Skocz do zawartości
TomCat

Sprzedaję 939

Rekomendowane odpowiedzi

Witam !

Znalazłem kupca na swoje s939.

Byłem już pewien że kupię am2 x2 3800.

 

Ale ostatnio popatrzyłem troszkę po intelu i zainteresował mnie pentium d 915 2,8MHz.

Cena podobna jak ten am2 a ma pentium ma 2x2048 cache L2.

 

W przyszłości natomiast do intela kupiłbym c2d, a znów do am2 chyba wejdą procki am3.

 

Cenowo wyjdzie podobnie, ale mimo wszystko to dla mnie i tak spory wydatek przez co proszę o radę, co będzie tu lepszym wyborem.

 

Komp przede wszystkim do grania, potem do pracy, internetu itp.

 

pozdrawiam i z góry dziękuję za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam okazję dobrze sprzedać to 939, z tego co policzyłem nie będę musiał nic dopłacać do am2 ani do tego pentiumaD.

Za 939 i 1,5Gb ram dostanę 950zł :-)

Jesli bez doplaty to sie oplaca:) i lepiej wybrac penidum D bo zawsze na c2d przejsc mozna:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sensowny zestaw C2D zaczyna się od ok. 1200 zł (Asus P5N-E SLI + E4300 + 1Gb 667), więc lepiej dozbieraj te 300 zł lub bierz właśnie te P5N-E SLI + 1Gb 667 i jakiegoś taniego celka/P4 i zbieraj na C2D. Możliwe, że dzięki temu nie stracisz kupca. Np :

 

Asus P5N-E SLI ~ 400 zł

1Gb 667Mhz V-Data ~ 182 zł

CeleronD 341 2.93Ghz ~ 131 zł (możesz dopłacic do P4 np. 524 ~ 150 zł 530/530J - 190 zł, 630/631 - 210 zł)

 

RAZEM (z CeleronemD) - 713 zł

 

Zostaje Ci 237 zł - wtedy będziesz musiał dozbierać z 300 zł i wtedy można już przesiadać się na C2D.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tzn u mnie w sklepie jest różnica 70zł pomiędzy p4 a p4d 915 2,8 więc chyba bym brał tego D bo c2d przez najbliższe pół roku na pewno nie kupię bo mam remont motoru po ślizgu 

Pozatym D to już chyba też 2 rdzenie, ma po 2mb na rdzen ( to już musi grzać), a cena jest ta sama jak za am2.

Jeżeli natomiast chodzi o sli to nie chcę wcale w to wchodzić narazie, bo z tego co czytałem to na razie to niedopracowana akcja.

 

Nie mam jednak mimo wszystko większego pojęcia o Intelu stąd pytam i szukam rady 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Staraj się nie brać D8xx, bo są to 2 sklejone Prescotty (słaba komunikacja między rdzeniami), a w serii D9xx (2 rdzenie Cedar Mill) jest ponoć lepiej.

 

PS. A może narazie nic nie zmieniaj tylko dozbieraj do C2D. Nie masz wcale złego sprzętu, a tego czekania nie będziesz żałował :) Poza tym tutaj masz 1,5Gb ramu, a w obecnym Intelu miałbyś 1Gb ....

Edytowane przez miguel707

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odgrzeję trochę temat :

Sprzedałem więc 939 i stoję przed wyborem:

 

http://www.apollo.pl/store/show_detail/17/32303

czy

http://www.apollo.pl/store/show_detail/17/26478

 

Pentium ma 2x2mb cache i to mnie troche kusi, ale mimo wszytsko to dla mnie sporo pieniędzy i chcę dobrze wybrać.

Właściwie kom będzie głównie do grania :-)

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dopiero zauwazylem,ze wkleilem link do jednego jajka:),a chodzilo mi o dwa

 

Plyte kupisz za 300zl,juz bardzo przyzwoita w odroznieniu od Intela.Zostanie Ci jeszcze na 2gb ramu:)

Edytowane przez grzeg255

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...