Skocz do zawartości
bufeczek

Problem Z Zainstalowaniem Windowsa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

ostatnio postanowiłem zmodernizować sobie kompa i kupiłem od kumpla jakieś tam części procek AMD Athlon 1600+ i płytę MSI no i postanowiłem zainstalować Windowsa.

Wsadziłem płytkę ustawiłem botowanie z CD zaczynają sie ładować pliki po czym sie kończy pojawia się czarny ekran i mruga _ i koniec nic się więcej nie dzieje a zazwyczaj chwile po tym powinno sie pojawić Instalacja Windows gdzie sie akceptuje regulamin wybiera partycje jak coś to formatuje dysk itd. a u mnie stoi.

Proszę o pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Standardowe pytanie instalka na bank dobra :>? Pamiatki w kompie sprawen?

Kondensatory ok ? Timmingi pamieci nie za mocne ? Jakis linux live prob-

owales uruchomic na tym kompie (knopix itd startuja z plyty cd). Podaj dok-

ladny konfig kompa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

probowalem 2 dyski na kazdym to samo taki sam efekt co do zworek to w sumie nie wiem :>

ale nie byly ruszane zadne

jeszcze nie wiem czy to ma jakis zwiazek ale byl wymieniany cooler na procku no i jak wlanczam kompa to mi piszczy ze wiatrak nie dziala a dziala :) i to piszczenie wylaczylem w biosie z innymi wiatrakami co podlaczalem nie piszczy hmm :/

jeszcze jedna rzecz ktora chcialem dopowiedziec to tak zainstalowalem na innym kompie te pliki potrzebne do rozruchu wina i po restarcie odpialem dysk i wsadzilem do tego drugiego kompa zeby skonczyc proces intalacji no i wlaczam i blue skrin :/

Edytowane przez bufu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj zainstalowac najpierw windows 98 a nastepnie z poziomu windowsa zainstaluj xp.

Jesli w98 zainstaluje sie bez problemu, z instalacja xp nie powinno juz byc klopotu.

Wg mnie twoj komp jest sprawny, a ta przypadlosc z instalacja systemu to normalny objaw na niektorych komputerach.. Daj znac czy sie udalo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

eh tak przerabialem reset ustawien biosu z jego poziomu jak i za pomoca zworki :)

win 98 nie mam ale postaram sie skolowac tak samo jakis live cd

kumpel mowil ze u niego na xp normalnie dzialalo i nie bylo problemow :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przypomniało mi się, jakie miałem problemu z instalacją systemu na kompie brata zaraz po zakupie - już chciałem wieźć sprzęt do serwisu. Jednak sobie poradziłem - ustawienia bios. Nie pamiętam które dokładnie, ale pomogło.

Proponuję jeszcze przerobić:

1. złożenie kompa od nowa

2. eksperymentować z ustawieniami bios (ACPI, APM, VGA Palette Snoop, Assign IRQ for VGA i inne niepozorne)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...