Skocz do zawartości
przemo3642

Przegląd Nagrywarek Sata

Rekomendowane odpowiedzi

Ale co to ma w ogóle do tematu? Nie ma sprzętu nie awaryjnego miałem NEC'a 3520A, który rozleciał się po niecałym roku i nic to nie oznacza. Ludzie płaczą o liteonach, a mi chodzi już 4 lata. Nagrałem ok. 500 płyt DVD+DL od memorexów do verbatimów. Raz lepiej raz gorzej, ale nie mogę powiedzieć nic złego o tej nagrywarce. Nagrywa do dzisiaj bezproblemowo. Zdarza się czasami lepszy i gorszy model i o niczym to nie świadczy. Seria NEC AD-724XS jest udana i to jest najważniejsze. Nie skreślałbym na twoim miejscu neca jako marki po "jednej" wpadce.

 

Przykładowy test verbatima nagranego 6x 4 letnim liteonem.

 

Dołączona grafika

 

Może ktoś się pochwali testami pionnera?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie zepsuła mi się nagrywarka i nie wiem jaki napęd wybrać, dodam że ma być cicha i dobrze nagrywać. Znalazłem te dwie ale nie wiem jak wypadają w testach. http://www.komputronik.pl/index.php/produc...bulk_black.html b.cichy

http://www.komputronik.pl/index.php/produc...ial_ATA%29.html Czym się różnią sh s223 B/ 223L/ 223F ? Zastanawiam się jeszcze nad pionkem 216 i jak on wypada z jakością i hałasem do wcześniejszych modeli pioniera?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, sam szukałem dvr-x15/7 i nie znajdywałem i miałem wybrać, jako jedyną wg mnie inną nagrywarke , coś neca, ale szukałem obudowy (której też juz nigdzie nie mozna znaleźś) i tam jeszcze niby jest http://www.domex.waw.pl/podzespoly_kompute...5bk,p1409206165

Właśnie zamówiłem i ciekawe czy naprawde jest

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, sam szukałem dvr-x15/7 i nie znajdywałem i miałem wybrać, jako jedyną wg mnie inną nagrywarke , coś neca, ale szukałem obudowy (której też juz nigdzie nie mozna znaleźś) i tam jeszcze niby jest http://www.domex.waw.pl/podzespoly_kompute...5bk,p1409206165

Właśnie zamówiłem i ciekawe czy naprawde jest

Dziwny sklep ale kij też właśnie zamówiłem za pobraniem, bo przegrywanie danych na laptopa i dopiero ich wypalanie zaczęło mnie bardzo denerwować...

 

EDIT:

 

No i właśnie dostałem telefon że (pozwolę sobie przekląć) kur#$ nie mają ...

Edytowane przez Mardok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwny sklep ale kij też właśnie zamówiłem za pobraniem, bo przegrywanie danych na laptopa i dopiero ich wypalanie zaczęło mnie bardzo denerwować...

 

EDIT:

 

No i właśnie dostałem telefon że (pozwolę sobie przekląć) kur#$ nie mają ...

Kurde nie mają. A miałem nadzieje. (na stronie dalej dostępne??)

Te 216 z aukcji jakoś mi sie nie podobają (jak właściwie wszystko od x16)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde nie mają. A miałem nadzieje. (na stronie dalej dostępne??)

Te 216 z aukcji jakoś mi sie nie podobają (jak właściwie wszystko od x16)

Bardzo uprzejmy pan tłumaczył czemu jest na www (mają eksport danych z hurtowni a tam jest dostępna w bazie ale nie w magazynie) i stąd całe zamieszanie... Ma jeszcze do mnie dzwonić w poniedziałek ale mam się nie nastawiać ... Jak w poniedziałek powie że dalej nic z tego to biorę tą 216 z allegro ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak w poniedziałek powie że dalej nic z tego to biorę tą 216 z allegro ...

Kupiłem ostatecznie neca. Moge go porównać do dvr 115 jak ktoś by chciał, tylko bym musiał wiedzieć jak, czym ( podajcie opis albo link do procedury, programu). Może będzie też dobry. Edytowane przez CELK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiedzialem w jakim dziale do jakiego tematu napsiac, a nie chcialem tez zasmiecac zakladaniem nowego

 

wlasnie mi padl moj NEC 3550a czy jakos tak, potrzebuje szybko nowego napedu (bo nie mam zadnego), a wiec rowniez i jak najtaniej (brak kasy), jednak nie chcialbym aby to byly pieniadze wywalone w bloto. slyszalem, ze LG daja niezle rade, wiec:

http://allegro.pl/item816337466_sata_zwyci...g_gsa_h62n.html - co o tym sadzicie? czy lepiej przejsc sie do sklepu na zywo i nie placic za przesylki?:)

preferowalbym sata ze wzgledu na ogarnianie kabli w budzie

edit: jeszcze o tym samsungu http://allegro.pl/item812784857_nagrywarka...fvat_sklep.html sie mowi, ze jest niezly, a ja potrzebuje cos, co razem z przesylka wyniesie gora ~100zl. co sadzicie?

Edytowane przez sylkis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no własnie co z Pioneer'ami DVR-117,217 ? w zadnym sklepie tego juz nie ma, patrze na strone dystrybutora firme Alstor i pusto takze to dlatego, i teraz pozostaje tylko zakup zza granicy np. UK :) tyle ze potem gorzej o wymiane jakby coś sie sypał napęd, na horyzoncie nowsze pionki DVR-118,218 a nawet chyba juz są ale słyszałem ze mają gorszy chipset bo xx7 miały NEC'a, nie jest dobrze pozostaje tylko kupno Plextor'a.

Wysłałem maile do Alstor'a zobaczymy co mi odpiszą w tej sprawie.

 

EditL

oto odpowiedz.

Witam

W związku z kryzysem finansowym i znacznymi wahaniami kursowymi , które miały miejsce pod koniec zeszłego i na początku tego roku, producent podjął

decyzję o zaprzestaniu produkcji napędów optycznych na rynek komputerowy. Stała się ona po prostu nieopłacalna i zbyt ryzykowna w tej sytuacji rynkowej.

Zostały zamknięte wszystkie oddziały Europejskie Pioneera. Pozostały tylko działy związane z rynkiem domowym video oraz muzycznym.

 

Być może w przyszłości to się zmieni….

 

Z pozdrowieniami

Monika Brzezińska

Alstor / Dział Handlowy

Pierw plazmy Kuro teraz napędy optyczne oj Pioneer chyba naprawdę ma problemy Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak z jej głośnością? Bo pamiętam, że miałem jakieś tam nagrywarki swego czasu i potem kupiłem Optiarca 7173A, który był bardzo cichy, ale za to padł po 8 miesiącach (a pała ze mnie, czasu nie miałem i go nie wymieniłem gwarancyjnie). Tej już nie popuszczę jak fiknie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem napęd jest bardzo cichy przy odczycie/zapisie DVD i DVD DL.

Buczy jedynie przy odczycie płytek CD, ale kto tam z nich teraz korzysta;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...