Skocz do zawartości
GuC!o^

Zapakowanie Monitora...

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry !

 

Otóż problem jest tego typu iż sprzedaję monitor na allegro.

Jednak w międzyczasie jego użytkowania wyrzuciłem kartony po nim.

 

Na allegro zaznaczyłem że, sprzedaję "goły" monitor, i że preferuję ze względu na brak opakowania odbiór osobisty we Wrocławiu.

Jednak mimo to, wszyscy zgłaszają oferty oprócz ludzi z Wrocławia :/

 

I nie mam pojęcia jak ten monitor zapakować i wysłać aby mieć pewność że, nie dotrze w kawałkach. Patrzyłem na cenniki GLS, Opek'a, Pocztex'a i za głupie pudła liczą sobie 40zł, do tego dochodzi wysyłka paczki do 5kg ~30zł co daje razem ~70zł (sic!)

 

Jutro śmigne na giełde komputerową we Wrocławiu, ale nie spodziewam się aby udało mi się skombinować karton ze styropianami.

 

Ktoś ma jakiś pomysł w jaki sposób go zapakować ?

 

edit:

 

zapomniałem dodać że to LCD 17"

Edytowane przez GuC!o^

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LCD to pół biedy. Najlepiej sprawdzą się tu IMO styropianowe chipsy. Najpierw LCD'ka owiń folią bąbelkową a potem do pudełka z chipsami.

 

EDIT:

 

Jakbyś nie znalazł tych chipsów(albo inaczej styropianowego wypełniacza) to mozesz poszukać tekturowego - klik

Edytowane przez Puma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki Puma.

 

Niestety aukcja kończy się we wtorek przez co nie mam czasu na zakupy tych fantów przez allegro.

Na szczęście znalazłem firmę we Wrocławiu która handluje folią bąbelkową.

 

Owinę nią kilkakrotnie monitor i myślę że, powinno starczyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Folia swoją drogą, ale musisz ekran (matrycę) zabezpieczyć czymś twardym.

Blacha, pleksa, sklejka ...

Do dziś pamiętam jak rok temu "Stolica" przywiozła mi na sklep monitor 15' LCD Benq z wystającymi z ekranu resztkami rozbitej palety ... a był opakowany "fabrycznie" -> co zresztą naszym firmom kurierskim nie przeszkadza napisać przy odmowie uznania roszczenia "wina klienta - niewłaściwe opakowanie" :P

:zonk:

Nie ja się z nimi kłóciłem, to hurtownia (nadawca przesyłki) miała problem a ja tylko za "świadka" robiłem ... w każdym razie jakoś miesiąc po tym zmienili spedycję na Servisco, które zresztą jedną z pierwszych przesyłek "zgubiło" (definitywnie, nie została odnaleziona) a kolejną dostarczyli mocno skompresowaną -> karton zgnieciony (ściśnięty) o jakieś 33% (zawartość przetrwała dzięki dużej ilości wypełniacza w kartonie).

 

Z tą blachą to może przesadziłem ( w końcu 90% monitorów jednak przychodziło w jednym kawałku i bez większych uszkodzeń obudowy), ale taki mały kawałek sklejki chyba znajdziesz?

Monitor LCD jest w sumie lekki, będzie latał po sortowni przez całą długość hali ;) rzut paczką to ich ulubiony sport :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Monitor LCD jest w sumie lekki, będzie latał po sortowni przez całą długość hali ;) rzut paczką to ich ulubiony sport :lol2:

nie przesadzaj. Wiem co mówię.

A jeżeli nie mas opakowania, to jak najwięcej gazet pozgniatanych w kulki i do jakiegoś kartonu.

aha, pracuję w DHLu więc wiem że mam rację ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...