Skocz do zawartości
dymy

Brisbane - Czyli Wszystko O X2 65nm

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Genesis

E2140 i E2160 to żadna rewelacja, jednak ciekawi mnie aż tak duży skok fpsów między modelami E2140 i E2160. Ja jednak wolę pozostać przy AMD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Haha, to jest dobre, jednordzeniowce chyba niedługo za gratis będą dawali do każdego kupionego X2 :D

To nie jest wcale taki zły pomysł.

Najtańszy semp 90 nm w wersji OEM dołączony do Agena, Kuma lub Brisbane.

Pozwali na uniknięcie problemów z aktualizacją bios (DFI przykładowo nie startuje z Brisbane bez aktualizacji)

Co równie istotne, uszkodzenie CPU podczas OC nie pozbawia użytkownika odpalenia komputera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Kaaban

TA i będzie taka naklejka "recommend for overclocking" i właściwości semprona: można aktualizować spokojnie bios, można spalić X2 i jest zapasowy, można odsprzedać, itd itd :lol: :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie!! Czy to jest X2 na Brisbane?? http://www.proline.pl/shop.php?prodid=AMD+64+X2+4000+AM2+B bo goście z proline nie wiedzą!!! I co oznaczają literki (SOI) przy Procesie technologicznym???Czy on jest 65 W??A swoją drogą zastanawiam sie jak pójdzie taki 4000+:) napewno nie tak dobrze jak 3600+.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie pomaga, 9x322 działa a dla porównania 9.5x302 mimo wolniejszych pamięci już nie.

 

hmm popawka: mam wrażenie, że przy tym trzecim egz. jednak ta zmiana mi pomogła (może ma to związek z dzielnikiem pamięci), poprzednie dwa bezwzględnie kończyły na 2850. generalnie widzę że trafiliśmy na bardzo podobne egz. w sigu masz 2.88 czyli puszczasz go na 320 (dokładnie jak ja). ile potrzebujesz do 320, a ile do 322? u mnie 1.450/1475. pamięci mam ustawione identycznie jednak 2T :(

Edytowane przez dymy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie!! Czy to jest X2 na Brisbane??

Jak oni nie wiedzą to skąd my mamy wiedzieć? Jeśli 0.065 i mnożnik 10.5 to tak, jeśli pomyłka na stronce i 0.09 i bez mnośnika .5 to nie.

 

I co oznaczają literki (SOI) przy Procesie technologicznym???

Silicon On Insulator, technika wykonywania przyrządów w technologi MOS. Edytowane przez hary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym poczekał te ~10 dni aż obnizka wejdzie w życie ;)

taki X2 za 200zł... spirzedam wpi*du swojego pentiuma i asrocka :D

 

Czy ten biostar

http://znak.pl/index.php?cid=327&scid=...id=s2BioNF4AM2L

 

pociągnie brisbane? ;>

 

jako że swięta, troche wolnego - zaczałem się rozgladać za mobaskami pod brisbane - i widze że tanie gigabyte i mój upatrzony biostar z nowym biosem obsługują stepping G1 - czyli brisbane ^_^ jupi! :D

Edytowane przez victor89

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do nowych Pentium - wcale nie jestem przekonany, czy one będą "hitem". Obecnie intel w nowej rewizji Allendale (L2) tak przyciął właściwości OC... np. mam E6400, który robi max prime stable 3150 MHz 1,675v (bios) na W/C :mur:

 

Więc zakładając, że nowe Pentiumy będą się kręcić w podobne granice, to X2 będzie lepszym wyborem - choćby tańsze płyty, niższa cena i te same właściwości OC/wydajność :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do nowych Pentium - wcale nie jestem przekonany, czy one będą "hitem". Obecnie intel w nowej rewizji Allendale (L2) tak przyciął właściwości OC... np. mam E6400, który robi max prime stable 3150 MHz 1,675v (bios) na W/C :mur:

 

Więc zakładając, że nowe Pentiumy będą się kręcić w podobne granice, to X2 będzie lepszym wyborem - choćby tańsze płyty, niższa cena i te same właściwości OC/wydajność :)

może nie te same, ale nie warte takiej róznicy cenowej :)

W kiblu posiedze 30 sekund dłużej z gazetką w ręku, wróce do komputera i efekt ten sam :D a i mądrzejszy będe :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do nowych Pentium - wcale nie jestem przekonany, czy one będą "hitem". Obecnie intel w nowej rewizji Allendale (L2) tak przyciął właściwości OC... np. mam E6400, który robi max prime stable 3150 MHz 1,675v (bios) na W/C :mur:

 

Więc zakładając, że nowe Pentiumy będą się kręcić w podobne granice, to X2 będzie lepszym wyborem - choćby tańsze płyty, niższa cena i te same właściwości OC/wydajność :)

O chłodzeniu i zasilaczu też warto wspomnieć bo taki E6400 ustawiony na 3150 MHz, 1,675 bierze ponad 150 W a płyta przy

tak wysokim FSB też jest prądożerna. Jeśli doliczyć do tego dodatkowe opłaty za prąd to wychodzi drogo,nawet bardzo drogo.

Według mnie użytkowe OC kończy się poniżej 1,5v dla 65 nm.

Najbardziej stabilny i niezawodny jest jednak komputer bez OC. Ciekawe ile czasu trzeba poczekać średnio aby CPU 65 nm

z napięciem ustawionym na 1.675 przestał działać.

 

Do modernizacji starszego komputera chyba najciekawszym rozwiązaniem będzie Brisbane 35W ze względu na niewielkie wymagania

od zasilacza (o ile cena nie będzie zaporowa).

http://www.dailytech.com/article.aspx?newsid=4942

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

generalnie widzę że trafiliśmy na bardzo podobne egz. w sigu masz 2.88 czyli puszczasz go na 320 (dokładnie jak ja). ile potrzebujesz do 320, a ile do 322? u mnie 1.450/1475. pamięci mam ustawione identycznie jednak 2T :(

Przy 320X9 mam 1.425v. 322X9 potrzebuje 1.45v. Na default vcore idzie jakoś około 2.74Ghz. Maksymalnie odpaliłem 3.02Ghz@1.525 ale nie jest stabilnie, nie jestem natomiast wcale pewien czy to proc nie wyrabia czy płyta, mnożnik 9.5 się ogólnie zachowuje znacznie gorzej od 9x a połączenie 9.5 z wysokim htt to juz dramat. Na próbe podniosłem jeszcze vcore do 1.55v ale nic to nie dało. Chyba nie ma sensu więcej woltować.

3020MHz@1.525 : http://img176.imageshack.us/my.php?image=s...x2302ghzda5.jpg

A Korsarze idą na 2 voltach. :)

 

EDIT: może nowy biosik oprócz temperatur poprawi współpracę z połowkowymi mnożnikami...o ile wyjdzie bo Abit leci w kulki.

Edytowane przez zdzich_44

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy 320X9 mam 1.425v. 322X9 potrzebuje 1.45v. Na default vcore idzie jakoś około 2.74Ghz. Maksymalnie odpaliłem 3.02Ghz@1.525 ale nie jest stabilnie, nie jestem natomiast wcale pewien czy to proc nie wyrabia czy płyta, mnożnik 9.5 się ogólnie zachowuje znacznie gorzej od 9x a połączenie 9.5 z wysokim htt to juz dramat. Na próbe podniosłem jeszcze vcore do 1.55v ale nic to nie dało. Chyba nie ma sensu więcej woltować.

3020MHz@1.525 : http://img176.imageshack.us/my.php?image=s...x2302ghzda5.jpg

A Korsarze idą na 2 voltach. :)

 

EDIT: może nowy biosik oprócz temperatur poprawi współpracę z połowkowymi mnożnikami...o ile wyjdzie bo Abit leci w kulki.

2.74 GHz na domyślnym napięciu to bardzo dobry wynik (oby każda sztuka robiła powyżej 2.7 na domyślnym)

 

 

Zmieniło się nieco w cennikach dzisiaj nowy rekord ceny detalicznej x2 3600+ to 260 zł

http://www.apollo.pl/store/show_detail/17/32673

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta cena zabija ;) Wyglada na to , ze nawet jak po 22kwietnia e4300 spadnie na te ok 450 zeta to dalej bedzie to cena x2 3600+ z dobra plyta :D Szkoda tylko , ze inteligenci z intela az do czerwca dalej beda sprzedawac 925 i 935 po 70-80$ zamiast spusci na 50.

 

Aczkolwiek serii e21xx bym nie przekreslal po kilku gorzej krecacych sie sztukach z wyzszej polki zawsze moze sie trafic beznadziejny proc nawet posrod super kretliwych - przyklad u mnie w sigu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to raczej w apollo powinieneś spytać :)

zresztą było już o tym i wygląda na to, że akurat w tej kwestii apollo nadal leci sobie w kulki robiąc klientelę w konia (ponieważ nie poprawia nieścisłości w opisie produktu). z tego co pamiętam ktoś tam dzwonił i okazało się wtedy że to jednak o.90 i podejrzewam, że nadal można się naciąć..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...