Skocz do zawartości
froger_mcs

Wybór Laptopa Do ~3300zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, pytanie takie jak każde inne w tym dziale. Mam fundusz ~3300zł, chcę kupić za to jakiegoś w miarę dobrego laptopa który posłuży mi w szkole i w domu. Czasami też chciałbym odpalić na nim jakąś starszą gierkę pokroju Diablo2 czy Warcrafta3 (do grania mam stacjonarnego peceta). Na czym mi zależy ? Na intelu CD, 1gb RAMu i jakimś w miarę znośnym czasie pracy na akumulatorach (na niektórych lekcjach ma służyć za książkę/zeszyt).

Moi faworyci to:

 

HP Compaq nx7300 RU605ES

HP Compaq nx7300 RU583ES

FS Amilo PRO V3505

 

W miarę możliwości proszę również o inne propozycje w cenie do około 3300zł.

 

I jeszcze dodatkowo pytanie. Jaka jest różnica w wydajności CD i C2D (przykładowo na tych dwóch hp'kach) i jaka jest różnica w czasie pracy na poszczególnych procesorach (CD a C2D) ?

 

Pozdrawiam

Edytowane przez froger_mcs

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stoje przed podobnum dylematem i jestem najbardziej skłonny ku jednemy z tych hp nx7300! Obawiam sie że róznicy miedzy c2d a cd w normalnym użytkowaniu i tak nie odczujesz. Z tego co wiem to c2d jest 64 bitowy a cd 32 (chociaz moge sie mylic za co przepraszam;)

Pracowałem na kumpla nx7400 508 z cd i robiło sie wszystko bardzo slicznie;D Zreswzta wydaje mi sie że te nx7300 sa nastepcami nx7400 bo w podobnej cenie maja np. 120 gigowy dysk. Pozdrawiam:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy ma ktoś jakieś pojęcie o Lenovo N100 ? Ponoć w tym przedziale cenowym właśnie ten laptop konkuruje z hp nx7300.

Gdzieś również doczytałem, że w hp'kach jest problem z 'odbijającą' wszystko matrycą. I stąd pytanie. Jak bardzo jest to uciążliwe ? Czy np. miałbym problem z używaniem takiego laptopa w dobrze oświetlonej klasie/pokoju ? I jak ma się ta matryca z hp do tej z Lenovo ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IBM'y podobno sprzet nie do zdarcia a o Lenovo juz sie tego nie słyszy... A co do tej błyszczacej matrycy to najlepiej samemu zobaczyc czy Ci to przeszkadza czy nie bo opinie są podzielone,a mnie to kompletnie nie przeszkadza. Kumpel o którym wspominałem na swoim nx7400 tez ma "szklany" ekran i zupełnie sie na to nie skarży i nie nazeka!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie mam szybkie pytanie - koleżanka brata chce sobie sprawić lapka... Ponieważ to dla kobiety, więc nie ma raczej żadnych specjalnych wymagań - żeby było trwałe, no i niesprawiało kłopotów. Podane mi przez nią lapki to:

 

Asus f2hf 5a008h - 2899 zł + torba

Siemens v2085 - 2899 zł - 4h pracy

Hp pavilon dv6104ea - 2999 zł

Asus f2hf 5a016h - 3279 zł + torba i mysz

Acer 3693wlmi - 3299 zł - Windows Vista

Asus z92f ap112h - 3499 zł - 1,6 intel core duo

Toshiba l100-121 - 3499 zł + office

 

Ja sam nie mam dostatecznego doświadczenia żeby jej dobrze doradzić. Jedyne co zauważyłem, to to że podane przez nią ceny z reguły przewyższają o 300 - 500 zł te w sklepach internetowych.

Które z nich są najlepsze pod względem ceny do jakości?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Shakell z tych co podałeś to Toshiba albo HP.

 

Wolałbym sprzęt o troche gorszych parametrach ale jakościowo lepszy. Lepiej wydać więcej niż później żałować, że coś jest słabe i się zepsuło (czytaj Acer).

Edytowane przez asdfman1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja niedawno stałem przed podobnym wyborem.

Zakupiłem Lenovo N100 i jakoś nie nazwał bym go Chińskim badziewiem...

Ktoś kto tak mówi bądź pisze nie widziale na oczy zbyt wielu laptopów...

 

Jak najbardziej polecam model N100 z C2D. Jedynie co do jakości dźwieku ze zintegrowanych głośników mam zastrzeżenia ale i tak używam zewnetrznych więc to nie problem.

Reszta sprzętu jest na najwyższym poziomie!!!

Szczerze polecam!!!

D2mian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie kupuje laptopa i tez szukalem HP, FS, Asus... sprawdzajac cene niektorych laptopow w jednym ze sklepow w Lublinie natrafilem na jedna z lepszych konfiguracji - T5500, 512MB RAMu, GF 7600Go, 80gb, 15,4'', wbudowana kamerka i generalnie ladny wyglad, solidna konstrukcja obudowy... i jak sie okazalo, ze owe cos moge miec za niecale 3400zl (3379zl) to bez zastanowienia wzialem. Ow laptop jest skladany w tymze sklepie i jest przez nich firmowany. Moze tedy droga? Dlaczego mam placic 300-800zl za znaczek Hp, Asus czy jakikolwiek inny?

 

Nie wiem czy to kogokolwiek zainteresuje, ale tu linka podrzucam...

http://sklep.vico.pl/product_info.php/cPat...oducts_id/42160

 

Problem w tym, ze nie maja obecnie prockow... Ale mily pan poinformowal mnie, ze zloza mi na razie z T2250 a gdy tylko pojawi sie T5500 od razu zadzwonia i mi go wymienia.

 

A dla tych, co im wystarcza intel 950gma, to dokladnie ten sam, ale bez kamerki i grafiki, ale z T7200 kosztuje cale 80zl wiecej (3459).

 

Poszukajcie w swoich miastach duzych sklepow komputerowych (MM i bzdety omijac) bo moze sie okazac, ze cos taniej kupicie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie kupuje laptopa i tez szukalem HP, FS, Asus... sprawdzajac cene niektorych laptopow w jednym ze sklepow w Lublinie natrafilem na jedna z lepszych konfiguracji - T5500, 512MB RAMu, GF 7600Go, 80gb, 15,4'', wbudowana kamerka i generalnie ladny wyglad, solidna konstrukcja obudowy... i jak sie okazalo, ze owe cos moge miec za niecale 3400zl (3379zl) to bez zastanowienia wzialem. Ow laptop jest skladany w tymze sklepie i jest przez nich firmowany. Moze tedy droga? Dlaczego mam placic 300-800zl za znaczek Hp, Asus czy jakikolwiek inny?

 

Nie wiem czy to kogokolwiek zainteresuje, ale tu linka podrzucam...

http://sklep.vico.pl/product_info.php/cPat...oducts_id/42160

 

Problem w tym, ze nie maja obecnie prockow... Ale mily pan poinformowal mnie, ze zloza mi na razie z T2250 a gdy tylko pojawi sie T5500 od razu zadzwonia i mi go wymienia.

 

A dla tych, co im wystarcza intel 950gma, to dokladnie ten sam, ale bez kamerki i grafiki, ale z T7200 kosztuje cale 80zl wiecej (3459).

 

Poszukajcie w swoich miastach duzych sklepow komputerowych (MM i bzdety omijac) bo moze sie okazac, ze cos taniej kupicie...

 

Ol jeee placimy 300-800zl wiecej tylko za firme i znaczek... Myslisz, ze Pan ze sklepu nie zarabia na takim skladaniu sprzetu ? Placi sie wiecej bo kupujesz sprawdzony, odpowiednio dobrany i przetestowany markowy sprzet. Jestem ciekawy co zrobisz jak sie zacznie laptop "sypac" Przypominaja mi sie czasy Bajtka i slowa jednego z recenzentow: "Polaka biednego nie stac na wydawanie pieniedzy w bloto, wiec lepiej dolozyc i kupic cos lepszego".

 

Osobiscie wolalbym kupic Maxdate :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ol jeee placimy 300-800zl wiecej tylko za firme i znaczek... Myslisz, ze Pan ze sklepu nie zarabia na takim skladaniu sprzetu ? Placi sie wiecej bo kupujesz sprawdzony, odpowiednio dobrany i przetestowany markowy sprzet. Jestem ciekawy co zrobisz jak sie zacznie laptop "sypac" Przypominaja mi sie czasy Bajtka i slowa jednego z recenzentow: "Polaka biednego nie stac na wydawanie pieniedzy w bloto, wiec lepiej dolozyc i kupic cos lepszego".

 

Osobiscie wolalbym kupic Maxdate :)

 

No nie wiem, nie wiem... Procesor, grafika, plyta glowna ta sama, to chyba nie jest tak, ze Asus, HP czy Dell kupuja podzespoly od kosmitow, a inni od Chinczykow, podrobki? LOL...

 

W gwoli scislosci - *podobno* (reki sobie uciac nie dam, tak mnie poinformowano w pierwszym zdaniu rozmowy) to sa Asusy bez znaczka :/

 

Mysle, ze z Twojego posta jest jedno slowo-klucz do wychwycenia - MARKOWY. Marka = pieniadze = cena + wieksza marza. Ot co. Prawda jest taka, ze sprzet markowy psuje sie rownie czesto, co ten niemarkowy (nie mylic z chinskimi podrobkami!!) - jedyne co moze je odroznic to serwis.

 

Nie chodzi mi o to, zeby zle wydawac pieniadze - chyba nie zrozumiales mojej intencji. Chodzi mi tylko o to, zeby poszukac niekoniecznie czegos mocno drogiego ze znaczkiem Della do szpanowania przed kolegami. A z sypaniem laptopa - 24 miesiace gwarancji na to mam, w dodatku sklep jest w moim miescie, chyba najwiekszy tego typu sklep u nas, ktory nie istnieje od wczoraj ale bodaj od 15 lat. Duzo rzeczy w nim kupowalem i nigdy nie mialem problemow, wiec wybacz, ze wole zaufac niemarkowemu sprzetowi na tych samych komponentach co te w markowych. Oczywiscie to jest moje zdanie i nikogo do niczego nie namawiam, moge jedynie obiecac, ze gdy juz go odbiore (we wtorek) to podziele sie opinia o nim. Ja osobiscie nie mam zbyt wielkiej ilosci pieniedzy i kazdy grosz licze, jednak taka konfiguracja w tej cenie wydala mi sie naprawde dobra.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze ze nie dasz sobie reki uciac bo bych chodzi bez reki :lol:

Widze ze jeszcze bladego pojecia nie masz o notebookach i widzisz tylko stosunek wydajnosci do ceny :| Na szpanie tez sie nie znasz.. to ze kogos stac a ciebie nie to nie musi byc szpan ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze trzeba bylo kupic troche tanszy sprzet i za reszte pozostawionej gotowki zainwestowac w fachowa wiedze ? :/

jesli chodzi o della to na rynek EU wiekszosc rzeczy robiona jest w Irlandii, a nie w Chinach...

Po drugie sprzet napewno w Twoim skladaku nie jest z tych samych podzespolow co Dell, IBM, HP itp (co najwyzej to jest taki sam procesor, grafika).

Markowy sprzet nie oznacza placisz duzo bo firma chce zarobic!

Dla porownania kup buty na bazarze, a drugie markowe adidasa (tylko markowe, nie podrobki!) zobaczymy w ktorych wiecej przechodzisz i w jakim beda stanie...

 

Jesli chodzi o szpan to z tego co wiem to przechwala sie konfiguracja laptopa, a nie firma lol...

 

Z tym Asusem to tez dales niezle po garnkach... ;)

Edytowane przez lukas-comp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szpan? rozbraja mnie to, szpanowac to mozesz "kompem z usa z prockiem wielopietrowym, grafika kilkukartowa, dwiema giga ramu" (tak powiedzial moj znajomy co sobie kupi) kolega lukas-comp ujal to idealnie :

Dla porownania kup buty na bazarze, a drugie markowe adidasa (tylko markowe, nie podrobki!) zobaczymy w ktorych wiecej przechodzisz i w jakim beda stanie...

mysle ze na tym koniec dyskusji na temat szpanowania :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale sie czepiliscie tego szpanowania... :mur: bez sensu, bo to nie o to chodzilo w tej calej dyskusji, ale fakt, koniec o szpanowaniu.

 

Dla porownania kup buty na bazarze, a drugie markowe adidasa (tylko markowe, nie podrobki!) zobaczymy w ktorych wiecej przechodzisz i w jakim beda stanie...

Jezeli beda z tych samych materialow, zszywane tym samym i tak samo i produkowane w tej samej fabryce co adidasy, a jedynie beda bez znaczka adidasa, to bede w nich chodzil rownie dlugo co w tych ze znaczkiem adidasa...

 

Po drugie sprzet napewno w Twoim skladaku nie jest z tych samych podzespolow co Dell, IBM, HP itp (co najwyzej to jest taki sam procesor, grafika).

...plyta glowna tez. Co moze byc inne? Hmmm, obudowa, fakt, na pewno beda 5cm luzy, bo nie jest markowa. Bateria tez, to moze byc najwiekszy bubel tego calego sprzetu, bo albo sie nie da doladowac, albo w ogole nie bedzie dzialac. Pamiec RAM rowniez, moze to byc jakis noname, chociaz moze i kingston, czyli jak noname. Matryca swieci dobrze i raczej nie nalezy do najgorszych, chociaz pewnie sie myle, bo sie nie znam i nie ma jakichs bajerow w nazwie.

 

Widze ze jeszcze bladego pojecia nie masz o notebookach i widzisz tylko stosunek wydajnosci do ceny

Niestety, racja. Moj pierwszy laptop i moze dlatego patrze na cena/wydajnosc.

 

moze trzeba bylo kupic troche tanszy sprzet i za reszte pozostawionej gotowki zainwestowac w fachowa wiedze

Moze i tak, zrobie tak nastepnym razem. Czlowiek uczy sie na bledach. Moglbys wyjasnic tylko co oznacza "fachowa wiedza" w tym temacie? Chce wiedziec, na co zwrocic uwage gdy bede inwestowal moje oszczednosci w kolejnego laptopa.

 

Prosze nie odbierac mojego posta zle, ot troche sarkazmu poprzeplatanego z realizmem i checia zdobywania wiedzy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...plyta glowna tez. Co moze byc inne? Hmmm, obudowa, fakt, na pewno beda 5cm luzy, bo nie jest markowa.

Jedyne części które będą te same co w tych modelach ze znaczkiem to karta graficzna i procesor.

reszta może ale nie musi być ta sama.

Bardzo prawdopodobne że następujące części będą inne :

matryca , płyta główna , obudowa , klawiatura , touchpad i układ chłodzenia.

 

Jeśli potrzebujesz sprzętu z GF7600 na pokładzie za 3,4k to może być to jeszcze uzasadnione.

Ale propozycja żeby kupować składak za 3,4k z GMA950 to już nijak się kupy nie trzyma :).

 

PS:A z tym znaczkiem to trochę przesadziłeś : ASUS składa swoje komputery sam.

Edytowane przez Haquim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli potrzebujesz sprzętu z GF7600 na pokładzie za 3,4k to może być to jeszcze uzasadnione.

Ale propozycja żeby kupować składak za 3,4k z GMA950 to już nijak się kupy nie trzyma :).

 

PS:A z tym znaczkiem to trochę przesadziłeś : ASUS składa swoje komputery sam.

Za 3.4k albo gf7600 i T5500 albo gma950 i T7200... niestety, potrzebowalem lepszej grafiki niz mocniejszego procka, nie do grania a do pracy, dlatego wybor padl na geforce'a.

 

Nie chodzilo mi tez o kupowanie skladakow - czy taka marka jak ICom jest rownie popularna jak HP, Dell czy Toshiba? Nie sadze, a jednak jakiestam sukcesy krajowe odnosi. Osobiscie chodzilo mi o to, zeby niekoniecznie kupowac komputery z markami, a tylko poszukac innych alternatyw.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Okazalo sie iz jest to kadlubek Compala z HDD Hitachi 5120K, 512mb A-data 533...

 

Pytanie - czy dokupienie innej pamieci (1GB Kingston 667) bedzie rozsadne czy pchac sie w A-daty? Docelowo bedzie 2GB RAMu 667MHz, ale jeszcze nie w tej chwili... Dodam ze obecnie na pokladzie jest T2250 (docelowo T5500) wiec pracuje na 533, ale pewnie RAM sam sie dostosuje do mniejszej czestotliwosci? (Nie zauwazylem mozliwosci zmiany ustawien w biosie)

 

 

Edit - nie wazne, to sa A-data Vitesta, ponoc niezle pamieci, w dodatku w sklepie sa tansze niz Kingstony, wiec raczej je wezme.

Edytowane przez pbuda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze trzeba bylo kupic troche tanszy sprzet i za reszte pozostawionej gotowki zainwestowac w fachowa wiedze ? :/

jesli chodzi o della to na rynek EU wiekszosc rzeczy robiona jest w Irlandii, a nie w Chinach...

Po drugie sprzet napewno w Twoim skladaku nie jest z tych samych podzespolow co Dell, IBM, HP itp (co najwyzej to jest taki sam procesor, grafika).

Markowy sprzet nie oznacza placisz duzo bo firma chce zarobic!

Dla porownania kup buty na bazarze, a drugie markowe adidasa (tylko markowe, nie podrobki!) zobaczymy w ktorych wiecej przechodzisz i w jakim beda stanie...

 

Jesli chodzi o szpan to z tego co wiem to przechwala sie konfiguracja laptopa, a nie firma lol...

 

Z tym Asusem to tez dales niezle po garnkach... ;)

1) za zaoszczędzoną gotówkę, to kolega mógłby zainwestować w wiedzę ale...Twoją, bo widzę że pojęcie o realiach produkcji notebooków to masz dość mgliste.

2) jeśli myślisz, że Irlandcy (i w ogóle europejscy) robotnicy są w czymkolwiek lepsi od chińskich to widać w Chinach nie byłeś. Jakby byli chociaż w 50% tak pracowici, dokładni i wydajni to byśmy mieli tu krainę mlekiem i miodem płynącą

3) w swoim dellu masz akurat te same komponenty co ten gościu wciska do swojego "składaka" - możesz mieć obudowę z lepszego tworzywa a i to niekoniecznie.

4) a co do butów z bazaru i adidasów - to jak są robione w tej samej fabryce w chinach to nie ma różnicy. W cenie adidasa masz gigantyczne honoraria dla gwiazd futbolu, sponsoring, kampanie reklamowe i tysiące innych wydatków reklamowych. Nie mówiąc o 100% marży sklepu. Prawda jest taka - w adidasie i innych markach, również komputerowych, płacimy tak naprawdę za metkę - żebyśmy się dobrze czuli i taka jest prawda :)

 

PS:A z tym znaczkiem to trochę przesadziłeś : ASUS składa swoje komputery sam.

niestety Panowie - żadna duża firma nie składa wszystkich swoich komputerów sama. Każda korzysta z usług podwykonawców którzy część asortymentu robią na zlecenie. Sami to mogą składać jacyś niszowi producenci jak np.: Alienware - ale to też tylko składać bo komponenty biorą z różnych firm.

Nawet nie trzeba rozkręcać kompa, żeby to sprawdzić - zobaczcie sobie w menedżerze urządzeń; każde praktycznie z innej firmy.

 

tak się składa :) , że coś o tym wiem - byłem ostatnio na szkoleniu Asusa w Wawie i dowiedziałem się paru ciekawych rzeczy i już nie mam złudzeń - rynek elektroniki to jedna wielka, globalna wioska :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hahaha looool pojecie to moze masz, ale nie o tym co trzeba...

szkolenie ASUS buhahaha... nie moglem sie powstrzymac sorry :)

pozniej przychodzi mi takie "kwiatki" obslugiwac co skonczyli studia i maja mgr inz, a nie wiedza na jakiej warstwie i protokole dziala VPN lub na jakiej zasadzie sterowany jest tranzystor :)

 

taki Dell kupuje czesci od podwykonawcow, ale sam je sklada na swojej linii produkcyjnej / montazowej (rozbieralem sporo Deli z EU i sporo czesci bylo made in ireland

 

o marketingu i zarzadzaniu tez masz znikome pojecie...

 

jesli chodzi o chinskie produkty to polecam szczegolnie samochody (zerknij na testu euroncap... - jesli wiesz co to jest)

 

P.S. w swoja wiedze inwestuje caly czas i to spore srodki finansowe ;) ale dziekuje za troske i rade :) btw. nie chce mi sie rozmawiac z ludzmi tak ...

Edytowane przez lukas-comp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@lukas-comp:

Proponuję trochę nabrać zaufania do kadłubków, bo zapewne w tą stronę pójdzie rynek laptopów.

Podobne teksty o tajwańskim szajsie, strzelali na zachodzie na początku lat '90 "fanboy'e" desktopów marek takich jak ibm, compaq itd.

Wszyscy wiemy jak to się skończyło. Widać to ładnie po twojej sygnaturce, gdyby ci ludzie mieli rację nigdy byś nie usłyszał o marce abit ;).

Edytowane przez Qrak69

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@lukas-comp:

Proponuję trochę nabrać zaufania do kadłubków, bo zapewne w tą stronę pójdzie rynek laptopów.

Podobne teksty o tajwańskim szajsie, strzelali na zachodzie na początku lat '90 "fanboy'e" desktopów marek takich jak ibm, compaq itd.

Wszyscy wiemy jak to się skończyło. Widać to ładnie po twojej sygnaturce, gdyby ci ludzie mieli rację nigdy byś nie usłyszał o marce abit ;).

Osobiscie preferuje markowego PC, niz skladaka z powodu na jakosc wykonania :)

Jesli chodzi o ABIT'a to zostal zalozony w 1989roku, a rok temu stal na skraju bankructwa ;)

Maja dobre produkty, ale nie startowali jako noname...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a mozecie w koncu przestac ? i skonczyc dyskusje na temat tego kogo wiedza jest lepsza ?

 

pytanie bylo o laptopa do 3,3k a na temat jest moze z 5 postow a reszta to wasze wyklocanie sie.

 

swoja droga jedno rdzeniowego turiona do czego mozna porownac? i dobre to to?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lukas-comp; pbuda; Silverpoint - niektórych może urażać (i uraża) Wasz styl i język wypowiedzi. Pozatym - do prywatnych wybiegów macie PW.

Prośba - postarajcie się nie urażać ludzi :) Możecie napisać co sądzicie (oczywiście żeby to było na temat...) - ale może użyjcie innych słów i stylu :)

Next time będa % za OT i wzajemne docinki i wybiegi.

pozdrawiam

sansaba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...