Skocz do zawartości
JMKS

16m Low Clock Challenge (3ghz, 3,5ghz)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Ostatnio zacząłem trochę eksperymentowac z podkręcaniem quada q6600 Mój sprzęt to:

 

płyta MSI P35 Neo2-FIR/FR / P35 Platinum (MS-7345)

obudowa NZXT Lexa Black Edition

zasilacz NOX Pulsar 650W Red

pamięci Geil Ultra DDR2 800 2 x 1GB

chłodzenie proca ThermalTake Mini Typ 90

 

Osiągnąłem ten wynik nie tracąc przy tym na stabilności. Dwa linki :

http://img79.imageshack.us/my.php?image … resmr8.jpg

http://img79.imageshack.us/my.php?image … zikjp4.jpg

 

Co wy na to??

:lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 71proste

Jako,ze wczoraj zaczalem dopiero przygode z DDR3 to nasuwa mi sie od razu pytanie,czy CW dziala z DDR3??Chcialem sobie na rozgrzewke zapodac jakies 3ghz,ale cw nie daje zadneych efektow,podobnie ustwienie priorytetu?Moze mi ktos wyjasnic czemu tak,czy to moze cos u mnie popaprane??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako,ze wczoraj zaczalem dopiero przygode z DDR3 to nasuwa mi sie od razu pytanie,czy CW dziala z DDR3??Chcialem sobie na rozgrzewke zapodac jakies 3ghz,ale cw nie daje zadneych efektow,podobnie ustwienie priorytetu?Moze mi ktos wyjasnic czemu tak,czy to moze cos u mnie popaprane??

Coś popaprałeś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 71proste

hmm,swiezy system wylaczylem pare uslug te co zawsze,bufor ustawiony na system i nie ma opcji,zeby chociaz przyciac 1sekunde kurde no,robie dokladnie to samo co z ddr2 gdzie roznice siegaly paru sekund a tu nic,wiec co moglem popaprac??

probowalem nawet pliki roznych rozmiarow,jakie Ty uzywasz do 16m??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm,swiezy system wylaczylem pare uslug te co zawsze,bufor ustawiony na system i nie ma opcji,zeby chociaz przyciac 1sekunde kurde no,robie dokladnie to samo co z ddr2 gdzie roznice siegaly paru sekund a tu nic,wiec co moglem popaprac??

probowalem nawet pliki roznych rozmiarow,jakie Ty uzywasz do 16m??

0.7 lub 1.85 GB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 71proste

Tyle narazie bez zadnego tweak'u :),pierwszy dzien zabawy,nowe mobo,nowe memki,wynik sredni-juz troche zaluje,ze nie kupilem od razu czegos z gtr'mi :(

Musze dopracowac co nie co,bo chyba cos mam popaprane.Ogolnie to chyba max tych pamieci,szkoda,ze nie daja rady zrobic 1000 cl7 1T z fsb500 ,bo z 1t juz nie jest elo :)

 

 

w kategorii 3,5GHz (Intel C2D/45nm):

5'40.250 - 71proste - E8600 (6x583), Asus RE (x48) , mem @ 932MHz 7-7-6-16 (dual DDR3)SCREEN

Edytowane przez 71proste

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mam pytanie czy próbowliście umieścić całe superpi na ramdysku pamiętam że kiedyś eksperymentowałem i trochę przyspieszyło, także do extremalnego liczenia, jak ludzie stawiają nowe czyste instalacje żeby czasy wykręcić maxymalnie to może jeszcze ciut poprawić, dajcie znać o ile się poprawiły ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

12'41.203 - kretfr - Athlon64 LE-1640 (8x312), DFI Infinity SLI-M2/G, mem @ 500Hz 4-4-3-3 (dual DDR2) 3171986[/snapback]

ladny wyniczek kret ;)

 

a kto wrzuci moj,wynik sredni ale zawsze drugie miejsce bedzie ;)

Jak będzie poprawny na pewno dodam.

 

a ja mam pytanie czy próbowliście umieścić całe superpi na ramdysku pamiętam że kiedyś eksperymentowałem i trochę przyspieszyło, także do extremalnego liczenia, jak ludzie stawiają nowe czyste instalacje żeby czasy wykręcić maxymalnie to może jeszcze ciut poprawić, dajcie znać o ile się poprawiły ;)

Mi na AMD nic to nie pomogło.

Edytowane przez Narmer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 71proste

Widze,ze nikt sie juz nie bawi w low clocka :0

puscilem sobie na szybko

16M 3.5Ghz

05'39.547 - 71proste - E8600 (6x583), Asus Rampage Extreme, mem @ 932MHz 7-7-7-16 1T(dual DDR3) SCREEN

32M

12'20.828 - 71proste - E8600 (6x583), Asus Rampage Extreme, mem @ 932MHz 7-7-7-16 1T(dual DDR3) SCREEN

Edytowane przez 71proste

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płyta wcale wolna nie jest - tylko PL za wysoki. Daj 9-10, powinno być lepiej. Ja bym dał procka na 7x500 a pamięci 5:6 5-4-4-4 Zakładam, ze masz dwustronne Cruciale - możesz im dać alphy 4-25-10-10-3-8-4-4 na 600MHz. A wynik fajny :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety płyta nie przyjmie nic poniżej PL 9 przy 4-4-4-4... taki jej urok. Przy Piątce z przodu min. PL to 11 ale się robi całkowicie niestabilna.

Edytowane przez Madness

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poprawiłem troszku swój wynik , ale nadal lipa trzeba poszukać nowych pamieci.

16m 2,5ghz AMD

13'28.843 - Tomasz76 - Athlon64 X2 3800+ (10x250), Abit KN9, mem @ 500MHz 5-5-4-5 (dual DDR2) |Dołączona grafika

Edytowane przez Tomasz76

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...