Skocz do zawartości
przemo3642

Przegląd Nagrywarek Sata

Rekomendowane odpowiedzi

Gość potfur

Sprawa jest prozaiczna, ten "MediaCode" mówi Tobie jaki ID (oznaczenie) ma nośnik który wkładasz do napędu (a na podstawie tego ID, a dokładnie na podstawie testów/jakości zapisu "dopasowanego pod konkretny ID nośnika") wiesz jakie nośniki Twój napęd nagrywa z najlepszą możliwą jakością (na danym fw. oczywiście).Z poprzednich dwóch testów nośników które zapodałem w spoilerze (Panasonic. ID: MBIPG101 R05 & Verbatim. ID: MCC004) dowiadujesz się że jeżeli chcesz mieć najwyższą możliwą jakość wypalania płyt, musisz szukac nośników o danym oznaczeniu ID które wystapiło w tych testach (czyli MBIPG101 R05 & MCC004).Najlepiej zakup sobie paczkę płyt Verbatim (np. takich) i wypalaj je z v. x16 (przy tej prędkości uzyskujesz najwyższą możliwą jakość zapisu na danym modelu nagrywarki & fw). Te Taiyo-Yuden co masz też są dobre.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, z tego co piszesz rozumiem że te płyty zostały przetestowane pod kątem tego konkretnego modelu. Tylko nie rozumiem dlaczego na screenach które wkleiłeś ponad testami widnieje informacja że zostały zrobione dla tego napędu, natomiast w oknie testu widnieje nagrywarka Lite-On. Sorry za moje confused.com ale ja nie siedzę w tym temacie więc moje pytania są chyba trochę uzasadnione :?

Aha, i jeszcze odnośnie prędkości, skąd wiadomo że x16 będzie najodpowiedniejszą pod względem jakości? Dotychczas myślałem że im wolniej (w miarę) tym lepiej, i trzymałem się zawsze x6.

 

EDIT: Przyjrzałem się tym testom raz jeszcze i rozumiem że co do prędkości to wyszło na podstawie tych testów które wkleiłeś. Nadal nie kumam jak to jest że testy wykonane na innym napędzie a pod kątem Pioneera.

Edytowane przez tbadoo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość potfur

Ok, z tego co piszesz rozumiem że te płyty zostały przetestowane pod kątem tego konkretnego modelu. Tylko nie rozumiem dlaczego na screenach które wkleiłeś ponad testami widnieje informacja że zostały zrobione dla tego napędu, natomiast w oknie testu widnieje nagrywarka Lite-On. Sorry za moje confused.com ale ja nie siedzę w tym temacie więc moje pytania są chyba trochę uzasadnione :?

 

Płyty zostały nagrane na napędzie Pioneer DVR-S18L - ale do odczytu z jaką jakością został nagrany nośnik (na Pioneer) został użyty napęd LiteOna - tj. to co pisałem w poprzednich postach, po prostu Pioneer nie ma możliwości odczytu błędów PIE/PIF/C1/C2 etc. Tak jak już pisałem w poprzednich postach, te ficzery miały napędy BenQ/Philips (na tym samym OPu co BenQ), LiteOn (większość modeli) oraz Plextor (dodatkowo Plextor używa własnego softu do tego typu działań - plex tools).

 

Aha, i jeszcze odnośnie prędkości, skąd wiadomo że x16 będzie najodpowiedniejszą pod względem jakości? Dotychczas myślałem że im wolniej (w miarę) tym lepiej, i trzymałem się zawsze x6.

 

Kiedyś tak było (za czasów kiedy nagrywarki miały max. prędkości nagrywania x4/x6/x8) - ma to związek z zastosowaną metodą zapisu (CLV/Z-CLV/CAV/P-CAV etc.) - więcej na ten temat przeczytasz tutaj & :google:

Edytowane przez potfur

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak, teraz już chyba wszystko rozumiem. Dzięki że naświetliłeś mi temat. Pozostaje mi tylko przemyśleć kupno dodatkowego napędu - najlepiej dobrego w odczycie, w końcu niewielki to wydatek. Szkoda że ten TEAC o którym pisałeś jest niedostępny w UK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ze swojej strony powiem - po nieco ponad roku padł Samsung SH-223Q, nie kręci płytą, choć chyba próbuje (dziwne odgłosy). Druga rzecz z nią związana to wg mnie cienka korekcja błędów. Za przykład podam jakiś obraz w rar'ze, samsung miał problem, jakiś tam błąd, ta sama płyta, nieczyszczona wsadzona w napęd od mojego laptopa idzie od kopa... Ale cenowo jest okej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy było ale pojawiły się znowu pioneery w sprzedaży. Dostępność jednak marna- komputronik czasem i allegro. Ceny też takie sobie :

 

http://www.komputronik.pl/index.php/product/100690/Podzespo_y_PC/Nap_dy_optyczne_/_FDD/Pioneer_DVR_S18L_black_Serial_ATA_BOX.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki doradzalibyscie naped z maksymalnym naciskiem na cicha prace bo juz nie wytrzymuje tego odglosu pracujacej turbiny silnika odrzutowego przy odczycie plytek ;)

 

W sumie nie zalezy mi na szybkosci bo i tak w wiekszosci moje wykorzystanie napedu ogranicza sie do gier sprawdzajacych czy nosnik jest w napedzie.

 

Tak sie zastanawiam:

 

- czy sa jakies adaptery by zamontowac jakis wolny notebookowy naped slim w komputerze?

- może jakiegos zewnetrznego slima na usb? (bylby przy okazji do Asusa UL :) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam napęd iHAS124 revison Y/Optiarc AD-7240S za 69 zł mamy solidny napęd, jeśli ktoś nie szuka udziwnień w stylu LightScribe :) U mnie się sprawdza w 100%. Było, ale jeszcze raz wstawię:

Optiarc AD7240S

Mialem nadzieje ze to bedzie "to", ale tak brzydkiego napedu dawno nie widzialem... :roll:

 

Jako ze po 4 latach eksploatacji moj naped wyzional ducha, pograzony w bolu i z palacym zalem rozpoczynam poszukiwania nastepcy. Poprzeczke stawiam wysoko - jakosc zapisu ma byc nie gorsza niz w Plextorze PX-760A, ktorego ma zastapic. Innymi slowy LG i LiteOnowi na wstepie dziekujemy.

 

Czekam na sensowne propozycje.

Edytowane przez spavatch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szukam nowej nagrywarki

najwazniejsze to to zeby nie bylo problemow z nagrywaniem / odczytem . i zeby cicha byla :P

 

wczesniej myslalem o samsungu SH-223L - ale poczytalem troche opinii na necie i chyba z niego zrezygnuje . podobno ma problemy z nagrywaniem .

 

teraz zastanawiam sie nad Asusem DRW-24B1LT - czytalem 2 recenzje (ale wersji bez lightscribe) i wypadla calkiem niezle ...

 

oprócz tego chodzi mi po glowie Plextor PX-880SA . legendarna firma ,dobrze wypada w testach , ale ponoc w srodku jest liteon , i teraz pytanie czy warto ? bo jest sporo drozsza od innych nagrywarek ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuje wsparcia przy zakupie nowej nagrywarki, gdyż kochany Benq po 5 latach zaczyna mieć problemy, błędy TOC, kosmiczne długie i niepoprawne nagrywanie line-in i szalejąca szuflada. Czytać chyba jeszcze czyta, ale czytnik wół roboczy już mam i radzi sobie dobrze.

 

I teraz pytanie, w co się warto pchać do 100zł? Polecany w zestawach Samsung SH-223L czy może polecany zagranicą Sony Optiarc AD-7241S, albo coś jeszcze innego? Oczywiście zgodnie z tematem rozpatruje tylko interfejs SATA. Za wszelaką pomoc będę wdzięczny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ja ci moge tego asusa DRW-24B1LT polecic .mam go od srody i musze powiedziec ze jest bardzo dobry . jest naprawde cichy , szybki i dobrze nagrywa . a do tego fajnie wyglada . tacka wysuwa sie bardzo szybko . w zestawie byl dodatkowy bialy panel i nero 8 .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie co na sata mozecie polecic chodzi mi o nagrywarke DVD(czarna ze wzgledu na stylistyke kompa). Zaznacze ze obecnie mam problem z predkoscia (przypuszczam ze wina plyty glownej) tzn bufor skacze i plyty nagrywaja sie po 20-30 minut. Przypuszczam jak puszcze na osobnej tasmie (obecnie dysk + DVD na jednym ATA) SATA to powinno byc ok. Co do ceny to +- 120 PLN

 

 

Ps. Jaki powienien byc sredni czas zapisu DVD .avi w dzisiejszych czasach ?

Edytowane przez Snooze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem jakieś obecnie w sprzedaży LG u siebie, miałem u siebie Samsunga SH-223C... i kiepsko wypadają w porównaniu do mojego starego Benq'a DW1640 który z 4-5 lat już ma...

 

Nie mam tu na myśli jakiś różnic w jakości/prędkości zapisu (mnie to tam wsio ryba, byle nagrał i dało się odczytać);

Ale LG miał okropnie długi czas odczytu (CD, DVD w ogóle nie odczytał)

A Samsung okropnie głośny co dla mnie też eliminuje napęd;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biore pod uwage

Asus DRW-24B1LT lub Samsung SH-S223L. Ktos cos pisal o jakis problemach z nagrywaniem samsunga ? Moze przekona mnie jakis bonus w postaci darmowego softu do nagrywania ? typu Nero ? Jest w ktoryms modelu cos ?

Edytowane przez Snooze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DRW-24B1LT drogawy i czy faktycznie wart tych pieniędzy? Co prawda kiedyś na Benqa DW1655 wydałem całkiem sporo, ale był tego wart, radził sobie ze strasznie pokiereszowanymi płytami, a jakość wypalania DVD+R i DL wręcz świetna. Jak odczyt i korekcja błędów w tym Asusie?

 

Nadal chodzi mi po głowie ten Sony Optiarc AD-7241S, ktoś może coś na jego temat powiedzieć? Samsung to raczej skreślony kandydat, opinie przeróżne i im więcej czytam tym więcej negatywnych odczuć użytkowników.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czemu drogawy ?? 95 zl

Nagrywarka DVD Asus DRW-24B1LT SATA ivo/cza LS BOX - Nagrywarki DVD - ram.net.pl

no do tej pory nagralem pare plytek i wszystko ok . z odczytem tez nie mialem zadnych problemow .

 

nie wiem jak nowe sony nec ale moja poprzednia nagrywarke mialem sony optiarc AD-7170S i mialem nieraz problemy z odczytem i nagrywaniem .sporo plytek poszlo do smietnika przez ostatnie 2 lata :) nie wróce juz do tej firmy :)

Edytowane przez hwdp43

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nadal chodzi mi po głowie ten Sony Optiarc AD-7241S, ktoś może coś na jego temat powiedzieć? Samsung to raczej skreślony kandydat, opinie przeróżne i im więcej czytam tym więcej negatywnych odczuć użytkowników.

 

Ja skuszony recenzjami kupiłem wcześniejszy model, ad-7240s i jestem bardzo zadowolony. W testach które przeglądałem jakiś czas temu zjadał jakością nagrywania konkurencję, także wybór był dla mnie jasny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

stare Plextory (mam na mysli PXW-121032, 1610... itp) oczywiscie Premium 2, Yamaha F1 itp. osobiscie mam PX-W1210A, kupilem nową w 2000 r (kosztowała prawie 1800 PLN). robiona jeszcze w Japonii, zrobiłem jej ostatnio przeglad, przeczyscilem wnętrze/laser, przesmarowałem prowadnice i uzywam jej jako zewn. tylko i wyłącznie do AUDIO. Teraz te rodzynki mozna po kilkanascie złotych trafic na allegro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Po kilku latach użytkowania ( już chyba prawie 4 lata ) nagrywarka chyba odmawia posłuszeństwa .

Ma problemy z odczytem płyt DVD DL czyli popularnych 8.5 gb .

Z normalnymi płytami DVD 4.7 gb radzi sobie dobrze .

Domyślam się że laser jest już na wykończeniu i jego czułość nie jest już najlepsza , stąd problem z DVD DL bo na tych płytach laser musi być bardziej czuły by odczytać dane .

 

Od jakiegoś roku miałem też problemy z nagranymi płytami , nagrywanie przechodziło pomyślnie ale przy niektórych płytach przy sprawdzaniu poprawności nagrania ( tj kopiowaniu zawartości płyty ) wyskakiwał błąd z jakimś błędem CRC .

Zdarzało się to sporadycznie ale potrafiło w taki sposób " zepsuć " 3/4 płyty z 10 , płyty dobrej jakości gdyż nawet na Verbatimach , Titanium czy Sony ten błąd tez wyskakiwał .

 

No i teraz nadszedł ten moment że nie potrafi odczytać płyty DVD+DL ( Verbatim , akurat kilka dni temu nagrywana i nie było problemem z odczytaniem ) i zamiast obrazu płyty pojawia się tylko nieszczęsne "stacja dysków CD"

 

Sprawdzałem płyte na laptopie o odczytuje więc na 99.9 % wiem ze to wina nagrywarki i domyślam się że trzeba pomyśleć o nowej bo wątpie czy da się jeszcze coś z nią zrobić ( czyściłem taką płyta do czyszczenia ale też nic )

 

 

Teraz prosze o propozycje wyboru dobrej nagrywarki w cenie do 120zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, nie wiem czy dobry temat, ale nie chcę w tak błahej sprawie tworzyć nowego.

Nie umiem znaleźć żadnych informacji nt. mojego napędu/nagrywarki - HL-DT-ST DVDRAM GT34N AS00 (ATAPI). Szukam nowego sterownika. Cdrinfo.pl i google mi nie pomogły.

Z góry dzięki, można odp na PW.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...