Skocz do zawartości
rados

Problem Z Głośnikami Creative P5800.

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem z podłączeniem głośników creative P5800 do mojej karty dźwiękowej avacs soundmax. Słyszę dźwięk tylko z prawego i lewego przedniego głośnika.

 

Podłączyłem pomarańczową końcówkę bassu i głośnika centralnego do żółtego wejścia na karcie dźwiękowej (jest napisane przy nim „center”), zieloną do zielonego wejścia (front) i czarną odpowiedzialną za tyły do czarnego wyjścia (rear). Kable od satelit wydają się być poprawnie podłączone do suboofera. Wydaje mi się, iż sterowniki są odpowiednie i zainstalowane poprawnie (gdy próbowałem wykryć nowy sprzęt to pisało, że karta dźwiękowo jest już zainstalowana i działa poprawnie. Poza tym, bez sterowników raczej nie usłyszałbym czegokolwiek). W Panelu sterowania w dźwięk i urządzenia audio przestawiłem typ głośników na 5.1. Mój os to Windows XP professional SP 2.

 

Problem starałem się rozwiązać przez wszelkie kombinacje podłączenia kabli do karty dźwiękowej, jednakże niezbyt to pomogło – cały czas grają tylko przednie głośniki i subwoofer, a tylne i centralny nie chcą (słyszę w nich tylko bardzo cichy szum). Męczę się z tym już pół dnia. Za wszelką pomoc z góry thx.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Próbowałeś odpalić jakikolwiek film/grę z dźwiękiem 5.1 czy tylko na muzyce sprawdzałeś?? Aby muzyka nagrana w stereo była słyszana we wszystkich satelitach potrzebne jest odpowiednie ustawienie sterowników (np. w creativach włączenie CMSS lub Stereo Surround) lub odpowiednia wtyczka do twojego odtwarzacza, która będzie wysyłała sygnał na pozostałe satelity...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałem RightMark-iem 3Dsound.

 

------------------ edited ------------------

 

 

Ok, udało mi się rozwiązać problem – wystarczyło w opcjach mixera przestawić z dwóch głośników na sześć.

 

OT: Ale ze mnie noob :/

Edytowane przez rados

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...