Skocz do zawartości
PCHaCkiN

Jaki Cooler I Wentyl Do Tego Zestawu ! Pomocy !

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Oto zestaw :

 

C2D - E6600

Abit QuadGT

4x1gb Patriot 4-4-4-12-4

 

 

Chce ostro podkręcić procka,ale nie chce WC. Chciałbym Dobry Cooler i jeszcze do tego jakieś dwa wentyle które są bardzo wydajne i moga być głośne mi to tam wsio byle by temperatura była dobra ;)

 

 

pozdrawiam i prosze o waszą pomoc w tym zakupie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisz mi co mam kupić :P

 

Potrzebuje dwa wentyle bardzo wydajne do jakiegoś wydajnego coolera w sumie nie ważne jakich wielkości(nigdy nie znałem się na chlodzeniu ;) )

 

pomóz Orgiusz :) i inni też :P

 

pozdro...

Edytowane przez PCHaCkiN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez przesady. Delty to potwory. Jesli masz pieniadze to lepiej rozejzec sie za cichymi i wydajnymi a nie maksymalna wydajnosc kosztem 50db ;]

Moze zestawik Noctua - NC-U6 na chipset mobo, NH-U9F na procka i NF-S12-1200 jako wiatraki pomocnicze [;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, gdzie moge to kupić w miare tanio tzn. taniej niż gdzie indziej:)

 

jakbyś mógł to podaj :)

 

Aha mam pytanko jaka jest róznica między Infinity a tym Noctua NH-U9F ? ktory lepszy ? i kiedy jest lepszy ?

 

pozdro...

Edytowane przez PCHaCkiN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli czekasz na naprawdę wydajne chłodzenie i masz 1200zł to poczekaj trochę. Na początku kwietnia mają pojawić się 2553660[/snapback]

Moze cos a'la 2553781[/snapback]
Bez przesady. Delty to potwory. Jesli masz pieniadze to lepiej rozejzec sie za cichymi i wydajnymi a nie maksymalna wydajnosc kosztem 50db ;]

Moze zestawik Noctua - NC-U6 na chipset mobo, NH-U9F na procka i NF-S12-1200 jako wiatraki pomocnicze [;

Noctua NH-U9F jest za mała by spełnić oczekiwania kolegi.

Jeśli już to Noctua NH-U12F.

 

Do maksymalnej wydajności wymieniłbym więc obudowę na coś przewiewnego ala Yesico Open Air (ew. odmianę srebrną) + dwa/trzy wentylatory Silverstone FM122 (przód i tył w obudowie + ew. procesor jeśli byłoby to chłodzenie Thermalrighta). Na koniec podpiąłbym wszystkie wentylatory do panelu Sunbeama (ew. czarnego/srebrnego panelu Silverstone'a) i po kłopocie :)

Wentylatory mają słuszną skalę obrotów, więc w razie czego zapewnią wydajność, a dzięki panelowi nie ogłuchniesz w trakcie, gdy Ci ta wydajność potrzebna nie będzie. Sunbeam ma świetną skalę podawanego napięcia, niespotykaną w innych. Jak zechcesz to sobie nawet zrobisz układ pasywny, bo minimalnej napięcie to 0V :D

 

RAZEM: 511zł + chłodzenie procesora, które pewnie wyniesie w przypadku Thermalrighta ok. 250zł minimum (liczmy 300zł) + jeszcze chłodzenie chipsetu (Thermalright HR-05/HR-05 SLI, w zależności co pasuje) 75zł/89zł = 900zł. I jeszcze zostanie 300zł na może jakieś chłodzenie dla RAMu czy karty graficznej :rolleyes:

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Labovsky

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak..., nie posiadam obudowy...

 

Wszystko leży na biureczku i tak lubie :P

 

NIe bede kupował obudowy...

 

Natomiast czekać nie moge bo potrzebuje jeszcze dzis lub jutro kupić cooler i wiatraki...

 

Jestem z Krakowa i najbliżej mi jest do Apollo... tylko że nie mają noctua żadnej na stanie... jest tylko infinity z tych z wysokiej półki...

 

Jakie dwa wiatraki <span style='color: red;'>ORT: wziąść</span> do Scythe Infinity ?? żeby byly wydajne :)

 

pozdro... odpiszcie jak najszybciej o ile to możliwe :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drogi Kolego,

 

bądź łaskaw następnym razem poinformować w jakich warunkach mamy się poruszać doradzając Ci wybór. Jeśli zaś ten ostatni jest ograniczony do de facto jednego sklepu to wybacz, ale trudno mówić o jakimś doradzaniu. Szczególnie, że ponad połowa widniejących na ichniej witrynie produktów chłodzących jest niedostępna, nie wspominając już o tym, że i tak sama lista jest dość skromna.

 

Jednym słowem - nie produkowałbym się, gdybym wiedział w czym rzecz.

 

Bierz Infinity i dwa Coolinki AX12 lub SWIF 1201R Blue.

 

Ale przy takich obostrzeniach to choćbyś chciał najlepsze i miał worek pieniędzy to nie chcąc czekać nie będziesz miał zadowalających efektów. W mojej opinii oczywiście. -_-

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tia, pytasz co jest najwydajniejsze a pozniej jeczysz ze ma byc ze sklepu tuz za rogiem gdzie wybor jest nie tyle ograniczony co go w ogole nie ma. :mur: Uzyskales odpowiedz na pytanie co jest najwydajniejsze. Szkoda ze rezygnujesz z tego na rzecz lenistwa i braku inwencji w zamawianiu przez net...

 

ZACZNIJ PRZEGLADAC FORUM ZAMIAST ZADAWAC CIAGLE POWTARZAJACE SIE PYTANIA BO MASAKRYCZNIE MNIE IRYTUJESZ.

ZAMYKAM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...