Skocz do zawartości
stranger

msi gf4 ti4200 ktos to kręcił????

Rekomendowane odpowiedzi

do ilu można bezpiecznie podciągnąc zegary????jak procentowo wyglada wydajność przy takim podkręcaniu?

połowa właścicieli tych kart [jak nie wiecej] je kreci :), łacznie ze mna...

u mnie stabilnie .@300/600 wyzej wole nie jechać, bo nie mam kasy na nową

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie karta jest cały czas podkręcona jak w podpisie. Wczoraj widziałem u kumpla w sklepie GF4Ti4200 64MB Creative'a za 670zł (tvout, dvi), gdyby nie naklejka producenta na wiatraczku to mógłbym powiedzieć, że jest to MSI (wygląda identycznie), nawet pamięci ma takie same (Hynix 3,6ns), tak więc z podkręcaniem będzie zapewne podobnie jak z MSI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie karta chodzi obecnie na takich ustawieiach jak w podpisie. Jest jednak pewien problem. Nie moge dowolnie ustawic zegara pamieci. Albo jest to ok. 570 albo od razu powyzej 595. Natomiast pamieci stabilnie chodza ok. 585 - 590. Gdy probuje ustawic zegar ponizej 590 to ustawienia zawsze automatycznie schodza do 570 - probowalem to robic zgarem MSI jak i Riva Tuner-em. Efekt taki sam. Powyzej 590 moge wejsc a pomoca automatycznego dostrojenia przez sterowniki MSI ale przy takim taktowaniu juz pojawiaja sie artefakty.

Mial ktos moze podobne problemy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja swoją kręcę 285/585 - bo przy 300/600 w Wordzie pojawily sie czrne kropki na bialym tle.

 

A teraz karta bangla ze az milo - wydajnosc pomiedzy GF 4 ti 4400 a ti 4600

 

u mnie po podkreceniu wynik w 3dmarku skoczyl o 1200 pkt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz szybszy zegar procka, troszke szybsze ustawienia karty (300/600) - za to masz troche gorsze pamięci - wiec twoj wynik jest wg mnie normalny. Kumpel w pracy ma niekreconego GF 4ti 4400, Athlona 1600+, 512 DDR - i ma wynik w okolicach twojego (jakies 9700-9800 pkt)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tego creativa ti4200 64mb skęciłem ostatnio rivątunerem na 315/624 ale działał już średnio, stabilne ustawienia to max 300/600 i radze nie przekraczać tych wartości, a tak w ogóle to wykapany msi!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten creative to MSI, Karte zrobiło MSI a pudełko Creative :wink: :wink: :D :D :D :D :D :D :D :D

PO wgraniu sterowników od MSI karta dostaje (pamięci automatycznie ustawia na 513 a nie 500Mhz) kopa :P no i jest rozpoznawana normalnie jako MSI nie pamiętam modelu. Tak samo reaguje SSandra która ją rozpoznaje jako MSI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...