Skocz do zawartości
xacti

Timmingi Vs Mhz

Rekomendowane odpowiedzi

Siemka. Czytalem ostatnio o pamieciach ram. Jedni mowia, ze lepiej ostrzejsze timmingi, a inni, ze lepiej wyzsze predkosci.

Moje pamieci moga chodzic:

200MHz cl2.0 , CR t1, V-standard

218MHz cl2.5 , CR t1, V-2.7

240MHz cl3.0 , CR t2, V-2.8

 

poradzcie jaka opcja najlepsza.

 

Ja bym sie sklanial ku bramce nr 2, czyli 218MHz, cl2.5 no i CR t1 :) Na 240MHz cl3.0 i CR t1 przy 2.8v wywala sie przy ladowaniu system. Niestety na mojej plycie glownej kazde odpalenie na 2.9v obojetnie z jakimi taktami = clear cmos :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potestuj wszytskie bramki i zostaw tą ktora najwydajniejsza :-P ja raczej też jestem za bramka nr 2 :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba potestuje, ale jak wiadomo testy nie zawsze pokaza wlasciwa wydajnosc. choc baaardzo czesto tak jest :)

jeszcze jutro sproboje odpalic pamieci na 240MHz cl.3.0 i CR t1. Myslicie ze wtedy bedzie to lepsza opcja niz 218MHz ,cl2.5 i CR t1?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To co w biosie moge ustawic przy kazdym taktowaniu jest tak:

Cycle Time (Tras) - 8

Ras to Cas Delay - 4

Ras Precharge - 2

 

 

Mnie bardziej niepokoi to, ze pamieci nie odpalaja mi na 2.9v, a wtedy moze byc do 240 CR t1 dobil :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gware stracisz tylko jeżeli uszkodzisz coś mechanicznie ( będziesz lutował, albo coś urwiesz) , albo walniesz za duże napięcie, nie schłodzisz sprzętu i coś Ci się spali tak że w serwisie się na tym poznają...

 

Takie pytania to chyba w Podstawowych zagadnieniach powinieneś zadawać <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A takie pytanie, co będzie wydajniejsze (SPI 1M i 32M) BH-5@275mhz 2-2-2-6-1T czy TCCD 320 2.5-4-4-8-1T? Porównywał ktoś?

raczej bh5, z tym ze wszysto zalezy od alph. Zreszta tccd ktore robia 320@cl2.5 to ciezko znalezc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

raczej bh5, z tym ze wszysto zalezy od alph. Zreszta tccd ktore robia 320@cl2.5 to ciezko znalezc.

Jakby to było łatwo znaleźć winbondy robiące 275MHZ na przyzwoitych alfach :D

 

 

pozwolę sobie zarzucić 2 screeny Bachusa z prawie identycznymi taktami procka i BH 5 VS TCCD z przewagą dla tych pierwszych:

 

 

http://www.clockmehigh.com/cooler/screens/..._DDR596_16M.png

 

http://www.clockmehigh.com/cooler/screens/...M_finish_dc.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

raczej bh5, z tym ze wszysto zalezy od alph. Zreszta tccd ktore robia 320@cl2.5 to ciezko znalezc.

Jak teraz popatrzyłem to widzę, że 2.5-4-4-8 jest mniej wydajne od 3-3-3-8

 

Dołączona grafika

 

Wynik nie mój, należy do DarthEx, ale napięcie wysokie - 3.2V, z mega vdroop'em, jak myślisz jaka musiałaby być częstowliwość bh-5 żeby dogonić te TCCD?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak teraz popatrzyłem to widzę, że 2.5-4-4-8 jest mniej wydajne od 3-3-3-8

 

[imyjg]http://images.people.overclockers.ru/81424.gif[/img]

 

Wynik nie mój, należy do DarthEx, ale napięcie wysokie - 3.2V, z mega vdroop'em, jak myślisz jaka musiałaby być częstowliwość bh-5 żeby dogonić te TCCD?

te kosci to tccd ? czy 5b d?

 

imo 280mhz 2-2-2-5 przy dobrych alphach powinno styknąć (ciezko porownac, bo 340mhz na ddr1 to nie malo, zreszta ten single na 754...) 280mhz w single dla bh5 to nie jest duzo, na pewno dla 2x256, dobre 2x512 tojuz moze byc problem.

Edytowane przez kszonek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

te kosci to tccd ? czy 5b d?

 

imo 280mhz 2-2-2-5 przy dobrych alphach powinno styknąć (ciezko porownac, bo 340mhz na ddr1 to nie malo, zreszta ten single na 754...) 280mhz w single dla bh5 to nie jest duzo, na pewno dla 2x256, dobre 2x512 tojuz moze byc problem.

 

Dokładnie: OCZ EL Platinum Edition 342Mhz 3-3-3-8-1T (Samsung TCCD)

 

myślę o 2x256, 1gb do spi chyba nic nie polepszy czasów?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...