Skocz do zawartości
sir Afeen

Rda i kody post

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie zakupiłem tą płytę, wszystko jest git, działa. Jest tylko mały problemik: płyta nonstop w trakcie pracy wyświetla mi kod FF. W instrukcji napisali, że to problem. Ma też ktoś tak? Czy w ogóle coś wam wyświetla na tym wyświetlaczu podczas normalnej pracy kompa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:D Fszystko Fporządku, tak jak Mateoosh pisał. Napisałem do Epoxa, oto odpowiedź:

 

No, there is no problem with your mainboard.

When the OS is load there is always FF on the post led.

I hope this will answer your qwuestion.

 

 

Kind regards,

 

Epox Europe,

Support team,

Tom Versteeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to jest właśnie w instrukcji epoxów niejasne bo w tabeli błędów też jest symbol FF i oznaczaon kłopot z płytą, biosem lub kościa biosu

No to nie wiem jaka masz instrukcje, bo w mojej jak byk stoi napisane:

FFh - Boot attempt

 

A z tego co mi wiadomo rozpoczecie boot-owania systemu nie jest bledem :wink: :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to jest właśnie w instrukcji epoxów niejasne bo w tabeli błędów też jest symbol FF i oznaczaon kłopot z płytą, biosem lub kościa biosu

No to nie wiem jaka masz instrukcje, bo w mojej jak byk stoi napisane:

FFh - Boot attempt

 

A z tego co mi wiadomo rozpoczecie boot-owania systemu nie jest bledem :wink: :)

A czy zajrzałeś do tabelki na drugiej stronie instrukcji o tytule

"POST Port Frequently Asked Questions"

i w pierwszym wierszu jest POST CODE FFh or CFh i z tabeli wynika że

1. BIOS chip inserted incorrectly

2. Incorrect BIOS update version

3. Mainboard problem

4. Add-on card inserted incorrectly

 

Sprawdź !!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli FF wyświetla się po włączeniu płyty i na tym koniec to jest problem.Natomiast jeśli jest FF i ładuje się system to jest OK i tak też jest w instrukcji.Mimo to istnieje poważny wręcz drażliwy problem"bo świeci" w związku z tym proponuję następujące rozwiązanie:

- założyć obudowę lub ustawić komputer po stronie lewej ręki.Jeśli te zabiegi nie pomogą to należy zwrócić się do producenta z prośbą o wylutowanie wyświetlaczy lub złożyć stosownie umotywowany wniosek racjonalizatorski a będzie z tego kasa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja myślałem że jak komp działa to jest ok, a jak nie działa to jest problem. Przez lata (od 286 12MHz) obywałem się bez kodów post i jakoś nic się nie stało...

Jak komp działa to może mi POST nawet pokazywać że nie ma procesora albo pamięci - co za różnica - działa to działa :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...