Skocz do zawartości
JMKS

16m Low Clock Challenge (3ghz, 3,5ghz)

Rekomendowane odpowiedzi

Dla penryna powinnismy stworzyc nowe kategorie, bo w sumie to 3 i 3.5GHz to nic dla tych prockow. Pomijam fakt konkurencji 65 vs 45 nm w wydajnosci.

Nie ma sensu... wkoncu to low clock, a tu chodzi o umiejetnosci a nie o takty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Ogolnie hary powinien dostac bana za znecanie sie nad biednymi rybkami... pierwsza noc benchow od nie wiem kiedy :blink: O 9:45 mam laborki z UC, bedzie ciekawie ;]

 

 

Te glupie AM2 jest lepsze jedynie przez wieksza przepustowosc pamieci :( na dniach obadam z harym jak nasze takty maja sie do siebie w tych samych testach - mam nadzieje ze sie zgodzi :P

 

Edit o 5 nad ranem: Kurde, gdzie te tlumy kibicow i wielbicieli?

Edytowane przez ryba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Łoj ty ty, dobrze że mnie nie wyprzedziłeś bo bym musiał procka kupić :P

Zobaczysz, dowale 5V na mem, poleca mi o dzielnik wyzej + naucze sie CDT 10 poziomu i wsysam ciebie na sniadanie bez trzymanki ;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

x. 7'02.657 - meeron - E6750 (6x500), MSI NEO2 FIR (P35), mem @ 600MHz 5-4-5-5 (dual DDR2) | SCREEN

 

Dołączona grafika

 

chlopacy, mozecie mi napisac gdzie sie dodaje w reg-u "Enablesuperfetch"

 

dzieki Racuch, szuaklem ale cos mi nie szlo (:

Edytowane przez meeron

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Damikor

kurde niech ktoś mi powie why moje lanfesty nie chcą latać 600 a tutaj widzę jednak potrafią :P

Ten wynik meerona nie był robiony na Lanfestach tylko na jakiś innych @ 2.9V :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1MB na F3 daje ok. 4s do 512kB na F3. 512kB F2 jest szybsze o około 2s od 512kB F3.

Czyli wychodzi na to, że siła OC F3 pochodzi (po części) z poluzowanych wewnętrznych timingów?

 

Może na F2 dałoby się to samo zrobić :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy system [na swoim zwykłym {znieczyszczonym co prawda, 4 chipsety na nim były, ale czy ja wiem czy mu aż tak bardzo zaszkodziło} jakieś ułamki sekund lepiej miałem}, jak się Japończycy do niego dorwą [podejrzewam że rejestr ma cośkolwiek inaczej niż NT5 aka XP/2003] to może być śmiesznie ;).

Jeszcze na Commando z tym może powalczę, ale niestety CL3 to i975X ma chyba lepsze [empirycznie sprawdzone 1:1 FSB 400]. Chociaż to bez CW było ["z" mi dawało ze 2s patrząc na pierwsze loopy] więc zapas niby był :P [6s do Yoto brakuje].

Cache'u mało i FSB niskie, na 200 się nie poszaleje [D805, 20x200]

Dołączona grafika

Edytowane przez JMKS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpalilem 3.14 na moim klamocie, przed zastosowaniem CW wyniki byly o poltorej minuty gorsze i nic nie moglem z tym zrobic, dopiero powiekszenie buforu systemu dalo efekt. Nic ciekawszego juz raczej z tego nie wykrzesam :wink:

 

x. 7'26.687 - Taipan - E2180 (8x375), MSI 7345 (P35), mem @ 468MHz 4-4-4-12 (dual DDR2) |SCREEN

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

x. 6'59.500 - meeron - E6750 (6x500), MSI NEO2 FIR (P35), mem @ 600MHz 4-4-4-4 (dual DDR2) | SCREEN

 

post-102524-1198954343_thumb.jpg

 

system 24h/7 ;)

a najgorsze jest to, ze nie da rady rownych 3g postawic

Post #777 (:

Edytowane przez meeron

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dla rozrywki i przetestowania nowego biosu powrocilem dzis do lowclocka na jorku.

 

6,5 niestety nie dzialalo wiec 3ghz bez zmian, ale poprawilem minimalnie 3,5ghz dzieki sprawnie dzialajacemu 466x7,5.

 

Dołączona grafika

 

przy okazji poczynione nieco zaskakujace dla mnie obserwacje. najtanszy jork q9300 okrojony z cache do 2x3mb odstaje zaledwie ok 3 sekund od tych z 2x6mb cache :blink: . wzrost wydajnosci nie wynika z powiekszonego cache wzgledem kentsfieldow.

 

dla porownania 16'tka i 32'ki na identycznych taktowaniach i tym samym systemie:

 

Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika

 

w poszukiwaniu wyzszego fsb, trafil sie jeden chlodzony zwyklym boxem od c2d, co potrafil 500 foto stable zrobic :wink:

 

Dołączona grafika

Edytowane przez sobih

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GZ poprawy 3.5g.

 

Zysk z kaszy wydaje sie mniejszy niz na 2-jajowych c2d faktycznie ;-) a co do FSB to chyba nie chcesz powiedziec, ze z tylu cpu jeden zrobil 500 tylko do fotki? :blink:

 

BTW: Skad ta rozdzielka screenow? Czyzbys siedzial na malym i kwadratowym monitorku? ;-)

Edytowane przez ent

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to może ja tak niespodziewanie :P

 

Dołączona grafika

 

6'29.703 - Lanc - QX9650 (7x428), Asus Blitz Extreme (P35), mem @ 856MHz 6-5-5-15 (dual DDR3) | SCREEN

 

Jeszcze raz: kretfr BIG thx :]

Edytowane przez Lanc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przy okazji poczynione nieco zaskakujace dla mnie obserwacje. najtanszy jork q9300 okrojony z cache do 2x3mb odstaje zaledwie ok 3 sekund od tych z 2x6mb cache :blink: . wzrost wydajnosci nie wynika z powiekszonego cache wzgledem kentsfieldow.

A co w tym zaskakującego? Allendale vs Conroe jest bardzo podobnie. Za to 45nm z 3MB w 1M zwraca [na oko, nawet sensownego porównania nie widziałem] bardzo podobne zegar w zegar wyniki jak "pełne" Conroe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...