Skocz do zawartości
Frogger7

Co Powiecie Na Taką Konfigurację?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!!!

Jestem na kupnie nowego sprzętu i chciałbym abyście wyrazili kilka opinii na temat takiej konfiguracji. Uwagi mile widziane!!!

:razz:

 

INTEL Core 2Duo 6300 1,86GHz 2M

Asus P5N32-SLI Premium

DDR2 PATRIOT LLK 2x1GB 800 MHZ DUAL

SEAGATE 320GB SATA II 7200 16MB

EVGA 8800GTS 320MB

Tronje 550W

 

:?

Edytowane przez Frogger7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O rany!! Ten zasilacz jest dla mnie zbyt drogi, wiem że wbrew pozorom jest to najważniejszy element każdego sprzętu, ale potrzebuję coś z niższej półki, tan zasilacz zbyt dużo kosztuje!!!

http://www.allegro.pl/item178478568_be_qui...power_500w.html

 

A co powiecie na powyższą płytę główną, czy procesor uciągnie 2 takie karty graficzne??

Edytowane przez Frogger7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do takiego zestawu jest potrzebny markowy zasilacz, jeśli 350zł to dla Ciebie za dużo, może Huntkey hk350ap za 200zł

Jeśli masz tylko 100zł to Delta 450W z allegro

 

PS. popraw orta w " pułki "

 

A co powiecie na powyższą płytę główną, czy procesor uciągnie 2 takie karty graficzne??

Nie rozumiem pytania ??

Domyślam się, że się pytasz o to czy nie będzie ich zwalniał [;

odp :arrow: na 100% nie

Jeśli chcesz kupic 2 kartę w SLI to nie masz zbyt dużego wyboru musisz wydac ok 300zł na zasiłkę

Edytowane przez eQ.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, a czy zasilacz ma naprawdę tak wielkie znaczenie?

 

P.S: Przepraszam za tego orta:D <lol2>

 

Nie ma mowy o zejściu na coś gorszego, według mnie ten zestaw to minimum!!!

 

Aha. To rozumiem!!! A czy ten zasilacz za 200 zł spokojnie wystarczy, napisz mi jeszcze proszę jakie znaczenie ma zasilacz markowy, a zwykły?

 

P.S: Właśnie chodziło mi o SLI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ile masz kasy na kompa?

 

Nie ma mowy o zejściu na coś gorszego, według mnie ten zestaw to minimum!!!

WTF?... E4300 można powiedzieć, że jest nawet lepszy od E6300, ma więcej zalet, co do grafiki to tą co ci podałem jest lepsza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma mowy o zejściu na coś gorszego, według mnie ten zestaw to minimum!!!

Nie rozumiem znowu ??

Ktoś mówił coś o czymś gorszym tańszy nie znaczy gorszy ...

e4300 kręci sie świetnie a wydajnościowo bez o/c jest identyczny jak e6300

Nie ma znaczenia jakiej firmy kupisz karte bo wszystkie to modele referencyjne :-|

 

Dzięki, a czy zasilacz ma naprawdę tak wielkie znaczenie?

Co to za głupie pytanie :damage_wall:

Jak spali Ci się sprzęt to będzie dopiero płakał

 

Btw. masz kasę na 2 x 88gts SLI a nie masz na zasilacz ??

Trzeba było myśleć wcześniej

 

PS. IMO 88gtx > 2 x 88gts

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha. Wielki wam dzięki, Więc zastanowię się nad tym E4300, skoro twierdzicie, że wydajność jest identyczna. Jakbyś mógł wytłumacz mi co to znaczy, że wszystkie to modele referencyjne:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PS: Nic nie mówiłem, że mam kase na dwa 8800GTS, tylko chodziło mi o przyszłość!!! Teraz wiem, że trzeba zainwestować w dobry zasilacz.

 

Wytłumacz mi różnice między zasilaczem tanim, a markowym. O co chodzi z tymi watami? Teraz już sam nie wiem. Zawsze myślałem, że do lepszego sprzętu potrzeba zasilacz o większej mocy.

Edytowane przez Frogger7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

e4300,szyna 800mhz i leci na 1066mhz bez znacznego podnoszenia napięcia

 

w przypadku zasilaczy to zależy na jakich podzespołach są robione i jakie mają zabezpieczenia

Edytowane przez capone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wytłumacz mi różnice między zasilaczem tanim, a markowym. O co chodzi z tymi watami? Teraz już sam nie wiem. Zawsze myślałem, że do lepszego sprzętu potrzeba zasilacz o większej mocy.

Liczy się jakość a nie moc (moc też, ale w mniejszym stopniu). 2x8800GTS udźwignie be quiet! straight power 500W bez problemów i przy tym nie powinno być problemów. A gdy kupisz słabo jakościowo zasilacz, to ze sprzętem może być nie najlepiej i wtedy zrozumiesz, dlaczego lepiej brać zasilacz co jest solidnie wykonany.

P.S: Niech ktoś mi wytłumaczy jak robi się te "Cytaty".

Dopisujesz znaczniki [ quote] Tekst... [/ quote ] (bez spacji) Edytowane przez XvAK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha rozumiem... He he załapałem na przykładzie tych alkoholi <lol2> Widzę, że w testach E4300 sprawuje się całkiem nieźle i nie ustępuje wcale dużo E6300.

 

P.S: Niech ktoś mi wytłumaczy jak robi się te "Cytaty".

 

Ok. A czy ten procesor Intel Core 2 Duo jest według was dobrym wyborem do nawet dwóch takich kart jak np. 8800GTX? Czy zdecydowanie się na SLI to dobry wybór?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok. A czy ten procesor Intel Core 2 Duo jest według was dobrym wyborem do nawet dwóch takich kart jak np. 8800GTX? Czy

A dlaczego ma być zły :blink:

Jak na razie tylko c2d dają rozwinąć skrzydła 88gtx

 

zdecydowanie się na SLI to dobry wybór?

Zależy.

Jak pisałem wyżej jeden 88gtx jest lepszym wyborem niż 2 x 88gts w SLI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc po małych poprawkach moja konfiguracja będzie wyglądać tak:

 

INTEL Pentium Core 2Duo 4300 1,86GHz 2M

Asus P5N32-SLI Premium

DDR2 PATRIOT LLK 2x1GB 800 MHZ DUAL

EVGA 8800GTS 320MB

Be Quiet! Straight Power 500W

 

Razem wykosztuje mnie to spokojnie w granicach 4000 zł. Trochę dużo, ale będzie się myśleć :D

 

Wielkie wam dzięki. Czy moglibyście wrzucić mi jakiś test tej karty na tym procesorze?

 

P.S: Jak sprawuje Ci się ta płyta?

 

A dlaczego ma być zły :blink:

Jak na razie tylko c2d dają rozwinąć skrzydła 88gtx

Zależy.

Jak pisałem wyżej jeden 88gtx jest lepszym wyborem niż 2 x 88gts w SLI

Nawet ten C2D E4300 "daje rozwinąć skrzydła" 88GTX??

Edytowane przez Frogger7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikt nic nie mówi ale jeżeli jest to Asus P5N32-SLI Premium a nie P5N32-E SLI to nforce 590i to chyba nie najlepszy wybór :blink: Do E4300 spokojnie wystarczy Abit AB9/Pro można sie też zastanowić nad Abit AB9 QuadGT, osobiście wziąłbym np. tego QuadGT a pamięci zmienił z tych patriotów na G.Skille jakieś ;] Co do grafy, to tak jak koledzy wspomnieli, GF-y 8800 to karty referencyjne, więc można by wziąć taką karte od BFG bo ma 5 letnią gware :wink: zasilaczyk dobry B-)

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

EVGA ma gwarancje na 10 lat!!!

 

Pozdro :-P

 

Abit AB9/Pro odpada, to jest płyta bez SLI :(((

 

Te G.Skille to jednak byłby lepszy wybór - cena prawie ta sama a widzę że porządny produkt jakiś :D

Przekonałem się do tego E4300. Wielkie dzięki za wszystkie porady.

Mógłbyś mi podać Fredek mniej więcej cenę tej płyty głównej i jakiś adres. Szukałem na Allegro i nie mogłem znaleźć.

Z góry dzięki.

 

Napisz także dlaczego P5N32-SLI jest niby zła. Co nie tak jest z jej chipsetem?

Abit jest fajny ten Quad SLI, ale trochę zależy mi na tym żeby płyta miała wbudowaną kartę sieciową bezprzewodową, może to trochę głupie, że stawiam na takie głupoty zamiast na walory sprzętowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kiedys to juz calkowicie bedzie za pozno... GTS w tym momencie to juz nie ma sensu w SLI bo wydajnosciowy jest bardziej GTX a cena porownywalna.

 

Pamietaj ze 50% wydajnosci nie zyskasz a po drugie nie wszystko obsluguje SLI jesli dobrze mi sie wydaje chociaz moge sie mylic.

 

Kupujac GTS w SLI tracisz duzooo wiecej kasy niz kupujac teraz 1x GTX wiec na Twoimi miejscu dalbym sobie spokoj z plyta SLI tylko wzial normalna plyte i uzbieral jakos do tego GTX jesli tak bardzo chce miec wypasiona karte w tym momencie, albo nie kupowalbym nic tylko GTS`a w miare tanszego, kase odlozyl jak wyjda te nowe karty (jesli w ogole wyjda :D). Tak radzi 70% uzyt na forach, ale ja poszedlem swoja droga i kupilem GTX bo nie mam zamiaru czekac tyle czasu co na gre Duke 3d forever ;p

 

 

Jak mi bedzie karta lipnie grala to wtedy wsadzic ja w GTX albo pewnie juz duzo nowsze technologie beda, tego kompa co mam w sigu jeszcze nie zlozylem, dopiero co wszystko paczkami przychodzi mi do chaty w PL.

Edytowane przez Confi_Londyn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

He he. Jeżeli dla Ciebie różnica 800 zł to jest porównywalna cena to może i prawde mówisz, ale dla mnie to osiem stów to "trochę" dużo!!! Po drugie każdy GTS obsługuje SLI, jeszcze się nie spotkałem z innym. W testach zyskuje się na SLI od 30 do max. 50%.

 

Nie mam zamiaru kupować teraz drugiego GTSa!!!!!! Kupie drugiego za rok, lub dwa, kiedy ich ceny diametralnie spadną!!! Wtedy to będzie się opłacać. A skoro tak ciąży ci to SLI to dlaczego sam kupiłeś Abita pod Quad SLI??? <lol2>

 

P.S: Karta GTS a GTX to prawie to samo, różnią się jedynie taktowaniem! Po overclockingu będzie hulać niczym GTX.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...