Skocz do zawartości
Naquim

DDR-SDRAM TwinMOS 256MB PC-333

Rekomendowane odpowiedzi

Zastanawialem sie przez jakis czas czy to wina procka,ale co by mialo do tego ustawienia Fast Command. Ustawie magistrale 133 i pamieci na HCLK lub SPD [cl2,5 2T 5T 2T] i wszystko jest wporzadku. Na HCLK+33 i FSB 133 tez. Na tych ustawieniach Fast Command : Ultra, Fast.. dzia bez problemu. Na magistrali 166 musze walic juz normal,bo na ostrzejszych nie idzie. Winna jest tutaj wlasnie magistrala 166,ale dlaczego? Co to moze byc nie wiem.Sprobuje jeszcze zmienic banki bamieci, przeluze pamiec w inny slot. Macie jeszcze jakies propozycje? Moze Bios jakis walniety jest? Mam tego najnowszego..

Narazie wysle mail'a do MSI.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra zrobilem kilka testow i jest tak : na FSB 160 i fast command ultra ida bez problemow.. Na 166 jest juz lipa. Wyglada na to,ze to wina pamieci,chyba nic na to nie poradze..

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra zrobilem kilka testow i jest tak : na FSB 160 i fast command ultra ida bez problemow.. Na 166 jest juz lipa. Wyglada na to,ze to wina pamieci,chyba nic na to nie poradze..  

 

Pozdrawiam

To fast command rate to z tego co pamietam to nie jest opcja pamięci tylko chipsetu. u mnei teżok. 160 muszę dawać na fast, a pamięci namax. chodzą na 172 a przy 2,5-3-5-2-4 int na 187. Więc sprawdź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli moze to tez byc wina najnowszego Via 4in1?? Tak rozkmianalem ostatnio,bo wgralem te najnowsze.. Kurcze juz sam nie wiem. Dzisiaj beda testy na innym kompie z ta samoa plyta,starszym biosem i via 4in 1 starszymi.. Zobaczymy co to da.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...