Skocz do zawartości
przemo3642

Przegląd Nagrywarek Sata

Rekomendowane odpowiedzi

nie wiem jak samsung pracuje ale lg po za opóźnieniem przy wysuwaniu tacki jest bardzo przyjemne. ciche i kulturne. ostrzegam przed neciem 724s czy jakoś tak. szybka ale kompletnie nie nauczona kultury...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam tak owego i jego zachowanie jest wręcz nie do przyjęcia...

To może waćpań określi co jest nie do przyjęcia w takim owym napędzie? :)

Bo pierwsze słyszę, by ktoś narzekał na kulturę pracy tej serii.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ,he he rzecz gustu właśnie niedawno nabyłem napęd jak w temacie i odnośnie tacki mi sie bardo podoba owa szybkość i pewne zwolnienie przed końcem wysunięcia sie w całości co do świstu szumu dla mnie jest bardzo fajny ten dźwięk porównując do mojego drugiego liteona to wręcz zarąbisty co do przesuwu lasera na tle liteona rowniez ok,liteon dodam chodzi jak szalony jak sie rozkreci laser jak szuka to dopiero sie dzieje no i cdekow juz nei czyta ale z dvd radzi sobie dobrze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Mój syf z podpisu to jak chyba każdy wie tandeta (akurat trafiłem na jeden z najgorszych LG, a przecież inne dobre są, bo mam inny i działa od 7 lat, czyta wszystko (CD, CD-RW, DVD, DVD-RW, Dual Layerów nie sprawdzałem :rolleyes: ))!

 

No ale mniejsza z tym. Poszukuję nowej nagrywarki, która będzie służyła głównie do odczytu i zapisu DVD+R, DVD+RW i CD-R. Reszta będzie używana rzadziej. Oczywiście chcę aby korekcja błędów była na dobrym poziomie, bo porysowanych płytek trochę się nazbierało :unsure: . No i oczywiście w związku z porządkami w obudowie napęd musi być na SATA. Mogłaby być też cicha, choć to rzecz trzecioplanowa.

 

Także co z obecnych modeli wziąć? Powinien być jak najlepszy (trwały, szybki, bezbłędny itp :lol2: ). Pionnery raczej odpadają w związku ze swoją niedostępnością i Plextory też bo trochę za drogie są.

 

Więc co warto brać?

Może coś z tych:

-NEC 7240

-Samsung SH-223

-NEC 7243 (na LabelFlash się nie obrażę, nawet lepiej mieć niż nie mieć ;))

 

Pozdrawiam i proszę o pomoc.

 

EDIT: A może coś z LiteOna?

Edytowane przez Radzio1234

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No z tymi LG to powinno być dobrze, ale może jakiś konkretny model wart kupienia?

 

Osobiście bardziej skłaniam się w stronę LabelFlasha niż LightScribe, ponieważ pozwala na wypalanie napisów na spodzie zwykłych płyt i nie trzeba kupować specjalnych ;) Ale w końcu nie to jest priorytetem, tylko jakość korekcji błędów i ogólnie działania.

Co z NECem nie tak? Tylko ta niekulturalna tacka czy coś jeszcze?

 

I tutaj nie zwracając uwagi na dodatki tylko na nagrywanie i odczyt to co lepsze z tych dwóch:

-Samsung SH-S223

-NEC AD-7243S

 

Pozdrawiam :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To co będzie najlepsze z tych trzech?

 

Samsung SH-S223, NEC AD-7243S czy LG GH-22NS50 ???

 

Bardzo proszę. Chcę już kupić od tygodnia i się waham dalej :unsure: Wiem, że ten NEC jest wolniejszy trochę, ale ma za to LabelFlash. Przede wszystkim chodzi mi o korekcję błędów i bezawaryjność.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To co będzie najlepsze z tych trzech?

 

Samsung SH-S223, NEC AD-7243S czy LG GH-22NS50 ???

 

Bardzo proszę. Chcę już kupić od tygodnia i się waham dalej :unsure: Wiem, że ten NEC jest wolniejszy trochę, ale ma za to LabelFlash. Przede wszystkim chodzi mi o korekcję błędów i bezawaryjność.

Co nei wybierzesz, będzie dobre. Ja bym rzucił monetą między szajsungiem, a neciem :> Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok. Tylko czy są wersje box tych nagrywarek? Bo tak szukam i znaleźć nie mogę. Za LG przemawia gwarancja door-to-door i wersja box, ale jednak skoro polecacie Samsunga to biorę Samsunga, tylko proszę mi powiedzieć czy mogę liczyć na wersję pudełkową :)

 

Pozdrawiam i ogromnie dziękuję za pomoc.

 

PS Między Samsung SH-S223, a Samsung SH-223 to nie ma różnic, a jedyna to opcja LightScribe?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i jedno i drugie, na agito mają boxy napędów i Samsung SH-223 jest lepszy (choć nie wiem czy na agito jest box tego napędu :D). choć w zasadzie to nie wiem po kie licho tobie box.

Po darmową płytkę z opr, kabelek sata, i trzy panele przednie w roznych kolorach w przypadku szajsunga a przede wszystkim ze względu na transport i zabezpieczenie takiego urządzenia. A to wszystko za średnio 5-10pln więcej ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie czym się różni zwykły Samsung SH-223 od np. SH-223L, SH-223F, SH-223B czy też wersji z G na końcu? Bo jakoś tyle tych końcówek jest i wolę jeszcze zapytać przed zakupem ;)

 

EDIT:

 

Na przykład tu znalazłem boxa, ale nie wiem co oznacza to C na końcu i czy przez to jest np. gorszy od zwykłego :( Tu też jest box ale znowu z F na końcu :roll:

Edytowane przez Radzio1234

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytam właśnie test SH-223F bo jest wersja box i wydaje się że nie ma różnic między poszczególnymi literkami ;) Jednak na tym teście wychodzi, że troszkę lipnie nagrywa CD-R. Czy to prawda? Jak jest u Was?

Tutaj link do śmiesznie spolszczonej wersji :P :lol2:

 

EDIT:

Podsumowując, jest to, co chcemy powiedzieć:

Samsung SH-S223F jest szybki przy pisaniu CD-R i DVD ± R / DL i jakość zapisu na płytach DVD-R / ± RW / DL był ogólnie dobry. Jednak jakość nagrywania płyt CD-R był niezadowalający

Czy wam dobrze nagrywa CD? Bo właściwie będę korzystał z nagrywania CD na 100%. Edytowane przez Radzio1234

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niestety ale nie ma lepszego wyboru niz samsung. Żadnej wymienionej bym nie kupił, np Sony to NEC i mają dość słabą korekcje błędów.

 

@Radzio1234 podchodzisz do tego jakbyś co najmniej bombe atomową rozbrajał. Cała ta seria jest identyczna mechanicznie różnią się LightScribe, pudełkiem dodatkami etc. Nie pomyślałeś że opis na stronie może być błędny?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...