Skocz do zawartości
dymy

Brisbane - Czyli Wszystko O X2 65nm

Rekomendowane odpowiedzi

@byzik - do samych gier bym raczej nie zmienial poki co jesli posiadasz takiego athlonka :)

(poczekaj jeszcze troche bo ceny spadna :))

 

Co do 1 vs 2 jajka ...

Ja potrzebowalem do grafiki 2 jajek wiec dorwalem niedawno PD920 (bo kupilem dual-vsta za 130 :P), ale pewnie za ~tydzien go opchne i kupie sobie brisbane + kn9 :)

 

@Spookie - dymy ma w sygnaturce ze chlodzi freezerem :)

 

A co do temp ... to kn9 na nowym biosie juz poprawnie je pokazuje ?

(31 i 33 temp rdzeni przy takim taktowaniu faktycznie maja tak malo ?)

edit: a no to wlasnie dymy mi odpowiedzial :D (fajnie ze nareszcie jest OK :)))

Edytowane przez Aludan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Spookie

 

dopiero od wczoraj mój Abit pokazuje poprawne temperatury (nowy bios do KN9) więc nie mam pojęcia jak z tymi czapkami. temperatura jaką widzisz w moim poprzednim poscie to stres przy otwartej budzie.

co do max oc to wszystkie robiły 2850 ale przy różnych napięciach. rozbieżności w napięciach między nimi byly spore ale generalnie na stock robią nieco ponad 2.6, a do nieco ponad 2.7 potrzebują 1.35. później jest spory wzrost zapotrzebowania na V i jest z tym różnie ale przeważnie do nieco ponad 2.8 musiałem wyjść ponad 1.43. napięcia podaje z biosu więc dolicz sobie 0.03 jak wyżej pisałem. zresztą przelookaj moje poprzednie posty i będziesz wiedział ile robił który - już nie pamiętam dokładnie. z tego co zauważyłem inni użytkownicy purepc mają podobne osiągi jednak na newegg sporo jest komentarzy osób które na stock robią ~2.7, a powyżej 1.4 potrafią wyjść na 3G - pytanie na ile to stabilne bo podejrzewam, że większość komentuje "na gorąco" ;) wszystkie procki oprócz tego nowego były z tej pierwszej partii w Action. chłodzę fryzjerem, a procki BOX :)

 

----------------------

update about new Brisbane:

 

9x334@1.45 (biosowe) ~5min orthos error :-|

9x334@1.475 (biosowe) ~5min orthos error :angry: wyżej z napięciem nie jadę bo to imho niepotrzebne ryzyko

 

ale jest lepiej bo jeszcze żaden z 3G normalnie nie pracował pod Windą (jedynie ten pierwszy ale on jedynie na chwilkę wstał i reset).

 

sprawdzę jeszcze na połówkowym :?

Edytowane przez dymy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszyscy się upierają i podają cenę 3600 z apollo , alw ten proc u nich to .90nm, juz oprócz mnie potwierdziła to druga osoba która kontaktowała sie z nimi w tej sprawie, w tej chwili o.65 kosztuje 300zł

mi tam przyslali brisbane.. a zamawialem wczoraj ostatnia sztuke jaka mieli...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość hauturnik

może jakaś stronka z testami

co kupić 65nm 3600 , 4000 czy one lepiej się podkręcaja?

czy 90nm 4000, może 5000

oczywiscie ze 0.65 brisbane zadne windsory EE. Uwazaj na x2 3600 windosra 2ghz z kastrowanym cache do 256kb. Brisbane latwo poznac bo ma 9.5 mnoznik i 1900mhz ale 512cache. Ceny nadal wysokie docelowo powinno byc ponizej 250zl ale jeszcze z tydzien trzeba bedzie poczekac na dojscie nowych dostaw po nizszych cenach

Potem zawsze mozesz przejsc na k10 dlatego nie warto kupowac nic wiecej niz 3600 brisbane +oc proc narazie wystarczy. Ja przynajmniej nie mam zwyczaju placic firmie za fabrycznie podkrecony procek za sprawa innego mnoznika. Zawsze najlepsze sa najslabsze procki z serii :lol:

 

mi tam przyslali brisbane.. a zamawialem wczoraj ostatnia sztuke jaka mieli...

w opisach na dzisiejszej x2 3600 sa dostepne ale w opisach to windsory castraty a nie brisbane

oni chyba sami nie wiedza co maja i to co dostaniesz to loteria :damage_wall:

 

a wlasnie brisbane to z oznaczen na procku chyba powinien byc ADO3600****

windsor to ada ??

Edytowane przez hauturnik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w okolicach 1.65 płyta odcina mi zasilanie po obciążeniu proca.

przy zamkniętej budzie oc spada i już przy 1.45 potrafi mi zacząć sypać błędami (mowa o poprzednich egz.) - ano chyba właśnie z powodu temperaturki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przy zamkniętej budzie oc spada i już przy 1.45 potrafi mi zacząć sypać błędami (mowa o poprzednich egz.) - ano chyba właśnie z powodu temperaturki :)

Na pewno w jakimś stopniu to kwestia temperatury. Na 1.5v z biosu próbowałem po południu katować procka i zaliczałem dość szybkie restarty. Wieczorem otworzyłem budę i przekroczyłem 3Ghz na nieco dłużej, SPi 16M wywaliło się po 17 przebiegach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przeprosiłem się z połówkowym i było warto :banana: jeśli cała ta partia jest taka dobra to będziemy mieli wysyp takich wyników

 

http://valid.x86-secret.com/show_oc.php?id=186901

 

update:

sprawdziłem jeszcze przy 1.425 i 1.450 ale niestety tylko 1.475 stabilne - myślę jednak, że to dobry wynik :)

teraz zobaczymy ile mogę na niższych napięciach bo chciałbym zamknąć budę i spać spokojnie ;)

 

9x328@1.425 (w biosie) stabilne przy otwartej budzie :) przy zamkniętej niestety nie :(

post-879-1176440058_thumb.jpg

Edytowane przez dymy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość hauturnik

ma 2x 512 = 1MB :]

nie ma 1mb bo nie jest to cache dzielony na 2 jajka jak w c2d

dlatego piszac 512 mam na mysli to co przypada na jeden rdzen :angry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jaka wg. Ciebie może być dla niego groźna?

Myśle że przy przywoitym chłodziwie tak 1.55V real można spokojnie 24/7 działać. A groźna? Hmm, 1.8V mógłby już nie zdzierżyć, ale to dość trudno powiedzieć zanim ktoś nie zabije swojego proca napięciem, takie wróżenie. Nikt tego jeszcze chyba nie badał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość hauturnik

Myśle że przy przywoitym chłodziwie tak 1.55V real można spokojnie 24/7 działać. A groźna? Hmm, 1.8V mógłby już nie zdzierżyć, ale to dość trudno powiedzieć zanim ktoś nie zabije swojego proca napięciem, takie wróżenie. Nikt tego jeszcze chyba nie badał.

1.55V dla 0.65 to jak 1.65 dla 0.9 :damage_wall:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1.55V dla 0.65 to jak 1.65 dla 0.9 :damage_wall:

Raczej 1.55v dla 65 nm to tak jak 1.7v dla 90 nm i 1.85 v dla 130 nm.

Lepiej trzymać się poniżej 1.5 v dla 65 nm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1.55V dla 0.65 to jak 1.65 dla 0.9 :damage_wall:

A co to 1.65V dla 0.09um to jakoś strasznie dużo niby? Nie jeden jechał tyle 24/7 i nawet o tym nie wiedział. A tak pozatym jak ty to wymierzyłeś? :lol: Edytowane przez hary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gdzieś czytałem, że do 1.45V jest najbezpieczniej (oczywiście sporo zależy od temp), a później to już różnie. płyta podbija o o.03 więc jeśli wierzyć cpu-z to z 1.475 robi się 1.5 :-|

przy wartościach w okolicy 1.45-.475 (w biosie) po zamknięciu budy poprzednie egz. traciły stabilność i choć w painkillera mogłem grać godzinami to pod odpaleniu 3dmarka06 komp się wyłączał po krótkiej chwili (na starszym biosie 1.1 - bo na nowym nie sprawdzałem). po doświadczeniach z moim Sempronem i oc 7900GS wiem już, że coś sie przegrzewa, dlatego imho nawet 1.45 na codzień to dla mnie odrobinę zbyt dużo ;) a mając na uwadze upalne lato interesuje mnie tylko Rock Stable bez zbytecznego angażowania się w wentylację bo nie mam na to czasu ;)

już wkrótce dam znać ile mogę z nim na 1.40~.425

Edytowane przez dymy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość hauturnik

gdzieś czytałem, że do 1.45V jest najbezpieczniej (oczywiście sporo zależy od temp), a później to już różnie. płyta podbija o o.03 więc jeśli wierzyć cpu-z to z 1.475 robi się 1.5 :-|

przy wartościach w okolicy 1.45-.475 w biosie po zamknięciu budy poprzednie egz. traciły stabilność i choć w painkillera mogłem grać godzinami to pod odpaleniu 3dmarka06 komp się wyłączał po krótkiej chwili (na starszym biosie 1.1). po doświadczeniach z moim Sempronem i oc 7900GS wiem już, że coś sie przegrzewa, dlatego imho nawet 1.45 na codzień to dla mnie odrobinę zbyt dużo ;) a mając na uwadze upalne lato interesuje mnie tylko Rock Stable bez zbytecznego angażowania się w wentylację bo nie mam na to czasu ;)

już wkrótce dam znać ile mogę z nim na 1.40~.425

walnie kontroler pamieci i bedzie kaput Edytowane przez hauturnik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde czaję sie na tańsze wersje c2d i obnizki 22-go,ale jak widzę te ceny x2 to zaczynam pękać...

Cena płyty na am2 + x2 3600 jest już zblizona do sredniej klasy płyty pod c2d. Rekordów w spi moze nie pobije , ale x2 nie jest zły-gdyby jeszcze potrafiły latać te 3-3.1ghz na codzień to było by coś...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez rozwazalem przesiadke na c2d,jednak przesiadam sie na x2. Za 550zl mam dobra plyte+x2,gdzie do intela plyta tyle kosztuje,a gdzie jeszcze proc.Dla kilkunastu procent wydajnosci,nie bede placil dwa razy tyle.Co do proca,to poczekam do poniedzialku,moze jeszcze bedzie wysyp nowych dostaw.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja czekam na dostawe do ESC ew jak nie bedzie takowej do wtorku to biore gdzie indziej :P

 

narazie 3600+ 65nm przez ten tydzien potanial o 35zł

Ja czekam na ddr2 ktore do mnie przyjda (mam nadzieje) w poniedzialek i jak bedzie z nimi wszystko w porzadku to wymieniam sprzet z podpisu na brisbane + KN9 i dolacze do waszego szczesliwego grona :D

 

Ledwo niedawno kupilem 1 raz w zyciu intela i juz szykuje sie na zmiane z powrotem na amd hehe :D

(i dobrze mi z ta mysla :P)

 

Ps. PD920 kupilem dlatego ze jestem w trakcie pisania pracy inzynierskiej (animacja 3d) i potrzebowalem cos szybszego od sempa do renderowania, a ze dorwalem 775dual-vsta za 130zl to nic innego w cenie ~280zl nie widzialem miesiac temu :P

Edytowane przez Aludan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...