Skocz do zawartości
JMKS

16m Low Clock Challenge (3ghz, 3,5ghz)

Rekomendowane odpowiedzi

Świetny wynik,brawo :) ,ja sie poddaję :blink:

To matmę masz zdaną na 6 ? :lol2:

Kurcze co jest ,a miało być przez Święta. :lol2:

sory, ale nie wytrzymalem do swiat z powodu chorobowego nudzenia sie w domu :/ grypa albo przeziebienie

 

1. 10'59.234 - ryba - Athlon64 3700+ (10x300), DFI LP nF4 Ultra-D, mem @ 250MHz 2-2-2-5 (dual DDR)

 

Dołączona grafika

 

 

No to maly odjazd na 4 sekundy :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ehhh, dobrze ze jeszcze nie zapomnialem jak to sie robi :D

 

1. 12'55.016 - ryba - Athlon64 3700+ (8x312), DFI LP nF4 Ultra-D, mem @ 250MHz 2-2-2-5 (dual DDR)

 

[iggmg]http://rybamcz.boo.pl/zdjecia/bench/a64/2500MHz%2012%2055%20spi16m.PNG[/img]

podjąłem wyzwanie ;) pamiętałem ze masz 12.55 i bylem pewien ze mam lepiej ale nie spodziewałem sie ze aż tak mało brakowało :D

 

2x mniej cache i 2x mniej ramu, ale i tak jakoś wyszło. Zresztą ryba zaraz przyjdzie z <12.50 ;)

 

Dołączona grafika

świąteczne pi ;)

 

edit:

1. 12'55.015 - kszonek - Athlon64 3200+ (9x278), DFI LP nF4 Ultra-D, 2x256 @ 250MHz 2-2-2-5 (dual DDR)

Edytowane przez kszonek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kat do 2,5Ghz

 

3. 13'03.875 - Lanc - Athlon64 3700+ (10x250), DFI LP nF4 Ultra-D, mem @ 250MHz 1,5-2-2-0 (dual DDR) | SCREEN

 

Kat do 3Ghz

 

3. 11'06.094 - Lanc - Athlon64 3700+ (10x300), DFI LP nF4 Ultra-D, mem @ 250MHz 1,5-2-2-0 (dual DDR) | SCREEN

 

Świąteczne pozdrowienia :wink:

Edytowane przez banti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No,no ranking nam sie rozkręca doszło parę dobrych wyników.Kszonek szalejesz,brawo :) napisz jak to zrobiłeś,głównie na jakiej Windzie i jak ją "ugłaskałeś" :lol2:

dzięki :)

 

Winodws Server 2003 standard ;) wynik robiony na ramdisku (FAT), ale daje to śmiesznie mało, myślę że Copy Waza dałaby więcej, ale nie miałem na dysku żadnego odpowiedniego pliku, także jest szansa na urwanie jeszcze troszeczkę. System przeżył parę restartów i nie robiłem defragmentacji długo, więc mam tam trochę zapasu. wynik zrobiłem tylko dzięki temu, że przez rękę w gipsie zostałem wyłączony z wielkanocnych przygotowań, no i przez jednoręczność za bardzo nie mam jak pisać, więc zostało mi tylko długodystansowe PI ;) szkoda, że już nie mam c2d, bo bym trochę zawalczył, wcześniej niestety miałem czas tylko na 1M, a 16scie tylko od niechcenia puszczone aż raz.

 

Jakie było moje zdziwienia jak byłem pewny, że pokonałem wynik ryby (wiedziałem ze ma 55s, wiec mając 55,0xx myślałem ze będę lepszy), a tu niespodzianka: aż 0.001 s :D

 

Jeszcze poprawię wynik na elegancki, teraz czekam na odpowiedź ryby, czy Ricciego, bo też ma czym ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi koledzy czy wyniki z dual core (mowie o kat. amd) sa od razu spisane na straty i bez szans? mam fx60 i zakurzone bh6, moglbym poprobowac wspomniec stare czasy, tylko czy jest sens myslec o jakis dobrych czasach? nikt z x2 nie startuje, stad pytanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[img ]http://rybamcz.boo.pl/zdjecia/bench/a64/2500MHz%2012%2052%20spi16m.PNG[/img]

dobra na zdechlym systemie dalo jednak rade :D wiem ze kszonek nie odpusci, ale ja mam jeszcze maly zapas, ale poczekam na odpowiedz ;)

Sie pomyśli.... muszę sobie system zrobić bo znowu mi ktoś cd z serverem nie oddał, a jak zwykle nie mam nigdzie obrazu... ale nie poddaje się :D

 

Powiedzcie mi koledzy czy wyniki z dual core (mowie o kat. amd) sa od razu spisane na straty i bez szans? mam fx60 i zakurzone bh6, moglbym poprobowac wspomniec stare czasy, tylko czy jest sens myslec o jakis dobrych czasach? nikt z x2 nie startuje, stad pytanie.

dualcore i duży cache ma na pewno większy potencjał ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

13'08.188 - bryce - Pentium D 915, Abit QuadGT (i965P), mem 475MHz 4-4-4-4 (dual DDR2)

 

post-134299-1175952534_thumb.jpg

 

straszna lipa ale no cóż :/ dzisiaj jeszcze mam nadzieje zejdę poniżej 13 :( ale trudno mi w sumie określić co to za wynik bo niema nikogo z pd :S

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

straszna lipa ale no cóż :/ dzisiaj jeszcze mam nadzieje zejdę poniżej 13 :( ale trudno mi w sumie określić co to za wynik bo niema nikogo z pd :S

Walcz, walcz, bo powinienneś miec wynik minimalnie lepszy niż Sector i ja z P4 631...

W końcu jajo takie samo, tyle że masz też drugie na system...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeszcze ociupinkę odgryzłem, ale już ciężko :( przydałby się jakiś opek albo sandiego.

 

Dołączona grafika

 

Na razie to koniec ;) Drugie miejsce nie jest złe.

 

edit:

2. 12'54.140 - kszonek - Athlon64 3200+ (9x277), DFI LP nF4 Ultra-D, 2x256 @ 250MHz 2-2-2-5 (dual DDR)

Edytowane przez kszonek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2k3 64bit posysa w pi, przynajmniej u mnie, nie ma co szukac i sie meczyc ;]

Po godzinie spędzonej na szukaniu i przebrnięciu przez proces rejestracyjny microsoftu, a w dodatku to wszystko w pokoju w którym jest 10* ta informacja nie jest ciekawa :D

W takim razie co zainstalować? X64? XP sp2/sp1 bez SP ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po godzinie spędzonej na szukaniu i przebrnięciu przez proces rejestracyjny microsoftu, a w dodatku to wszystko w pokoju w którym jest 10* ta informacja nie jest ciekawa :D

W takim razie co zainstalować? X64? XP sp2/sp1 bez SP ?

2k3 Server Standard Edition + nLite ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratki dla Yotomeczka,Ryby i Kszonka za skuteczna walkę w poprawianiu wyniku. :)

 

O ile alphy w K8 zostały już "rozpracowane" wcześniej z konsensusem ustawień optymalnych, myślę,że warta uwagi jest przeanalizowanie alph dla Intel 975X gdyż w tym Challenge'u (+ optymalizacja windy) odgrywają istotną rolę.

Porównam alphy Yoto(ostrzejsze) i swoje( w rankingowych wynikach),ale zapewne obowiązuje tu zasada że im mniej tym lepiej.

Yotomeczek vs Ricci: taktowanie ramek identyczne 535,8MHz

tCL 4 vs 4-tak samo

tRTC 4 vs 4- jw

tRP 4 vs 4 -jw

tRAS 1 vs 5 - tutaj Yoto pojechał ostro :) nie wiem czy moje tak potrafią trzeba spróbować

RMS 7,8 vs 7,8-ustawienia takie same

PCIT 16T vs 16T-jak wyżej

tRFC 21 vs 24-muszę spróbować tak przyostrzyć

tRD 7 vs 7-ten parametr ma duży wpływ na wydajność,ale na 6 to mało które potrafią na tych taktach

tWTPC 9 vs 9 -ważny parametr dla wydajności udało nam się dociągnąć do 9

tWTRC 9 vs 9 -ustawienia takie same-->zwiększenie może poprawić stabilność kosztem niewielkiej utraty wydajności

tRTC 7 vs 8 -moje ramce nie pójdą na 7 to sprawdzałem --> też ważny parametr wydajność+stabilność

tWRTC 4 vs 5-przyznam że nie próbowqałem ustawiać na 4 trzeba to sprawdzić i czy pojdą

tRTP 4 vs 4 - takie same ustawienie

tWWTC 4 vs 6- tutaj też nie próbowałem ustawiac na 4 musze sprawdzic to ustawienie

Konkludując postaram się zastosowć (lub przynajmniej zbliżyć) do ostrzejszych alph i porównać ile to poprawi wynik. :wink:

 

Nie za dużo się rozpisałem? :lol2:

Może ktoś pokusi się skomentować alphy na Intelu 965?,bo byc może część z nas przejdzie na ten chipset.

A tak przy okazji,Wesołych Swiąt życzę. :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Walcz, walcz, bo powinienneś miec wynik minimalnie lepszy niż Sector i ja z P4 631...

W końcu jajo takie samo, tyle że masz też drugie na system...

okrojony window$ z optymalkami żre 34mb memki cl3 i co ? 3s różnicy :lol: :lol: nie wiem czym to jest spowodowane, dzisiaj to jeszcze pogryze to moze rozgryze osohozzi :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na 975 jest dużo mniej timingów, ale jakoś nie mogę sie ich wyuczyć. Na nf4 mam obcykane, a tutaj jakoś tak dziwnie. Zmiana alph daje mi minimalny wzrost wydajności jak jeszcze miałem c2d to maks 3 sekundy udawało mi się urwać na dokręcaniu timingów. Całe szczęcie, że ddr2 ma duży rozstrzał taktowań przy zmianie podstawowych timingów, bo gdyby było tylko jedno słuszne ustawianie (tak jak 2-2-2 w przypadku bh5) to byłby problem z 1:1. Ogólnie mój wniosek jest taki, że więcej można wyrwać systemem niż timingami, dlatego nie bawię się nawet 641+p5w64 tylko wolę stare, dobre nf4 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kszonek, cos ci sie cyferki pomylily jak dales swoj ostatni wynik :]

Jest dopiero 21.20, ale chyba nie kontaktuje już ;) jaśniej kolego.

 

//

 

Aaaaaaaaa, ta cyferka.... kopiowałem z poprzedniego i zapomniałem zmienić na "dywa" ;] za bardzo chce być pierwszy :D

Edytowane przez kszonek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...