Skocz do zawartości
przemo3642

Przegląd Nagrywarek Sata

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam takie krótkie pytanie

 

co bedzie lepszym wyborem Pioneer 115 , czy 215 ??

Zalerzy mi na dobrym zapisie DVD-+/R i DL .

Płyt raczej nie mam porysowanych jak już to jakies delikatne ryski.

Prosze o pomoc :)

Pozdrawiam

tez ostatnio widzialem tego pionierka i w sumie nie wiele drozszy od LG h55, wiec podczepie sie do tego pytania :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tez ostatnio widzialem tego pionierka i w sumie nie wiele drozszy od LG h55, wiec podczepie sie do tego pytania :)

Sczerze to nie polecam LG H55 nie jest to za bardzo udany model nagrywarki jeśli chodzi o zapis. Jesli już to bierz coś na chipsecie Renesas H62/H66N. Pioneera jeszcze nie miałem przyjemności dotknąć :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sczerze to nie polecam LG H55 nie jest to za bardzo udany model nagrywarki jeśli chodzi o zapis. Jesli już to bierz coś na chipsecie Renesas H62/H66N. Pioneera jeszcze nie miałem przyjemności dotknąć :wink:

dzieki za uwage :) tylko ze nigdzie nie widze H62 :( tego pionierka widzialem w MediaMarkt ciezko bylo sie dokopac, zeby znalezc wersje czarna... skoro mowa ze H55 jest do pupy, no to chyba zakupie sobie tego pionierka. 30,- roznicy tylko, no ale mam nadzieje, ze bedzie udanym zakupem. Na LG ogolnie sie jeszcze nie zawiodlem, ale czas na zmiane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam szukam nagrywarki ,która ma dobry odczyt z nośników cd i dvd . Pytam o sprzęt do odczytu bo nagrywam mam Pionerze 212, która sprawuje sie naprawdę dobrze (sprawdzałem płytki po wypaleniu). Odczyt na CD jest mi potrzeby do skopiowanie zawartości na dvd. Przekonałem sie ,że Pionier nie ma za dobrego odczytu więc szukam napędu do uzupełnienia zestawu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.sirius.pl/komputery/towar_cenni...OEM_czarna.html

 

Jak chcesz to możesz sprawdzić tego najnowszego Pionka 215 jak sie sprawuje, chętnie bym zobaczył jakieś screeny jak nagrywa płytki.

nie chcem brac w siriusie... mysle nad tym pionkiem 215. szkoda troche ze nie zapodali mu LS. zobaczymy :)

 

EDIT:

 

czytalem wlasnie ten test. Pioneer ponoc swietnie nagrywa, ale ma problemy spore problemy z korekcja błędów.

Edytowane przez -=YoGi=-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam szukam nagrywarki ,która ma dobry odczyt z nośników cd i dvd . Pytam o sprzęt do odczytu bo nagrywam mam Pionerze 212, która sprawuje sie naprawdę dobrze (sprawdzałem płytki po wypaleniu). Odczyt na CD jest mi potrzeby do skopiowanie zawartości na dvd. Przekonałem sie ,że Pionier nie ma za dobrego odczytu więc szukam napędu do uzupełnienia zestawu.

w takim razie LG H62N/H66N powinna być w sam raz.

 

nie chcem brac w siriusie... mysle nad tym pionkiem 215. szkoda troche ze nie zapodali mu LS. zobaczymy :)

czemu nie chcesz tam kupić brałem od nich HPka i mobo Asusa. Nie najgorszy sklep.

Edytowane przez boxer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie

 

do posiadaczy Samsunga SH-203P ( tego z LS)

 

otoz nagrywarka wypala plyty rewelacyjne

jednak wczoraj chcialem sobie zrobic etykiete LS

 

i napotkalem problemy

 

Program do LS ten w nero ... wywala mi plyte na tacy i pisze ze plyta nie spelnia jakis tam wymogow o_O

"A disc identyfictation parameter value is unsupported"

 

i za nic nie moge wypalic etykiety ... sciagalem jakies poprawki do LS (t/j sugerowal program)

 

 

spotkal sie ktos z podobnym problemem ?

 

dodam rowniez ze na samsungu 183L problemu zadnego nie bylo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czemu nie chcesz tam kupić brałem od nich HPka i mobo Asusa. Nie najgorszy sklep.

wybacz, ale to jest najgorszy dla mnie zaraz po Ulubionym. pomimo ze nie kupilem jeszcze nic w siriusie, to nie mam zamiaru tam kupowac. chcialem brac u nich monitor. gadalem z 3-ma konsulatantami i kazdy gadal co innego, a tak poza tym, to raz ze nie wiedza co oni wogole sprzedaja, nie maja pojecia o tym co mowia, tylko klepia ci tekst z ulotki. to ma byc sklep?

 

w poniedzialek-wtorek pewnie skocze do MM i wciagne tego pionka o ile nikt go nie wykupi wczesniej :D tylko sie zastanawiam jeszcze, bo ponoc ma kiepska korekcje bledow. to mnie troche martwi, bo jak dostane dziurawa plyte, to juz chyba po niej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wybacz, ale to jest najgorszy dla mnie zaraz po Ulubionym. pomimo ze nie kupilem jeszcze nic w siriusie, to nie mam zamiaru tam kupowac. chcialem brac u nich monitor. gadalem z 3-ma konsulatantami i kazdy gadal co innego, a tak poza tym, to raz ze nie wiedza co oni wogole sprzedaja, nie maja pojecia o tym co mowia, tylko klepia ci tekst z ulotki. to ma byc sklep?

 

w poniedzialek-wtorek pewnie skocze do MM i wciagne tego pionka o ile nikt go nie wykupi wczesniej :D tylko sie zastanawiam jeszcze, bo ponoc ma kiepska korekcje bledow. to mnie troche martwi, bo jak dostane dziurawa plyte, to juz chyba po niej...

OT a więc jest to sklep dla ludzi którzy wiedzą czego chcą bo ja o nic nie pytałem tylko zamawiałem :-P , dobrze jest mieć za rogiem MM :wink: porządna firma

/OT

 

Myślę że 215-tka będzie miała te same problemy z korekcją i odczytem co 212 ale głowy nie dam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a mozesz przyblizyc o jakich problemach mowimy? :)

O tych które raportują użytkownicy i można przeczytac w testach 112/212.

 

Poczytałem natomiast trochę o 115/215 jest na chipsecie Neca. Tak jak starszy model, czasem problemy z zapisem płyt powyżej 12x na niektórych nośnikach. Ale na razie nie za wiele osób ma te nagrywarkę , tak więc problem nie musi wystapić na każdym napędzie.

Zapis jest dość dobry jednak mnie nie powalił na kolana. Dobrze wygląda zapis na bardzo dobrej jakości nośnikach , na innych jest przeciętny w stosunku do tego co widziałem na H62N czy S203B. Odczyt dość solidny, jednak jest wolniej wolnijeszy transfer niż na moim Samsungu i LG , szczególnie czasy przeszukiwania u mnie były lepsze (ale musiał bym porównać na swoim sprzęcie ta nagrywarkę żeby było obiektywnie). Korekcja jest najsłabszym punktem tego napędu i to nie jest nowość jak niektórzy sądzą :wink: . Jest co najwyżej średnia. Lepiej na płytach DVD gorzej z korekcją CD. Ogólnie napęd nie najgorszy. Trzeba by sprawdzic w praniu jak sie zachowuje. Model 215D może byc crossflashowany do 215 :razz:

 

Jak ktoś już posiada DVR-215 to może mi podrzucic na weekend to sie stestuje co to potrafi :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak ktoś wypala 2,5 kwadryliona płyt miesięcznie to sory, ale nie rozgląda się wtedy w tej półce cenowej tylko już za jakimś Plextorem, ew. TEAC'iem...

Kiedyś chciałem mieć solidną nagrywarkę i kupiłem TEAC - już nigdy tego syfu nie tknę - zepsuła się po roku ... oczywiście jedna jaskółka wiosny by nie czyniła gdyby nie to że znajomym po identycznym czasie TEAC padały :plom:

 

Aby było ciekawiej - oddałem ją oczywiście na gw. ... i dostałem inną używaną !!! - nawet serwis TEAC to śmiech na sali

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moglby mi ktos przyblizyc roznice pomiedzy Pionerami 212 i 215 w wersji D i bez D, tylko nie w sposob ze 212 jest na 112 a 215 na 115. :P

212/112 i 215/115 to to samo tylko ze ATA/SATA.

wersja D to werjsa bez mozliwosci nagrywania plytek DVD+RW DL/DVD-RAM

 

natomiast czym sie rozni 212 od 215. szczegolow nie znam. 215 jest nowsza i wypada lepiej w testach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się podzielę krótką opinią nt. Samsunga SH-S183L (albo A? sam nie wiem ;-) )

Mam ją od półroku i w niczym mnie nie zawiodła. Wciąż działa. Wgrałem jej 2 nowsze biosy (obecnie SB03) Jest przyzwoicie cicha, nigdy nie zepsułem nią płytki przy nagrywaniu i nigdy nie trafiłem płytki której nie mógłby odczytać. Uczciwie mówię, że nie mam wielkich wymagań co do napędów, ale 183 je spełnia w 100%, więc jakby ktoś się wahał to polecam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja troszke inne pytanie mam:

nagrywarka DVD SATA, priorytety to zapis wszelkich DVD i odczyt (zwykle tylko leciutko) zarysowanych płyt - Pioneer czy LG i jaki model?

 

Wiem że z tym odczytem bywa różnie bo mam płytki z którymi moja aktualna nagrywarka sobie nie radzi, a na starym DVD (tylko odczyt) śmigają... ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się podzielę krótką opinią nt. Samsunga SH-S183L (albo A? sam nie wiem ;-) )

Mam ją od półroku i w niczym mnie nie zawiodła. Wciąż działa. Wgrałem jej 2 nowsze biosy (obecnie SB03) Jest przyzwoicie cicha, nigdy nie zepsułem nią płytki przy nagrywaniu i nigdy nie trafiłem płytki której nie mógłby odczytać. Uczciwie mówię, że nie mam wielkich wymagań co do napędów, ale 183 je spełnia w 100%, więc jakby ktoś się wahał to polecam.

ZGADZAM SIĘ W 100% z tą opinią.Mam takie same odczucia!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co sadzicie o nagrywarkach NEC i AUSA ?

 

a konkretnie astanawiam sie nad 2 modelami ktory lepszy ,ktory warto wybrac?

 

NEC AD-7203S

 

 

ASUS 2014L1T

 

ewentualnie cos innego co dostepne jest w Agito.pl ,priortytet SATA,kolor czarny :P

Edytowane przez raiders

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najleprzy sprzet posiada aktualnie lg no i sa w dobrej cenie.

Polecasz monitory LG (dosyć badziewne z powodu LAG'u) teraz napędy LG (mam model 20NS10 i na razie nie narzekam) ... Jednak zapytam wprost : na jakim stanowisku pracujesz w LGe ? Pewnie jesteś kimś ds. marketingu LG ... Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O monitorach LG nie mam zdania. Zaś o napędach produkcji LG mam za to jak najlepsze zdanie. Nie posunął bym się może do twierdzenia że są "naj", ale kupiłem 5 napędów tej firmy i poza napędem CD-ROM, który padł po rozpadnięciu się w nim pękniętej płyty, wszystkie chodzą do dzisiaj bez problemu. Jeżeli zaś chodzi o cenę, to fakt że mają dobre.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O monitorach LG nie mam zdania. Zaś o napędach produkcji LG mam za to jak najlepsze zdanie. Nie posunął bym się może do twierdzenia że są "naj", ale kupiłem 5 napędów tej firmy i poza napędem CD-ROM, który padł po rozpadnięciu się w nim pękniętej płyty, wszystkie chodzą do dzisiaj bez problemu. Jeżeli zaś chodzi o cenę, to fakt że mają dobre.

Ja też poprzednio miałem 2x LG i jeden napęd zabiłem z własnej winy (edytowałem BIOS napędu i popełniłem błąd - był to model jeszcze o prędkości 4x CD-RW) a drugi sprzedałem sprawny (x~50 CD-RW) więc też mam zaufanie do firmy. Obecnie 20NS10 pracuje bez zarzutu - jednak mam go bardzo krótko więc o ew. awaryjności powiem za ~2 lata :wink: .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...