Skocz do zawartości
Tomsx4

Cooler Master Extreme Power 550w

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Jetem niestety :angry: zmuszony do kupna nowego zasilacza pod nowa karte graficzna Radeon X1950 Pro Asus 256MB (a może jednak pociągnie go moja 350'tka?). Przegladajac wiele roznych stron natkołem się na ten zasilacz Cooler Master Extreme Power 550W. Wie ktos moze czy ta firma produkuje dobre zasilacze?? Może ktoś ma taki ? Albo może kupić cos innego w cenie do 250PLN?

Edytowane przez Tomsx4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze - nie ufam sklepom sprzedającym zasilacze bez opisu napięć. Tego CM robi chyba AcBEL. Taki jakiś średni. A po drugie do tego Radeona nie potrzebujesz mocarnej zasiłki, ot zwykła 400 w zupełności wystarczy. Albo HK 350 - mały skurczybyk nie do zdarcia. Albo Amacrox Warrior 450PNF (moc 400W). Albo Pentagram Silent Force PSF 460.

 

Po pierwsze - nie ufam sklepom sprzedającym zasilacze bez opisu napięć. Tego CM robi chyba AcBEL. Taki jakiś średni. A po drugie do tego Radeona nie potrzebujesz mocarnej zasiłki, ot zwykła 400 w zupełności wystarczy. Albo HK 350 - mały skurczybyk nie do zdarcia. Albo Amacrox Warrior 450PNF (moc 400W). Albo Pentagram Silent Force PSF 460.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze - nie ufam sklepom sprzedającym zasilacze bez opisu napięć. Tego CM robi chyba AcBEL. Taki jakiś średni. A po drugie do tego Radeona nie potrzebujesz mocarnej zasiłki, ot zwykła 400 w zupełności wystarczy. Albo HK 350 - mały skurczybyk nie do zdarcia. Albo Amacrox Warrior 450PNF (moc 400W). Albo Pentagram Silent Force PSF 460.

Ale ja chce kupić taki zasilacz żebym nie musial znowu zmieniac przy nastepnej wymianie sprzetu.

A moze cos takiego Hiper HPU-4M530 530W

Edytowane przez Tomsx4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po co aż taka wielka piątka? Z tej lini współczesne kompy biorą najmniej :/

 

A może któryś z tych

 

Asus A-45GA

 

i jego protoplasta

 

Cheftec GPS 450AA-101A

 

Ciche to raczej nie będą, ale to dobre maszynki w rozsądnej cenie.

 

Albo ten Pentagram Silent Force 460-P12S

 

Po co Ci aż ponad 500W? Do SLI/CF? Napisz w ogóle jaki planujesz mniej więcej konfig, to łatwiej coś będzie dobrać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skąd ktoś ma wiedzieć co to za cudo ta Twoja 350'tka? Napisz dokładnie co to za zasilacz siedzi w Twoim kompie.

Jakiś tracer 350W 3,3V:28A +5V:30A +12V:15A -12V:0,8A -5V:0,3A +5V SB:2A

Po co Ci aż ponad 500W? Do SLI/CF? Napisz w ogóle jaki planujesz mniej więcej konfig, to łatwiej coś będzie dobrać.

A ma to pociągnąc:

Asus M2N-E 570 ultra

AMD Athlon64 3500+ AM2

1GB ramu twinmos 667mhz

Radeon x1950pro Asus/GeForce 7900gs galaxy (1.2ms) zelman

WD 250GB 7200rmp 16mb

Nagrywarka DVD

karta sieciowa

 

W tej chwili mam to samo tylko ze karte geforce 7600gt i chodzi bez zawisow i restatow

Edytowane przez Tomsx4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Twój aktualny konfig, na moje oko, bierze realnie z zasilacza jakieś 150W w stresie. Po wymianie grafiki a 7900GS weźmie z 10-15W więcej, a po wymianie na X1950Pro może z 30W więcej. Radeony zawsze brały więcej prądu niż Geforce'y. Tak czy siak - HK 350 ze swoimi 25A pociągnie to wszystko idealnie i cichutko i będziesz miał sporo miejsca na OC, silniejsze karty graficzne itd. Tracera lepiej puścić póki czegoś nie skopsał Ci w maszynie :/ poza tym ma małą dwunastkę a niepotrzebnie silną piątkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie lepiej bylo dolozyc do ramu <_<

Mam 1gb ramu twinmos's 667mhz narazie starcza.

po co ci taka moc :blink:

A po to aby w przyszłości mógł pociągnąć 8800gtx/R600. Fakt teraz do x1950pro nie będę potrzebował tyle mocy, ale nie mam zamiaru kupować nowej zasiłki za kazdym razem jak będe zminial karte graficzna/prcesor/itp.. To jest taki zakup przyszłościowy. Edytowane przez Tomsx4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Jetem niestety :angry: zmuszony do kupna nowego zasilacza pod nowa karte graficzna Radeon X1950 Pro Asus 256MB (a może jednak pociągnie go moja 350'tka?). Przegladajac wiele roznych stron natkołem się na ten zasilacz Cooler Master Extreme Power 550W. Wie ktos moze czy ta firma produkuje dobre zasilacze?? Może ktoś ma taki ? Albo może kupić cos innego w cenie do 250PLN?

Mam wersje 430W i napiecia trzyma bdb jest cichutki wszystko OKi ale zestawniezbyt wymagający ale ten psu który sam proponujesz wg mnie pociągnie X1950PRO.

 

Może się przyda:

 

http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=229342

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...