Skocz do zawartości
JMKS

16m Low Clock Challenge (3ghz, 3,5ghz)

Rekomendowane odpowiedzi

No podejrzewam, ze jest bo alphy nie byly jeszcze super ostre plus to, ze nie mialem na tym dysku memseta 3.4 ino 3.3

Moje zdolnosci optymalizacji systemu oceniam tez tak na cztery z minusem :D

Tego memseta to bys pokazal na skrinie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie pytanko... wasze systemy to maks obcięte systemy przez nLite, czy zwykłe "pełne" wersje, tylko powyłączane co się da?

 

Na pewno robicie systemy przy pomocy nLite, teraz tylko pytanie... pewnie nie wszystko obcinacie, więc właśnie co na pewno powinno zostać? Wiem, temat za pewne rzeka, ale może jednak... w końcu Low Clock ;)

 

Bo już robiłem sobie kilka systemów, tylko tak się zastanawiam czy takie maksymalne wywalanie co się da nie pogarsza sprawy...

 

Generalnie ciężko na tym forum poruszyć tego typu tematy ;)

 

edit// Gonię :blurp:

 

6. 12'56.547 - Narmer - Athlon64 4000+ (10x250), DFI LP nF4 Ultra-D, mem @ 250MHz 2-2-2-5 (dual DDR) | SCREEN

Edytowane przez Narmer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z samego nlite wzrost jest taki, ze system sie stawia 10minut, i jest wstępnie ustawiony po instalacji. Taki sam efekt można uzyskać instalując system z płytki, ale szkoda czasu.

 

Z samego nLite przyspieszenia nie ma, przynajmniej mnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok dzięki. U mnie z testów, które robiłem to jednak najbardziej okrojony spisywał się najlepiej... tylko taki system już nie jest tak uniwersalny do pi, 3dmarków itd. A szkoda, bo nie bardzo mi się chce co do bencha stawiać nowy ;) Będę musiał zrobić jeden do ogólnych testów (3dmarki, pifast...), czyli taki ukierunkowany w stronę hwbota, a drugi na Low Clock Party ;)

 

Ostatni screen jak na razie, muszę odpocząć od tego spi... :blurp: w końcu sesja jest :)

 

5. 12'53.187 - Narmer - Athlon64 4000+ (10x250), DFI LP nF4 Ultra-D, mem @ 250MHz 2-2-2-5 (dual DDR) | SCREEN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie? to masz fajnie, ja zaraz za Gemmym jestem chyba w ilosci ubitych pamieci :P

Mam skilla :wink:

 

 

*W życiu zabiłem tylko jedną parę D9 GKX... Team Group PC9600 2x1 GB, a dokładnie to Stricker je zabił, a wierzcie mi bądź nie, ale D9 to w życiu miałem dość sporo :wink:

 

**i traktuję D9 najwyższymi napięciami w PL, może dlatego mi nie padają? :lol:

 

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «
mówię serio
Edytowane przez Xtreme Addict

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

**i traktuję D9 najwyższymi napięciami w PL, może dlatego mi nie padają? :lol:

Serio? Ja dałem 3,7v na ponad godzinę... ;) Nie mów że jakieś ramki Ci to wytrzymały :] Co prawda moje do DCD, ale się liczy, bo zawsze d9.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fakt, 3.7v nie dałem, ale może będę miał możliwość :wink:

 

Tyle, że GMH/GKX przestają się skalować powyżej 3.5v :( więc twoje się nie liczą :P inna budowa :P

 

tyle, że ja 90% D9 które miałem traktowałem wysokimi V, chyba, że były zamówione nówki dla klienta

 

W sumie to tylko kszonek, JMKS i ja dawaliśmy "chore" napięcia na ramce :lol: (jeśli kogoś nie wymieniłem to przepraszam :oops: )

Edytowane przez Xtreme Addict

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fakt, 3.7v nie dałem, ale może będę miał możliwość :wink:

 

Tyle, że GMH/GKX przestają się skalować powyżej 3.5v :( więc twoje się nie liczą :P inna budowa :P

 

tyle, że ja 90% D9 które miałem traktowałem wysokimi V, chyba, że były zamówione nówki dla klienta

 

W sumie to tylko kszonek, JMKS i ja dawaliśmy "chore" napięcia na ramce :lol: (jeśli kogoś nie wymieniłem to przepraszam :oops: )

Moje GMH przestały się skalować przy 3.2v, że tak powiem, przestały się skalować na wieki.... ;) Ale dzisiaj dostałem mail, że RMA wraca ;)

 

Więc ja straciłem tylko jedne memki w lowclocku, ale nic straconego... szkoda tylko, że procka sie jutro pozbywam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(jeśli kogoś nie wymieniłem to przepraszam :oops: )

Szprota się będzie gniewał...

 

Zreszta nie ma się czym chwalić, jak kogoś stać na zabijanie memek to daje chore napięcia dla zabawy, mnie nie stać to powyżej 2.85V nie wyjeżdżam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie to tylko kszonek, JMKS i ja dawaliśmy "chore" napięcia na ramce :lol: (jeśli kogoś nie wymieniłem to przepraszam :oops: )

 

Szprota się będzie gniewał...

 

Zreszta nie ma się czym chwalić, jak kogoś stać na zabijanie memek to daje chore napięcia dla zabawy, mnie nie stać to powyżej 2.85V nie wyjeżdżam.

 

Ja sie nie gniewam, bo wszystkim na forum sie nie chwalilem ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...