Skocz do zawartości
Naquim

DDR-SDRAM TwinMOS 256MB PC-333

Rekomendowane odpowiedzi

Ja mam takie kostki już od miesiąca i jestem baardzo zadowolony (194MHz 6-3-3) tylko zmartwiło mnie to, że kupiłem je po 235/szt. a teraz (dziś) są po 160/szt. :(

 

no.

Raczej po 175 teraz sa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam takie kostki już od miesiąca i jestem baardzo zadowolony (194MHz 6-3-3) tylko zmartwiło mnie to, że kupiłem je po 235/szt. a teraz (dziś) są po 160/szt. :(

 

no.

Raczej po 175 teraz sa

A w Opolu raczej po 162 (dokładnie). Dziś kumpel odbierał. Poza tym możesz sprawdzić sobie w cenniku w pronoxie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh Lisek bo trza sobie zrobic uklad ktory kolejno zalacza wszystkie podzespoly najlepiej z opoznieniem czasowym :)

 

a tak btw kiedys mialem SDRAM PC 100 na kosciach mtec i myslalem wtedy ze to jakis szajs - jak sie pozniej okazalo chodzily na 149 MHz tyle co moj Kingston PC 133 :)

 

też miałem te pamiętki 64MB pc100 a na mojej starej mobo ECSk7s5a chodziły bez problemu na 150 mhz :D :D . Tyle tylko że potem reszta była tak wolna ża ja pie*dole, wiadomo pci 30mhz agp 60mhz. :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam takie kostki już od miesiąca i jestem baardzo zadowolony (194MHz 6-3-3) tylko zmartwiło mnie to, że kupiłem je po 235/szt. a teraz (dziś) są po 160/szt. :(

 

no.

Raczej po 175 teraz sa

A w Opolu raczej po 162 (dokładnie). Dziś kumpel odbierał. Poza tym możesz sprawdzić sobie w cenniku w pronoxie :)

ok ok ja myslalem ze ci o barwkomp chodzi, bo ja o nim mowie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam takie kostki już od miesiąca i jestem baardzo zadowolony (194MHz 6-3-3) tylko zmartwiło mnie to, że kupiłem je po 235/szt. a teraz (dziś) są po 160/szt. :(

 

no.

Raczej po 175 teraz sa

A w Opolu raczej po 162 (dokładnie). Dziś kumpel odbierał. Poza tym możesz sprawdzić sobie w cenniku w pronoxie :)

no ja na dzień dzisiejszy moge do siebie je załatwić za 146,40 zł :D :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam takie kostki już od miesiąca i jestem baardzo zadowolony (194MHz 6-3-3) tylko zmartwiło mnie to, że kupiłem je po 235/szt. a teraz (dziś) są po 160/szt. :(

 

no.

Raczej po 175 teraz sa

A w Opolu raczej po 162 (dokładnie). Dziś kumpel odbierał. Poza tym możesz sprawdzić sobie w cenniku w pronoxie :)

no ja na dzień dzisiejszy moge do siebie je załatwić za 146,40 zł :D :D

heh to zrób to :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja odebralem dzis moje 2*256 i musze przyznac ze te pamiatki sa REWELACYJNE w tej chwili jestem podczas testow, ale z pierwszych doswiadczen powiem ze poszly na 222 Mhz na cl2 i timingach 5 2 2 (asynchro) takze chyba niezle co nie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jeżeli na EPOX 8RDA+ (zastanawiam się nad zakupem tego cuda) wrzucę jedną kość Samsunga 512MB PC2700 (mam aktualnie) i dwie kości np. TwinMOS 2x 256MB PC2700 to czy będzie działał DUAL DDR?

Czy jednak obecność Samsunga będzie wszystko psuła? :( Jeśli tak to trzeba będzie dokupić jeszcze jedną taką samą kostkę Samsunga :twisted: albo pogonić ją :( i kupić dwa TwinMOSy :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak myślicie mam 256 samsungów 333 Mam tylko jeszcze jeden wolny slot i nie wiem czy nie będzie za mało jeszcze jak dam 256 twinmosów to wystarczy mi na przyszłość 512ramu???nie mam kasy na więcej

 

 

 

poza konkursem

jak mi chodzi fsb 133 to pamięci jak są taktowane?bo płyta obsługuje tylko oficjalnie 266

i jeszcze czy jak te spd mam włączone to co to oznacza a mam do wyboru w ustawieniach głównych

200,266,auto

i w ustawieniach ramu jeszcze spd włączone lub wyłączone

jak wyłączone to moge zmieniać opóznienia 2 2,5

2 3

2 3

5 6 7

jak sprawdzić czy dobrze działają jak to dobrze ustawic

w sandrze mam napisane

2x179 =358mgh2data rate (ale cl2,5 3 3 a ja w biosie dałem 5 2 2 2) jak zmniejszałem fsb to TO SAMO prawda to?

co sadzicie o tych pamieciach? sandra określa je

 

SAMSUNG M3 68L3223DTM-CB3 216BC919 DDR-SDRAM PC2700U-2533-700 (CL2,5 UP TO 167MHZ) (CL2 UP TO 133MHZ)tzn ze nie chodzi mi jak teraz znaczy 2x179mhz?? nie rozumiem tego nic tego wsystkiego :D :cry: :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak myślicie mam 256 samsungów 333 Mam tylko jeszcze jeden wolny slot i nie wiem czy nie będzie za mało jeszcze jak dam 256 twinmosów to wystarczy mi na przyszłość 512ramu???nie mam kasy na więcej

 

 

 

poza konkursem

jak mi chodzi fsb 133 to pamięci jak są taktowane?bo płyta obsługuje tylko oficjalnie 266  

i jeszcze czy jak te spd mam włączone to co to oznacza a mam do wyboru w ustawieniach głównych  

200,266,auto

i w ustawieniach ramu jeszcze spd włączone lub wyłączone  

jak wyłączone to moge zmieniać opóznienia 2 2,5  

                                                                       2 3

                                                                       2 3

                                                                       5 6 7

jak sprawdzić czy dobrze działają jak to dobrze ustawic

w sandrze mam napisane

2x179 =358mgh2data rate  (ale cl2,5 3 3 a ja w biosie dałem 5 2 2 2) jak zmniejszałem fsb to TO SAMO prawda to?

co sadzicie o tych pamieciach? sandra określa je  

 

SAMSUNG M3 68L3223DTM-CB3 216BC919 DDR-SDRAM PC2700U-2533-700 (CL2,5 UP TO 167MHZ) (CL2 UP TO 133MHZ)tzn ze nie chodzi mi jak teraz znaczy 2x179mhz?? nie rozumiem tego nic tego wsystkiego  :D  :cry:  :D

Ad. 1. Ja z zasady nie mieszam roznych kosci, bo moga miec inne timingi i moga nie dzialac razem.

 

Ad2. To co pisza na pamieciach to jedno, a to co pokazuje sandra to inna rzecz. Na ogol oznaczenia na kosciach sa zanizone, jak masz w sandrze 179mhz, to mas naprawde 179mhz. Jesli nie masz osobnego ustawienia freq. pamieci, to uzaleznione jest to zazwyczaj od fsb, tzn, ze kiedy masz ustawione to na rowne fsb i fsb 179, to pamieci tez. Jak zmniejszysz fsb, to czest. pamieci tez spadnie. O to Ci chodzilo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CL2,5 UP TO 167MHZ) (CL2 UP TO 133MHZ) to było napisane w Sandrze a nie na pamięciach a fsb mam 133 tak więc skąd te 179??

Nie wolno łaczyć różnych pamięci ??czemu przecierz ustawia sie timigi imho dla 2óch pamięci naraz w biosie ale na tyle żeby słabsze chodziły stabilnie ,napiszcie jężeli się mylę

ps.chciałbym te twinmosy bo brak kasy na samsungi ale w takim razie to chyba zostanę przy 256

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupilem te pamiatki,dzisiaj przyszly. Zadowolony wkladam do kompa. Odpalam,odrazu do biosu zeby procka puscic na magistralce 333. Ustawiam cl2,5 2 5 2. Fast command walnalem od razu na ultra. Odpalam 3dMarka i kicha, tylko 8894 punkty. Karta graficzna nie krecona podczas tego testu. No to do biosu,wale fast command na Normal i wszystko ladnie pieknie 10653 punkty. Mowie sobie sprubuje na fast,ale bylo tez gorzej. No to wale napiecie 2,7 daje na fast,tez nic nie dalo. Dalem napiecie 2,8 fast command na Ultra,odpalam Marka,a tu kicha czarny ekran nawet nie poszedl:( Kurcze cos kiepskie te pamiatki,myslalem,ze bez problemu na ultra poleca. Co powiecie?

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...wkladam do kompa. Odpalam,odrazu do biosu zeby procka puscic na magistralce 333. Ustawiam cl2,5 2 5 2. Fast command walnalem od razu na ultra. Odpalam 3dMarka i kicha, tylko 8894 punkty. Karta graficzna nie krecona podczas tego testu. No to do biosu,wale fast command na Normal i wszystko ladnie pieknie 10653 punkty...

Nieqmam :?

Im dajesz lepsze timingi tym masz gorszą wydajność?? 8O

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie! Na normal jest ok, na fast spada juz ilosc klatek,a na ultra to juz wogole lipa.. Napiecie nic tu nie pomaga. Na magistrali 133 w trybie ultra dzialaja elegandzko.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moj ziomek ma msi kt3 ultra (bez dwojki) i mu tez samsungi ze sklepu tweaka 400'setki nie ida na ultra. Musi dawac na normal. Poza tym jak da comand rate na 1T to tez ma zwis. Dziwna sprawa, bo przeciez pamiatki sa pierwsza klasa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to pewnie wina niedopracowanego BIOSa bardziej niz pamiatek - u mnie chodza na Expert - 5 2 2 2 (Cas2T) do 178 MHz - napiecie 2,50 V. Co do recek to fakt ze testu Twin Mos na mtecach nie widzialem - najlepiej sie kreca te na winbond 6,0 ns- dzis czytalem recke 6 3 3 3 do 222 MHz, przy napieciu 2,8 V. Lepszych wynikow sie nie spodziewajcie bo to nie pamiatki Geil ani Cucial i jak za ta cene to mysle ze to hicior :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...