Skocz do zawartości
JMKS

16m Low Clock Challenge (3ghz, 3,5ghz)

Rekomendowane odpowiedzi

ładnie, ładnie, tylko powiedz kto robił winde? :P

moja stara po pijaku przy rzece :P

 

Dołączona grafika

 

kurde, nie wytrzymalem do jutra :P

Edytowane przez ryba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zchallengowałem was :-P

 

Kategoria 3.0 GHz

 

Dołączona grafika

 

Kategoria 3.5 GHz

 

Dołączona grafika

 

Podsumowując:

 

Dobry sprzęt + zero skillu + beznadziejne optymalizacje windowsa :wink: czyli:

 

MSI P35 Platinum / E6320 / Mushkin XP2 PC6400 oraz Maxtor 80 GB sypiący badsectorami :lol: + moja skromna osoba :lol2: + lekko znlite'owany Windows XP (zintegrowany SP2) + prowizoryczne tweaki

 

Podziękowania dla Yotomeczka za motywacje oraz pomoc przy strojeniu windy (którą oczywiście spartoliłem :-| ).

Edytowane przez Xtreme Addict

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zchallengowałem was :-P

Śmieszna sprawa - zrobiłem multum (>20) testów na wszelakich taktach i timingach memek na 400x8 i tam mi wyszło że owszem, 5:6 4-4-4-4 będzie lepsze niż 4:5 5-4-4-4.

Tyle że jak to na żywo robiłem (akurat te pamięci którymi się bawiłem na P35 (Crucial 8000) na tyle skrzydeł dostawały że 32M na 600 4-4-4-4 liczyły @ 2,55V) to ni cholery się wynik nie poprawiał :mur: :lol:.

 

Myślałem że 4:5 4-4-4-4 wyrobiłeś, XA, jak zobaczyłem że dobre wyniki, bo to by bardziej pasowało niż "po prostu" dzielnik obniżyć ;).

 

W tajemnicy Wam powiem, że 4:5 na i965 jest koło 5s szybsze (16M na 3,2GHz) niż na P35 - tylko szkoda że niezbyt działa :P.

Edytowane przez JMKS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:shock: :shock: :shock:

 

fajne ramki - jakie vdimm? gratulacje :).

Memki są słabe... bardzo słabe :cry: To moja magia + wysokie Vdimm ( 2.9v :wink: ).

 

Śmieszna sprawa - zrobiłem multum (>20) testów na wszelakich taktach i timingach memek na 400x8 i tam mi wyszło że owszem, 5:6 4-4-4-4 będzie lepsze niż 4:5 5-4-4-4.

Tyle że jak to na żywo robiłem (akurat te pamięci którymi się bawiłem na P35 (Crucial 8000) na tyle skrzydeł dostawały że 32M na 600 4-4-4-4 liczyły @ 2,55V) to ni cholery się wynik nie poprawiał :mur: :lol:.

 

Myślałem że 4:5 4-4-4-4 wyrobiłeś, XA, jak zobaczyłem że dobre wyniki, bo to by bardziej pasowało niż "po prostu" dzielnik obniżyć ;).

 

W tajemnicy Wam powiem, że 4:5 na i965 jest koło 5s szybsze (16M na 3,2GHz) niż na P35 - tylko szkoda że niezbyt działa :P.

4:5 nie daje rady ze względu, że ten egzemmplarz MSI słabo działa z ramkami 2x1 GB (albo jestem totalna lamka :cry: ). Miałem obiekcje co do 5:6, że może być mało wydajny, jednakże moje przeczucia się nie sprawdziły :) Trick ze zworką działa (dziekuję ryba, czyli przestawiając ze zworki 266 na 333 FSB (by tak wykrywała mobo procesor), na tych samych ustawieniach mamy 2000 MB/s więcej w przepustowości :blink: To jest koło 12s w SuperPI :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurka zdejmijcie mi fsb walla z cepa to też tak zrobię :wink:

 

no może na innych memach bo goodom to nawet 2.9v nie pomaga żeby takie takty robiło :P

 

tak czy inaczej duże brawa i gratulacje B)

Edytowane przez 99tomcat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ładnie, ładnie, tylko powiedz kto robił winde? :P

z tego co wiem to JA :>

 

W tajemnicy Wam powiem, że 4:5 na i965 jest koło 5s szybsze (16M na 3,2GHz) niż na P35 - tylko szkoda że niezbyt działa :P.

dalbys spokoj z tymi uwagami ciaglymi :P

 

 

 

co do XA ... hmm gratuluje .. ale cos nie do konca mi sie wydaje to realne (no chyba ze az tyle daja memki tak ostre) ... no ale jesli tak to gratuluje

Edytowane przez Chaos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tego co wiem to JA :>

Czyli ze zgadlem :P

 

Bardziej realne niż się wydaje :wink: Po prostu bardzo wydajna mobo :D

Ladne czasiki XA :D Rozumiem z bootwales na tych zegarach? czy ciagnales ClockGenem? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe kiedy ktoś wyskoczy z tekstem, czy ten wynik przez przypadek nie jest zrobiony w podobny sposób co pamietne CL3 :D

Szczerze to się zastanawiałem, czy filmika nie nakręcić

 

lowclock ma to do siebie ze latwo clockgenem nieco przeklamac wynik... moze powinnismy do weryfikacji dodac 2-3 fotki miedzyczasow?

Jestem za :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można by dodać wymóg filmu :D

Film od momentu start - wyskoczy wynik - odpalenie CPu-Z (razy dwa minimum) i memseta

film powinien obejmować cały ekran w sposób czytelny (a nie jakaś gigantyczna kompresja czy samo okno Pi a potem zoom out)

tylko będą problemy techniczne z nagraniem filmiku ...

No jeśli chcecie oglądać migotanie mojego CRT, to czemu nie... :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jeśli chcecie oglądać migotanie mojego CRT, to czemu nie... :lol:

A właśnie, nie każdy ma aparat - i nie każdy ma lcd. 60hz czy tam ile w systemie do PI to trochę mało żeby nakręcić film.

 

A czasy ładne, wysyp wyników ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to terazz mi powiedzcie czy ja mam takie slabe memki czy te 4mb cachy wam daje tyle ..

bo ja mniej niz 7:03 nie moglem ..

 

jeszcze jutro powalcze z czystym systemem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to terazz mi powiedzcie czy ja mam takie slabe memki czy te 4mb cachy wam daje tyle ..

bo ja mniej niz 7:03 nie moglem ..

 

jeszcze jutro powalcze z czystym systemem.

wez pan zapodaj 4 na poklad timingow, reszta na gg :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...