Skocz do zawartości
marcinjuve

Wyłączającysie Komputer

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie mam taki problem juz od około tygodnia, Niewiem co to może być? Mianowicie komputer włacza sie sam oraz sam wyłącza. Np w nocy lub podczas pracy. wyłączenia jest poprzedzone krótkim wylogowywaniem a włączenie trwa ok 2 sek i nastepuje ponowne wyłączenie. formatowłąem juz dyski mam 2 60 i 40gb rozłączyłem cały komp myślałem ,żemozecos nie łączy, wyciągąłem baterie z biosa i dawąłem ustawienia standardowe, mam 2*256 ram 1,6 P4 komp ma 4lata gf 5.Prośił bym was o radę bo niewiem co to mooże byc czy tio jakis rozbuudowany wirus czy może wina sprzetu, ale komp zawsze sie wylogowywuje jednak ekstremalnie szybko i nie ma regularnosći raz wieczórem raz rano. Co o tym myślicie czy miał może ktoś z was coś podobnego.

SYSTEM TO XP JAK TO ZŁY DZIAL PRZEPRASZAM I PROSZEO PRZENIESIENIE, TO DLA MNIE WAZNA SPRAWA.

Edytowane przez marcinjuve

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurcze a jak mozna usunąc wirusa z biosu. Bo nie mam planu odpiołem cześć ramu którą nietakdawno kupiłem oraz mniejszy także starszy dysk. Ale gram w gre Et enemy teritory i sprawdzam tam ping z sasiadem on ma stabilny i równy a ja cały czas nieco wyższy i skaczący np do 400-500 z prawidłowego 150 u niego tego nie ma a nie mam nic poza tą grą. co może powodowac takie coś??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja juz nie wiem jak mam to napisac......

.........................................................

w tym wlasnie logu z programu hijackthis pradopodobnie znajdziesz rozwiazanie swojego problemu!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok sprawdziłem wszedzie mam zielone fajeczki oprucz antywirusa tam mam jakby taki znaczek wirusa ale chyba tak ma byc. Nie ma naprawde pojecia co jest grane. Bede zmieniał w tym tygodniu dostawce neta moze to coś zmieni.

Edytowane przez marcinjuve

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, na ile jesteś obyty w grzebaniu w kompie, ale odłącz panel przedni - dokładniej to przycisk zasilania i reset. Sprawdź, czy pomoże. Po takim zabiegu włączanie kompa polega na zwieraniu śrubokrętem 2 pinów, gdzie był wpięty przycisk zasilania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, na ile jesteś obyty w grzebaniu w kompie, ale odłącz panel przedni - dokładniej to przycisk zasilania i reset. Sprawdź, czy pomoże. Po takim zabiegu włączanie kompa polega na zwieraniu śrubokrętem 2 pinów, gdzie był wpięty przycisk zasilania.

:angry: uprzedziłeś mnie

 

to ja wyjaśnię dlaczego :)

takie ekstremalnie szybkie wylogowywanie wsazuje na to, iż system dostaje polecenie zamknięcia niczym przy naciśnięciu przycisku zasilania - bardzo prawdopodobne że masz jakiś problem na panelu z przyciskami :)

btw. warto też odkurzyć komputerek w środku bo być może jakiś "kotek" gdzieś się zaplątał ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to zasilacz jest za słaby, zrób tak jaki napisał kolega ULLISSES podłączaj napędy po kolei z dużymi przerwami na sprawdzenie stabilności komputera.

Napisz dokładną konfiguracje komputera, modele podzespołów, nie zapomnij o zasilaczu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie sądzę by zasilacz nie dawał rady - system by się raczej nie wylogowywał. kolega ULLISSES sugerował problem z przyciskami power i reset - zdarza się czasem, że przyciski robią takie numery ;)

Edytowane przez dymy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak zalecaliscie rozebralem jeszcze raz dokładnie kompa i przyciski także na panelu przednim i od 2 dni sie nie zresetował, zasilacz jest ok ten działa juz z rok. Zaobaczymy czy bedzie sie resetował jak tak dam znów znac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dymy: Sorki, już nie będę. ;)

 

Dodam jeszcze, że już zdarzyło mi się 2 razy, że przez takie numery z przyciskiem, dochodziłem do błędnego wniosku, że płyta uszkodzona. Na szczęście po podłączeniu "na pajączka" wszystko jest ok i błąd w sztuce zostaje wyłapany. :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...