Skocz do zawartości
Che

Podzielić Netie...

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj zabrałem się za dzielenie neti... jako ze wygrzebałem w szafie router Sparklan, którym nie posiada wbudowanego modemu adsl. Postawnowiłem puscic przez mojego kompa neta. A wiec skonfigurowałem u siebie netie, we własciwosciach połaczenia adsl zmieniłem opcje na możliwość korzystania innych użytkowników z tego łącza, podłączyłem do sieciowki router. Wifi skonfigurowałem bez problemu odpala sie i loguje, ale neta nie ma bo nie wiem jak ustawić reszte.

Dołączona grafika

 

Ustawienia mojej sieciowki

Dołączona grafika

 

Co i gdzie wpisac?

Pomocy! :D

Edytowane przez Che

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem ze wlaczyles udostepnianie polaczenia internetowego.

JEsli tak to komputerowi z NEtia przydziel IP 192.168.0.1 a reszcie daj adresy w gore powiedzmy 192.168.0.2 itd... jako brame wpisz IP komputera 192.168.0.1

Do tego znajdz w oogle DNSY odpowiednie i powinno hulac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po pierwsze robisz konflikt adrsow ustawiajac na porcie wan routera adres 192.168.0.1

 

po drugie

skoro komp itak musibyc wlaczony, to wylacz na routerku dhcp a kabel od kompa dzielacego wepnij w 1 z portow lan i pamietaj, zeby adres routera po stronie lan najlepiej wogole nie byl w klasie 192.168.0

Edytowane przez HiPhO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...