Skocz do zawartości
przemo3642

Przegląd Nagrywarek Sata

Rekomendowane odpowiedzi

Znajomy ostatnio nabył nagrywarkę DVD LG (sata), niestety modelu nie pamiętam (ale z obecnej oferty sklepu Proline) i nie wiem jak z nagrywaniem, ale odczyt zarówno dvd i cd miała strasznie kiepski (na paru kanałach sata sprawdzane, mobo Gigabyte AMD770 na AM3), mówię tu o odczycie z poziomu instalacji Windowsa (Xp na cd i W7 na dvd).

 

Dość, że jego stary Lite-On DVD szybciej odczytywał (i z większą prędkością).

Nec/OptiArc też nie zachwyca, LiteOn nie potrafi mnie przekonać.

 

Więc na chwilę obecną tylko coś Samsunga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymienili mi własnie SH-S202( miała 6 miechów..przestała CD-rw palic i kasować) na SH-S222A ( wersja ATA )

Kurcze kultura pracy nie do porównania w stosunku do 202-ki stara żęziła jak k... przed okresem zanim namysliła sie by zakrecic płyta to sporo czasu mineło i czkawy dostawała az kompa musiałem resetować bo blokowało się wszystko.

 

Plusy :

Szybki start

Cichość pracy ( zwłaszcza ruchu głowicy nie słychać )

Pali na 93% jakosci ( Verbatim dvd+rw )

Wreszcie pali CD-rw z pełna predkoscia jaka zapewnia producent płyt

Cyta i kasuje płyty które nie były do odczytania w innych napędach...

Wady :

Przydałby sie odczyt X22 ( jak zapis jest x22 to czemu nie odczyt ? )

 

Wersja SATA to to samo co ATA jesli chodzi o mechanike tylko interface inny..

Edytowane przez Kwazor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też chyba poszukam nagrywarki bo mam głupi problem ze te dvd dl + co wypalę nie działają u mnie natomiast na innych napędach tak :lol:. Bynajmniej to nie jest kwestia firmware ani wgrania aspi bo już sprawdzałem. Szkoda, że już pionków nie ma bo bym sie pokusił o jakiegoś. Pozostaje chyba do wyboru tylko Lg bo Samsung... no cóż zraziłem sie trochę do niego. Dodam jeszcze, że same płytki dl wypalane były sporadycznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bezdyskusyjnie pionek. Sam bym kupił gdyby był u mnie w mieście. Ten Samsung rewelacyjnego zapisu nie ma ale chyba lepszą korekcję błędów. Ja osobiście chyba będę sie kierował ku Litkowi http://www.myce.com/review/lite-on-ihas324-review-17515/ Test wypadł cool.

Edytowane przez Mario_86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co sadzicie o nowych Sony ??

Sony NEC Optiarc DRU-870S

i Sony NEC Optiarc DRU-875S - Lightscribe

na stronie sony pisza ze sa szybkie :|

http://www.sony-optiarc.eu/products/retail...es/dru870s.html

http://www.sony-optiarc.eu/products/retail...es/dru875s.html

 

zastanawiam sie nad kupnem jednej z nich

Edytowane przez hwdp43

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

chcialbym prosic o rade w wyborze napedu dvd-rw.

jako, ze forum jest zapewne pelne fanow nagrywania, mam nadzieje, ze znajdzie sie ktos, kto poswieci chwilke na doradzenie mi czegos

mam obecnie lg gsa-4167b, ktory niestety, no mowiac wprost jest katastrofa.

na dzien dzisiejszy nie jest w stanie rozpoznac czystych nosnikow dvd-r verbatima, a wypalanie dvd+r tejze firmy wypada losowo...

nosniki innych firm miewaja podobne (zazwyczaj wieksze...) problemy.

zmiany fw czy asapi niczego nie dalo.

 

z tej prostej przyczyny, chcialbym zamienic tego badziewia, na cos porzadnego, niekoniecznie wypalajacego plytki z predkoscia ponaddzwiekowa.

 

przede wszystkim zalezy mi na jakosci zapisu, nagrywaniu bez problemow na DL, i przyzwoitej korekcji bledow. hmm... lightscribe czy czyms podobnym tez bym nie pogardzil jako, ze lubie estetyczne plytki.

ale jak mowie - liczy sie pewnosc nagrywania i umiejetnosc radzenia sobie z wszelkimi nosnikami.

 

moze byc cos uzywanego z allegro, moze byc nowe.

cena tak gdzies do 100zl. oczywiscie jesli byloby taniej to rowniez bym sie nie obrazil

moze byc ide moze byc sata.

 

jesli to ma jakies znaczenie, bedzie chodzic wraz z mobo asusa p5ql pro, 2xhdd wd sata, 2gb ddr800, e5200 @ 3.15ghz, audigy1, 9600gso i psu maximusem 380w neoteca, xp pro sp2 32bit.

 

pozdrawiam i z gory dzieki za pomoc!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Imho jak dla mnie Sony/Nec robi chłam. Może kiedyś były dobre ale ostatnio to wiele osób na nie narzeka. Poczytaj sobie choćby na cdrinfo...

Chętnie poczytam sobie na cdrinfo, tylko podaj konkretny temat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Imho jak dla mnie Sony/Nec robi chłam. Może kiedyś były dobre ale ostatnio to wiele osób na nie narzeka. Poczytaj sobie choćby na cdrinfo...

Mam już kilka miesięcy NEC DVD+/-RW DVR-AD-7243S i specjalnie nie narzekam, ideał to to nie jest ale nie miałem z nią jeszcze żadnych problemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

Nagrywarka SATA Samsung SH-223Q - nagrywarka jest w sumie nie używana, była w kompie HTPC i w sumie nagrałem na niej system jedynie. Gwarancji nie ma, ale gwarantuje że nie jest zajechana. Daje 14 dni rozruchowej.

Cena 55zł

Hmm...WARTO???

Czy dołożyć do nowej Samsung SH-223 30 PLN z 2 letnią gwarą???

Poszperałem po necie i Samsung SH-223Q jest z końca 2008

Czy jest tak samo dobry jak nowe nagrywary Samsunga?

Niby te same serie

Proszę o wypowiedzi

Najlepiej jakby ktoś kto ją ma lub miał z nią do czynienia zabrał głos

Z góry dzięki

POZDRAWIAM Killer85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co obecnie jest godne uwagi z nagrywarek na SATA?

Samsung SH-223? Jakis Pioneer?

 

Zalezy mi przede wszystkim na odczycie, ale od czasu do czasu zdarzy sie tez cos nagrac. Cicha praca mile widziana, koniecznie musi wystepowac w czarnej wersji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość potfur

Ja bym się zastanowił nad jakimś Pioneerem (DVR-217 FBK), ew. nad TEAC DV-W524GS.

"[...] Ostateczna ocena nagrywarki jest dość wysoka. Jest to konstrukcja przemyślana i oferująca bogate możliwości, szczególnie bardziej zaawansowanym użytkownikom. Jeżeli jeszcze cena będzie konkurencyjna w stosunku do LiteON iHAS424, to nie ma nad czym się zastanawiać. [...]"

Jednakże celowałbym w pionka (ma własne OPu/optykę, żaden rebrand - w stylu Samsung/Toshiba; LiteOn/Sony etc.)

Edytowane przez potfur

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Zaczyna mi padać mój obecny napęd Optiarc DVD RW AD-7170S. Zaczynam się rozglądać za czymś dobrym. Widzę że polecacie tutaj Pionki, Asusy itp. Dla mnie jak najbardziej, nie chcę żadnych Liteonów ani LG. Najważniejszy jest dla mnie dobry odczyt DVD i CD, korekcja błędów oraz w miarę dobre nagrywanie, do tego jak będzie jeszcze cichy no to byłby już luksus, wcale nie zbędny. Co byście mi polecili z dostępnych na angielskim rynku napędów SATA? Czy ten Pionek byłby ok?

Edytowane przez tbadoo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość potfur

Na temat tego Pioneera DVR-S18L niewiele można napisać (nowy model) - jedyne co widzę, to że Pioneer zmienił dostawcę chipsetu - z NECa na MediaTek.Jeżeli pozostali przy własnym OPu (optyka), to kupił bym tego Pioneera, te nagrywarki słyną z tego że mają najlepszą na rynku jakość zapisu (nawet Plextor używa rebrandów Pioneera w ostatnich swoich modelach).

 

"[...]4. Pioneer DVR-S18L [MediaTek chip]

 

Pioneer changed the NEC chip used in previous models to MediaTek in this generation.

It is relatively new so very few reviews can be found in the web sites.

People in CDBest claimed that the A18/S18 are noisier than the previous model.[...]"

 

W odczycie najlepsze były Samsungi (ale znowu zapis miały tragiczny), także kupiłbym DVR-S18L - myślę że w czasie po pojawieniu się nowych, bardziej dopracowanych firmwearów powinno być tylko lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, Pioneer DVR-S18L już siedzi w środku, pierwsze odczucia średnie. Nagrywania jeszcze nie sprawdzałem bo nie to było priorytetem w sumie, zobaczymy później. Natomiast co na wstępie to szybka i cicha tacka, jednak już przy odczycie płyt dvd z danymi to mieli jak wiertarka udarowa. Niestety mam problem i nie wiem co jest przyczyną bo test transferu spoko przechodzi - później wkleję screeny, tak w Nero DiscSpeed 5 jak i w Opti Drive Control. Schody zaczynają się gdy chcę wykonać Disc Quality test w Opti Drive Control - wyskakuje mi coś takiego "error, code E10000", natomiast w Nero DiscSpeed w przy teście Jakości Dysku otrzymuję informację że napęd nie obsługuje tej funkcji :blink:

Edytowane przez tbadoo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

regedit :

HKEY_CURRENT_USER --> Software --> Nero --> Nero9 (analogicznie postępujemy w przypadku innych wersji, np. Nero8) --> Nero Toolkit --> Nero DiscSpeed --> CD Quality

 

Zmieniamy zawartość pola "Blocked":

 

Prawym klawiszem myszy klikamy na "modyfikuj", następnie usuwamy z listy nazwę naszej nagrywarki (w moim przypadku były to Samsung oraz TSST u ciebie Pioneer).

Klikamy OK.

 

Klikamy F5 by odświerzyć system i wiola uruchamiamy cd quality powinno jarać...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość potfur

~tbadoo

Tak apropo's jakości nagrywania nowego Pioneera:

 

Nośnik: Panasonic DVD+R 16x (MediaCode:MBIPG101 R05) - fw:1.02.

 

Dołączona grafika

 

 

Nośnik: Verbatim DVD+R 16x (MediaCode:MCC004) - fw:1.02.

 

Dołączona grafika

 

 

Źródło

Firmware do Pioneer DVR-S18L - 2010/2/10 Updated

Pamiętaj żeby w czasie upgradu fw. w napędzie nie było żadnego nośnika.

Edytowane przez potfur

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Kwazor

Nie ma u mnie Pioneera, mimo tego po usunięciu wszystkich pozycji poza Samsungiem nic to nie pomogło, nie wiem dalej ocb

 

@Potfur

Dzięki za wklejenie wyników, ja nagrywam na TDK, to chyba Yuden, przetestuję w najbliższym czasie

Co do firmware to dostałem ten napęd z najnowszym póki co oprogramowaniem 1.02

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość potfur

~tbadoo

Jak chcesz sprawdzić jakie nośniki DVD mają jaki "MediaCode" (np. Verbatim ma MCC004), i dobrać sobie nośnik w stosunku do najlepszej strategii zapisu - pobierz program DVD Identifier - wrzucasz czystą płytę DVD i sprawdzasz jaki ma "MediaCode" (na tej podstawie można sobie dobrać nośniki które są najlepiej palone na danym modelu nagrywarki).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, sprawdzę to, ale teraz mam inny problem o którym pisałem w poprzednim poście. I niby nic się nie stało póki co, bo nie wykazałem iż coś z tym napędem jest nie tak skoro odczytuje i nagrywa mi płyty które mam na ten czas (TDK DVD+R 1-16x 4.7GB), co poniekąd głośno to robi ale jeszcze nic nie rzuciło mi podejrzeń o to by był wadliwy. Ale jednak sprawa z tymi testami, a raczej brak możliwości ich wykonania mnie lekko niepokoi. Zważywszy na to że help do Nero DiscSpeed zawiera informację o tym iż ten test "Może zostać uruchomiony niezawodnie tylko za pomocą nagrywarki; zwykły czytnik jest nieodpowiedni." to sytuacja staje się nieco dziwna, co zaczyna mnie zastanawiać.

 

EDIT: Ok, zainstalowałem ten program, tylko nie wiem co z czym się je. Jak i gdzie mam zaleźć informację o "MediaCode". Zakładka 'Media Code' Block... zawiera dość nieczytelne dla mnie informacje.

Edytowane przez tbadoo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość potfur

[...]Ale jednak sprawa z tymi testami, a raczej brak możliwości ich wykonania mnie lekko niepokoi. Zważywszy na to że help do Nero DiscSpeed zawiera informację o tym iż ten test "Może zostać uruchomiony niezawodnie tylko za pomocą nagrywarki; zwykły czytnik jest nieodpowiedni." to sytuacja staje się nieco dziwna, co zaczyna mnie zastanawiać.[...]

 

Z tego co pamiętam (za czasów 110/111 Pioneer) to pionki nigdy nie miały możliwości testowania nagranych płyt DVD (takie ficzery miał tylko BenQ/Philips & LiteOn - a to jeszcze nie każdy model) - więcej do doczytania na forum cdrlab.pl - szczególnie zwróć uwagę na posty niejakiego ~slawekj (gość miał/ma trochę fioła na punkcie jakości zapisu/testowania etc.).

 

ps. ~slawekj "w akcji" ;) ;]

 

Dołączona grafika

 

"pity & landy" w "normie" ;] itd. itp.

 

[...]EDIT: Ok, zainstalowałem ten program, tylko nie wiem co z czym się je. Jak i gdzie mam zaleźć informację o "MediaCode". Zakładka 'Media Code' Block... zawiera dość nieczytelne dla mnie informacje.[...]

:mad:

A to, to co to jest ?

 

 

Dołączona grafika

 

 

Ma ktoś tego nowego TEAC'a? Może jakiś poglądowy screen z jakością nagranego dysku?

 

Post nr. #618 - tam masz odnośnik do testów (wraz z analizą jakości zapisu nowego TEACa - przeczytaj całą reckę).

Edytowane przez potfur

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...