Skocz do zawartości
JMKS

16m Low Clock Challenge (3ghz, 3,5ghz)

Rekomendowane odpowiedzi

Dołączona grafika

sub7 z trudem wyrobione

 

Dołączona grafika

6m07s z groszami

 

[6,7]x500 1:2 7-6-6-x, przy czym 3,5GHz na Quadzie bo akurat był pod ręką [sub10 w 1M wreszcie na nim wyrobiłem przy okazji, 5,16GHz i 9,937s czyli wstydzę się bardzo, ale chociaż "milestone" niby... - benching na azocie mnie przerósł ogólnie ;)]

 

Lipa jest, ale nieważne :P. Tj. DDR3 cośtam daje, ale żeby z tego naprawdę skorzystać to FSB 550+ preferowane na oko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tauzen na takich timach i takie czasy..... hmmm..... ddr3 ssa? :D

2T. Na 1T bym się obijał nawet na Allendale o pierwsze w kategorii. No i "ja i moje tweaki" [czy też ich brak] to jest klucz w sumie :P.

Porównanie i965 / P35 DDR2 i DDR3 wkrótce zamieszczę, to sobie zobaczycie jak to w miarę obiektywnie wygląda. Tj. szybciej jest [3:5 6-5-5 1T jest pomiędzy 4:5 5-4-4-4 a 1:2 7-6-6 2T], ale rewolucji nie ma.

 

Hipro5 inaczej twierdz... ktos tutaj dal dziala :D

On ma 1030 1T, to wiadomo że ma fajnie, u mnie >2,3V się sypało totalnie, poza tym to już jednak "jakieś" napięcie jest.

 

To ci niewdzięczne Spi ,nie lubi takich timów :D No nic musisz poczekać na ddr4

~5s lepiej niż 4:5 5-4-4-4, więc niby znacząco lepiej, wydaje mi się że w miarę optymalnie suby na tym miałem, więc "na moje" właśnie tak to wygląda.

 

albo na 965 z ddr3, moze tu jest klucz :lol:

No szkoda faktycznie B-).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Porównanie i965 / P35 DDR2 i DDR3 wkrótce zamieszczę, to sobie zobaczycie jak to w miarę obiektywnie wygląda.

 

patrzac na Wasze porownanie p35 i x38 (gdzie wygralo i tak 965) wlasciwie trudno spodziewac sie cudow ;).

Edytowane przez sobih

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na ta, ogromna roznica jest miedzy 1T a 2T... cala sekunda w 32M

Przydalby sie 965 4:5 co nie?

 

roznice calkiem mierzalne na probce 16m masz w watku o p5e3.

Edytowane przez sobih

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No widzisz JMKS, nie porywaj sie z motyka na slonce. LN2 + DDR3 najzwyczajniej Cie przeroslo, bo majac do dyspozycji taki sprzet i LN2 mozna zrobic o wiele lepsze wyniki, szczegolnie biorac pod uwage czas jaki miales na rozpoznanie terenu w necie i kilka dni, gdy bawiles sie tymi memkami w domu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A powiedz mi co miałem robić? W sumie ostatni termin na 65nm żeby LN2 poznać, a niestety mi wszyscy partnerzy nawalili i sam byłem...

Sub10 jest, a o to chodziło w planie minimum no i na lodzie niezbyt prawdopodobne.

 

Poza tym nie byłeś, nie widziałeś to tak autorytatywnie nie mów co było a co nie :P - E4400 sobie na -100 robił praktycznie to samo co na -40, X6800 skory do współpracy również nie był, jak QX "przyszedł" to myślałem że coś ciekawszego będzie - BIOS @ -170 działał, ale o ile 4,8 bootował zawsze, to 5 za nic w żaden sposób [czyli tak jak na lodzie].

Dopiero przyszedł drugi QX dość przypadkiem, ale już wszystkiego [czasu, chęci, sił a nawet azotu] brakowało, więc jak poszedł te 5+ to wszystko co się dało w danej chwili...

 

Tj. on by na pewno dużo lepiej poszedł gdyby był od początku, bo te 5,16 to przy -70 na spodzie w ogóle było, ale jak mówię już był czas żeby kończyć.

 

Że z DDR3 nie wyszło - ale "poznałem", a to więcej warte niż bym wyniki porobił na zimno ale bez gruntownego zapoznania.

 

A z memek wycisnąłem wszystko co się dało, jest 5s przewagi nad 4:5 5-4-4-4 DDR2 [@3GHz, na tym samym procku] i to naprawdę wszystko co wg mnie się da - 1T by oczywiście ze 2s minimum dało dodatkowe [nawet 8-6-6-x pewnie by było lepiej] ale tego na tych pamięciach się wyrobić nie dało. I te 5s przewagi to jest "4:5 @ i965 @ 1066" mniej więcej, ale to już powiedziałem choćby w temacie hipro5, że ja to widzę w ten sposób - podtrzymuję to stwierdzenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 godzinki walki z biosem T2R i hmmmmm

robione bez waz ,dzbanków, buforów itp.komedii ;)

Vmem 2,6 ( 2x1Gb GKX )

Dołączona grafika

to jeszcze nie koniec.......................................

Edytowane przez Racuch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No całkiem ładnie Racuch.Perlev.nie schodzi niżej?-pobij V na NB,i TRFC daj 23 lub 25

 

Nie no yotom, nie rzucaj tej roboty,tak elegancko to prowadzisz :wink:

Edytowane przez Gemmy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

coś perlev 6 mi sie konczy na ok. 580MHz (GKX),trza by bylo inne zluzowac ale to pewnie na jedno wyjdzie

p.s.

nie ma komu aktualizować - nie ma motywacji

ech :angry:

Edytowane przez Racuch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajerwerków nie ma, ale będzie lepiej :D

 

7'35.203 - meeron - E2160 (9x 332) 2989MHz , MSI NEO2 FR , 498MHz 5-4-5-13 (dual DDR2)

 

toman ?

 

Dołączona grafika

Edytowane przez meeron

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajerwerków nie ma, ale będzie lepiej :D

 

7'35.203 - meeron - E2160 (9x 332) 2989MHz , MSI NEO2 FR , 498MHz 5-4-5-13 (dual DDR2)

 

toman ?

Ale OCB, Pan na siłę się chce poniżyć ?? :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

yoto, prosze o update powyzszego wyniku, sorki ze post pod postem ale pare dni temu wynik dodalem i updejtu w rankingu nie ma :(

zrobione

 

Ponieważ nie zamierzam dłużej prowadzić tegoż rankingu - dalsze jego losy zależą od potencjalnego następnego prowadzącego\

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Yoto albo mam dużego pecha do Ciebie albo mnie nie lubisz <_< :lol: . Przez moją całą obecność na forum wysłałem Ci z 5 pm'ek i jakoś nigdy mi nie odpisałeś.

Jestem chętny by przejąć prowadzenie w rankingu lol clock :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Yoto albo mam dużego pecha do Ciebie albo mnie nie lubisz <_< :lol: . Przez moją całą obecność na forum wysłałem Ci z 5 pm'ek i jakoś nigdy mi nie odpisałeś.

Jestem chętny by przejąć prowadzenie w rankingu lol clock :D

oj tam ... próbowałem namierzyć jakiego modera do przejęcia ...

na PMki odpowiadam nie za szybko :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...