Skocz do zawartości
fipa

Nad Morze O Tej Porze Roku

Rekomendowane odpowiedzi

Jak zwykle z moich planów nici.

 

W niedziele wielkanocna zaraz po śniadaniu pojechalem do Warszawy do mojej Juicy. Gdzies okolo osiemnastej wyszlismy na spacer. W pierwszej chwili chcialem tez zajsc do monopolowego po piwko, mielismy ochote sie napic (planowalem wracac do domu nocą lub rano, wiec jedno piwo nie moglo mi zaszkodzic). I tak szlismy, zaraz obok bylo zaparkowane moje autko. Zazartowalem, ze zaraz ją tam wsadze i zawioze nad to morze, bo mam dosc marudzenia. Od slowa do slowa stanelo na tym, ze mozemy sie przejechac, ale nad morzem bysmy sie zanudzili, wiec cel - Wroclaw. Mieszka tam jej koleżanka, wiec nocleg to nie problem. Jako ze ja mialem ze soba tylko szczoteczke do zębow to jej tez nie pozwolilem nic wiecej ze soba zabrac ;> 3,5h minelo i bylismy we Wroclawiu. Bawilismy sie świetnie, wiec przez dwa dni mama dostawala tylko sms, ze 'jednak wracam jutro'.

 

Jak to mowią "dobre dzieci wracają na dzień trzeci".

 

Uwielbiam takie spontaniczne akcje, tym bardziej, ze kompletnie nie bylem na to przygotowany. Na koncie 50zl (na debecie....), na zegarach świeciła sie 'pomaranczowa bida', banki zamkniete a pannie zablokowali tydzien temu karte.. Razem mielismy 400zl i tyle kosztowal nas wyjazd. Wystarczylo, bo obżeraliśmy jej kolezanke ;]

 

Juz wiem, ze nie bede planowac ani jednego wyjazdu ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Pioorek

Siemka!

 

Rodzice chcieli sobie gdzies wyjechac na ten dlugi weekend - dokladniej to do miedzyrzecza (czy jak to sie odmienia ;]). Macie tam jakies dobre miejsce wypoczynkowe + jakieś masaże itp? Bo szukam i nic konkretnego znalezc nie moge, moze ktoś byl w tamtych okolicach i zna jakies dobre miejsce?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ktoś wybiera się nad morze około 14lipca? jak tak to gdzie :>

wybieram się z dziewczyną w tym terminie, jeszcze nie wiemy dokładnie gdzie, ale w czwórkę było by raźniej ;)

ja wybieram sie 14 lipca do Świnoujścia (jestem z Małopolski) - ktoś morze jedzie???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@kucyk

Ja najprawdopodobniej jade wlasnie w tym terminie do Miedzyzdroi ;)

Tylko, ze z mama, tata, wujkiem, kuzynka - pasuje Tobie takie zestawienie? :lol:

spoko... nie przeszkadza mi to... ja na razie jadę sam ale spróbuje kogoś jeszcze namówić z moich okolic - Chrzanów...

Jeżeli jest ktoś chętny z moich okolic to wyjazd byłby w piątek 13-tego :).

Pociąg pospieszny z Krakowa Gł. ( odjazd godz.20:07) do Świnoujścia (przyjazd godz. 8:16) - cena biletu około 55 zeta ( cały)... pozdro dla wszystkich...

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Pr

Edytowane przez Piotr998

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

JROX prawko ? przecież Ty 3 gim, wnioskuje z tematu o testach ;) to jak ? ;>

 

Jadący nad morze w tym roku będą mieli raczej wyjątkowo dobrą pogodę bo już jest gorąco a nie widziałem zimnego lipca... ;) tak więc będzie pewnie cieplej.

Ja w tym roku jeziorko - coś innego trza spróbować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam mieszkam nad morzem - 10 w porywach 15 minut drogi do plaży... więc się wypowiem - może komuś informację zawarte tutaj się przydadzą ;) a więc:

 

Jeśli ktoś ma zamiar się wybrać nad morze to powinien pamiętać o kilku ważnych czynnikach niezbędnych do udanie spędzonego czasu… Okres – jeżeli ktoś lubi przepych związany z dużą ilością ludzi wliczając w to dodatkowo ciut większą ilość imprez – powinien wybrać termin: koniec lipca – początek sierpnia …ale UWAGA ! …trzeba się przygotować na ewentualny brak noclegów – w tym okresie jest najwięcej wczasowiczów i częściej niż zwykle tych miejsc brakuje… dobrze byłoby zaopatrzyć się w większą sumę pieniędzy – wynajem pokoi w tym czasie jest nadzwyczaj drogi - podobnie rosną ceny artykułów spożywczych a także innych… no i to co kierowcy ‘lubią’ najbardziej ;) – korki… nieuniknione – więc najlepiej wybrać się pociągiem.

 

Inaczej natomiast wszystko wygląda na początku sezonu i jego końcu, mam na myśli: czerwiec – ewentualnie początek lipca oraz końcówkę sierpnia. Jeżeli ktoś chce zaoszczędzić a przy tym dobrze się bawić i poopalać – to termin dla niego. Ceny nie są wtedy za wysokie – więc nie trzeba się szykować na wielkie ‘straty’ pieniężne – pokoje z reguły są tańsze w tym okresie i nie ma problemu z znalezieniem noclegu na jakiś krótszy czas.

 

Miejsce – jest kolejnym ważnym elementem… należy pamiętać gdzie się wybrać – osobiście polecam Władysławowo [miasto, w którym mieszkam ;)] i inne pobliskie miejscowości – widoki są, duża ilość atrakcji wszelkiego rodzaju także… osobiście gwarantuje udane wypoczynek i dobrą zabawę ;) Nie polecam małych, wyludnionych miejsc… głównie dlatego, że trudny dostęp [do wszystkiego praktycznie] jest na porządku dziennym… a no i wszechobecna pustka – takie klimaty spodobają się tylko ludziom szukającym przesadnej ciszy ;)

 

No i co by nie było – bez dobrej pogody ani rusz… Ogólnie rzecz biorąc wygląda to tak, że albo świeci słońce na maksimum przez jakiś czas np. tydzień i więcej albo pada i grzmi przez mniejszy ale widoczny okres przeważnie 2-5 dni. Więc przed spakowaniem do wyjazdu zalecam obejrzenie kilku różnych programów pogodowych – często można się 'zdziwić' [delikatnie mówiąc] a dokładna analiza nie zaszkodzi ;)

 

Podsumowując - jeśli ktoś chce się wybrać w moje okolice a także te dalsze – powinien wszystko dokładnie przeanalizować… nie radzę wycieczek w ślepo – można nieźle się przejechać – mam na myśli głównie noclegi… a także klimat i inne ;)

 

Pozdrawiam, wyyzy.

Edytowane przez wyyzy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...