Skocz do zawartości
przemo3642

Przegląd Nagrywarek Sata

Rekomendowane odpowiedzi

No ja wlasnie zamowilem Pioneera 217

216 jak widze zniknely z hurtowni ;/

Ja też -w komputronie :P zobaczymy jak będzie sobie radzić z DL na czwartek będzie u mnie w domciu :) Edytowane przez Arni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dotarło wczoraj :) 217 pracuje znośnie jeżeli chodzi o odczyt jak i zapis dvd. Zauważyłem też że dość długo wyszukiwana jest podczas bootowania ... nie wiem czy to kwestia ustawień w biosie ale wątpię. Tyle na razie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będę kupować techplanet.pl nowy komputer i jaką z dostępnych nagrywarek byście mi polecili. Wybrałem 3 firmy, z których mnie interesują:

 

LG LINK

Pioneer LINK

Samsung nagrywarka DVD SH-S223B

 

Nie wiem czym różnią się te nagrywarki z LG. I czy może mi ktoś wytłumaczyć różnicę pomiędzy interfejsem E-IDE/ATAPI a SATA?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość pkomp

arni u mnie wykrywa się chwila moment 217....to i tak znacznie lepiej bo pozbylem sie wreszcie cholernego ata

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, słyszę w sklepach że nagr.dvd Pioneera nie mają w hurtowniach. Niestety potrzebuję napędu dość szybko (na ten moment wole uniknąć sklepów netowych).

Jakaś alternatywa?

 

edit: kupiłem już samsunga 223b :P panowie w sklepie mówią że Pionner się wycofuje z produkcji napędów. Ciekawe...

Edytowane przez maclat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miesiąc temu sprzedałem znajomemu Pioneer 212D i to był mój największy błąd, chciałem brać 216 ale chodzą informację, że Pioneer wycofuje się z produkcji napędów PC, nawet ostatni firmware do 216 jest z końca 2008 roku :( , dlatego musze kupić jakąś dobrą nagrywarkę.

 

na oku mam dwa modele

 

Lite-On iHAS324

 

LG GH-22LS50

 

No chyba, że jednak brać lepiej z allegro model 216D i olać to, że już nie jest wspomagany ??? :|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to mam do Ciebie kilka pytań co do modelu 216:

- standardowo, jak z jakością nagranych nośników, bez problemu czytają je inne napędy ?

- jak z szybkością wykrywania płytek po włożeniu do napędu ?

- jak z szybkością odczytu płytek DVD-DL i DVD-RW ?

- głośno działa podczas odczytu płytek ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to mam do Ciebie kilka pytań co do modelu 216:

- standardowo, jak z jakością nagranych nośników, bez problemu czytają je inne napędy ?

- jak z szybkością wykrywania płytek po włożeniu do napędu ?

- jak z szybkością odczytu płytek DVD-DL i DVD-RW ?

- głośno działa podczas odczytu płytek ?

 

Powiem tak:

Pomiedzy 215 a 216 nie widze powalajacej roznicy

Z predkoscia odczytu plytek jest roznie, zalezy od tego w jakim sa stanie. Czas wydaje mi sie ze jest podobny jak w LG GH22LS40

Z DL bawilem sie tylko +. Sa problemy z niektorymi nosnikami. Ja sam uzywam tylko verbatima i jest git. Wypalaja sie szybciej niz nominalnie i nie ma pozniej problemow z ich odczytaniem

Co do glosnosci. Zarowno 215 jak i 216 ma swoje momenty przy czytaniu i nagrywaniu kiedy wchodzi na wysokie obroty i sa glosnawe. Lecz tylko w momencie kiedy uzywasz maks predkosci. Przy normalnym uzytkowaniu sa mile dla ucha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pioneer 216D jet już u mnie, ale jeśli ktoś che tez ją kupić i na tej aukcji

 

http://www.allegro.pl/item730226104_pionee...arna_fa_gw.html

 

to niech przyszykuje sie na taką niespodziankę :wink:

Dołączona grafika

 

Mnie to nie przeszkadza, ważne, że panel jest czarny :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Co daje to zlacza SATA ? Wogole cos przyspiesza, czy po prostu kolejny bajer ?

Moj BenQ 3lata ma i wlasnie nagrywa tak do 1GB a potem sie zawiesza. Jak sie mu da mniej danych to nagrywa ok plyte.

Dlatego musze kupic cos nowego co bedzie tez dobrze nagrywac DL.

 

Niestety musze miec DVD w obudowie na USB, dlatego wolalbym ATA zeby uniknac prowadzenia kabelkow SATA na dziko przez otwor w obudowie USB. No chyba ze nowe zlacze cos poprawia to wtedy musialbym sie zastanowic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakos tych pioneerow nigdzie nie ma, chyba pojde bezstresowo w LG :)

Jednak wygodniejsze od SATA jest "miecie" napedu na USB wiec musze miec naped PATA a takiego Pioneera to juz mi sie znalezc nie udalo. Chyba ze macie jakies inne sugestie. Chcialbym tez zeby naped radzil sobie z DL, bo ten moj wynalazek nie umie ich nagrywac choc powinien (tez nie dogrywa)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj postanowiłem nagrać pierwszą płytkę DL Verbatim 8x na nowej nagrywarce (programem Burning Studio 9), ale przy przejściu na drugą warstwę wystąpił błąd i płytka do śmieci :angry: , dodam, że paliłem prędkością 6x. Sam nei wiem czy to wina płytki czy nagrywarki <_<

Edytowane przez .PaVLo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przed chwilą padła mi nagrywarka LG... więc jestem zmuszony pilnie kupić drugą, na oku mam dwie

Pioneer DVR-117FBK

NEC AD-7240S

którą lepiej kupić? może coś innego bez napisów białych na froncie nagrywarki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co sądzicie o SH-S223L Samsunga? Poprzedniczka SH-203 miała na cdrinfo świetną reckę. bardzo dobre odczytywanie porysowanych płyt itd. Czy dodając jej bajery typu dl i x22 nie popsuli przypadkiem dobrych cech poprzedniej wersji? Czy dobrze nagrywa cd i dvd-rw?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi jakiś czas temu kolega polecił neca ad-7240s:

http://www.cdrlabs.com/Reviews/sony-optiar...x-dvdrwram.html

 

Wrzuciłem go do jednego zestawu na próbę, wypaliłem kilka płytek, po czym sam poleciałem po egzemplarz dla siebie ;]

W teście powyżej wszystko ładnie pokazano, ale jeżeli potrzeba mogę powrzucac trochę testów nośników.

Imho to bardzo ciekawa alternatywa pionka i samsunga.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie też doszedłem do tego wniosku co Grobel. Sony Nec AD 7243S z LabellFlash mi się spodobał. Zasadnicze pytanie mam takie, jaka jest różnica w jakości nagrywania, szybkości i głośności napędów bez rysowania po płytach i tych z rysowaniem (lightscribe i labelflash)? Jaka jest różnica w awaryjności?

Ogólnie czy dużo tracę z podstawowych parametrów nagrywarki kupując egzemplarz z takim bajerem?

 

Ogólnie chcę LF tylko dlatego, że pozwala wypalać opisy na stronie nośnika. Wygląda to jak znak wodny i o to mi chodzi. Takich opisów potrzebuję, niewielkie literki dookoła wypalonego dysku.

 

Jeszcze mam jedno pytanie jeżeli ktoś zna temat, czy LF na dyskach DL ładnie się wypala po stronie zapisu? Można jakieś kompozycje w dwóch warstwach rysować? Wyobrażam sobie, że powstaną fajne efekty :D

 

Zamówiłem już 7243S ale wywiało z hurtowni akurat i mi anulowali zamówienie. Mam zamiar jeszcze raz zamówić za jakiś czas bo teraz zmieniłem priorytety z uwagi na inne wydatki.

 

temat na: cdfreaks o 7240/41/43

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przed chwilą padła mi nagrywarka LG... więc jestem zmuszony pilnie kupić drugą, na oku mam dwie

Pioneer DVR-117FBK

NEC AD-7240S

którą lepiej kupić? może coś innego bez napisów białych na froncie nagrywarki?

zdecydowanie NEC AD-7240S. Pionnier jest przereklamowany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...