przymierzam się do kupna nagrywarki pod sata. Moje wymagania: cicha praca przy odczycie i zapisie, dobra korekcja błędów. Nagrywam średnio czasem zdarza się 5 płytek dziennie a czasem nic. Chciałem prosić o doradzenie jakiegoś dobrego i nie drogiego modelu.

 

 

To jak pomoże ktoś???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam Pionka 216BK i sobie chwalę. Teraz pytanie czy obsługuje płytki DVD-RAM ? Wg. programów do indetyfikacji tak. Na CD-R info jest napisane że obsługuje, ale to tyczy się modelu 216D. Rozumiem, że to jest to samo i BK też je obsługuje ? Nie chcę wydać 70 zł w błoto, a chcę kupić 5 sztuk Verbatima (9.4 GB) Będą one służyły raczej jako magazyn najważniejszych danych, bo do nagrywania filmów czy czegokolwiek to chyba się nie nadaje. Za mało napędów/odtwarzaczy to obsługuję. Nie mówiąc już o takim X360.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na ile się orientuję, a orientuję się słabo, to dobrymi w odczycie i korekcji błędów są Asusy. Są przy tym całkiem ciche. Sam mam model DRW-1814BLT i pod tym względem nie miałem do tej pory nic im do zarzucenia. Wydawały się lepsze pod tym względem od Pioneerów DRV-216.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem. Posiadam nagrywarkę LG - hl-dt-st Dvdram Gsa-h62n SATA, już jakieś 2 lata. Od kilku dni nie mogę nagrać płyty. Owszem oryginalne, lub nagrane już wcześniej płyty można otworzyć, jednak gdy wkładam pustą płytę wyskakuje błąd. Podobnie programy do nagrywanie jej nie widzą. Czy jest to wina błędu w systemie(coś się pokaszaniło w sterownikach, plikach, itp)? Czy może z nagrywarką jest coś nie tak. Nie mam skąd wziąć innej ponieważ nikt w okolicy akurat nie posiada nagrywarki na SATA.

Edytowane przez cosmo111

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

programy nie widza nagrywarki czy płyty?jak to drugie to szukaj gwarancji i wymieniaj póki masz czas....mi zdechł liteon 20a4p (czy jakos tak) po pół roku.....kolejny - nawet nie chce mi się wymieniać już(zresztą to 5 nagrywarka wymieniona w ciągu 6 lat - w sumie plus bo od tych 6 lat nie musiałem kupować nowej)

piszecie że pioneer jest ok?tez się zastanawaiałem bo akurat Lg to uważam za syf a samsung jakoś nie do końca zaufany....

 

jak z paleniem dwuwarstwówek na tych pionkach?bo co liteona to jestem pewnien na 100% że 3 sztuki to zdechły po wypaleniu kilku DL....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LG czy Samsung?

 

Mam pytanie odnośnie tych dwóch producentów.Dotychczas uzywałem nagrywarek LG,że wyczytałem gdzieś ,ze Samsungi są chociażby o wiele cichsze.

Prawda to??

A jeśli Samsung to jakiś konkretny model???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam samsunga sh-s183L i od dwóch lat spisuje się znakomicie. Nagrywa i odtwarza wszystko co mu wrzucę, jest Cichy i nie sprawia żadnych problemów, ale pewnie kilku userów LG powie to samo o swoich DVD-RW. Z obu powinieneś być zadowolony, więc w sumie obojętne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...