Skocz do zawartości
dymy

Brisbane - Czyli Wszystko O X2 65nm

Rekomendowane odpowiedzi

Kupilem tydzien temu AM2 4600+,oczywiscie po kupnie plyty KN9 Ultra (oczywiscie odrazu wgrany najnowszy bios )nie moglem oprzec sie troszku pogonic proca.Niestety ledwo po wlaczeniu guzika "power" komp nie startuje i piszczy...po dlugich kombinacjach winowajcami byly kostki Geila Ultra 800 Cl4 :/ jedna kostka niestety byla walnieta :/ i co mi zostalo?wymienili mi w Proline na Kingmaxy :| ktore ledwo co biegaja na Cl4.5.5.18 przy 2.1v...jak pech to pech...Po pierwszych testach poszedl na 234x12 czyli 2808 na napieciu 1.375v.Za duzo czasu nie bylo to puscilem SP2004 na 1h i stabilnie,3 testy smarkiem 06 i godzina grania w Stalkera i zero zwisow itd.Komp botuje sie na 250x12 czyli rowne 3Ghz,ale co do stabilnosci to nie bylo czasu sprawdzic,ale to chyba malo mozliwe aby pociagnal stabilne 3Ghz.Ma ktos z was proca 4600+?Ciekawi mnie jakie sa srednie wyniki na tym procu...

 

Z gory podziekowania dla Bio ktory uzyczyl mi Hantkeja :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podsumowując: trochę rozczarowuje ten Brisbane... z tego co piszecie to same kłopoty i 3GHz nie chce osiągnąć :-| Ale dobrze że mamy grupę królików doświadczalnych, zobaczymy jak się rozwinie sytuacja [;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość f.e.a.r.

Kupilem tydzien temu AM2 4600+,oczywiscie po kupnie plyty KN9 Ultra (oczywiscie odrazu wgrany najnowszy bios )nie moglem oprzec sie troszku pogonic proca.Niestety ledwo po wlaczeniu guzika "power" komp nie startuje i piszczy...po dlugich kombinacjach winowajcami byly kostki Geila Ultra 800 Cl4 :/ jedna kostka niestety byla walnieta :/ i co mi zostalo?wymienili mi w Proline na Kingmaxy :| ktore ledwo co biegaja na Cl4.5.5.18 przy 2.1v...jak pech to pech...Po pierwszych testach poszedl na 234x12 czyli 2808 na napieciu 1.375v.Za duzo czasu nie bylo to puscilem SP2004 na 1h i stabilnie,3 testy smarkiem 06 i godzina grania w Stalkera i zero zwisow itd.Komp botuje sie na 250x12 czyli rowne 3Ghz,ale co do stabilnosci to nie bylo czasu sprawdzic,ale to chyba malo mozliwe aby pociagnal stabilne 3Ghz.Ma ktos z was proca 4600+?Ciekawi mnie jakie sa srednie wyniki na tym procu...

 

Z gory podziekowania dla Bio ktory uzyczyl mi Hantkeja :D

Nie wystarczyło się spytać na forum ? Może nie kostki był padnięte :mur: ? Ja tak miałem, że na zielonych slotach mi nie chciał wystartować kompt to przerzuciłem na żółte a potem spowrotem na zielone i jest cacy.

 

Podsumowując: trochę rozczarowuje ten Brisbane... z tego co piszecie to same kłopoty i 3GHz nie chce osiągnąć :-| Ale dobrze że mamy grupę królików doświadczalnych, zobaczymy jak się rozwinie sytuacja [;

Dlaczego rozczarowuje ? 3ghz robi na ok 1.5 a jak jakiś lepszy to nawet mniej. Ja mam 2800 24/7 i jakoś mi się dobrze z tym żyje. 900Mhz oc mi styka :) Niby szedł stabilnie na 2900 i na wyższym V ale się w bf2 wywalił. Imo bardzo udany procesor.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość kamil2201

Man3k jak na takie V to 2.8GHz to bardzo ładny wynik. Co do brisbane to dobry procek. Znajdzie mi procesor kótry konfortowo pójdzie na 2.6-2.8GHz za 250zł? 2 rdzenie za tą kase to BARDZO MAŁO. Może wyjdą lepsze serie które zrobią te 3G ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podsumowując: trochę rozczarowuje ten Brisbane... z tego co piszecie to same kłopoty i 3GHz nie chce osiągnąć :-| Ale dobrze że mamy grupę królików doświadczalnych, zobaczymy jak się rozwinie sytuacja [;

Kłopoty? Ja tam kłopotów nie widze w samym procesorze, tylko w ludziach, którzy kupują sobie procesor a potem na forum marudzą, że nie działa. Z reguły problemem jest bios (np. na DFI, wystarczy wgrać nowy i wszystko działa, w sklepie powinni to zrobić jak się o to poprosi). OC nie jest złe, 2.8ghz robi kazdy model. Jak za 250zł to raczej więcej wymagać nie można. Co do problemu kogoś tam wyzej z KN9 Ultra...no cóż, imo Abit to nie jest 100% bezproblemowa płyta :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

f.e.a.r. puscisz probke superpi 1m przy taktach 2800mhz i dasz tu wyniczek ?

Ja puszczlem pi z 2800 MHz i jakies 32s; sempron mial 31,5s...

 

Aby przebic ten wynik co masz w sygnaturce to brisbane musi miec wiecej niz u ciebie MHz; pozatym sporo zalezy od pamieci.

 

Man3k jak na takie V to 2.8GHz to bardzo ładny wynik. Co do brisbane to dobry procek. Znajdzie mi procesor kótry konfortowo pójdzie na 2.6-2.8GHz za 250zł? 2 rdzenie za tą kase to BARDZO MAŁO. Może wyjdą lepsze serie które zrobią te 3G ;]

Czy ja wiem; mam sep i brisbane ale wcale nie jestem za bardzo zadowolony z tego nowszego AMD... 2 rdzenie to zdecydowanie najwiekszy plus choc jakiejs gigantycznej roznicy nie odczulem a np w takich grach brisbane 2800 MHz gorzej wypada od mojego starego semprona @ 2920 MHz (24/7) a sep kosztowal mniej niz 50% ceny 65nm amdka...

Edytowane przez Spookie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podsumowując: trochę rozczarowuje ten Brisbane... z tego co piszecie to same kłopoty i 3GHz nie chce osiągnąć :-| Ale dobrze że mamy grupę królików doświadczalnych, zobaczymy jak się rozwinie sytuacja [;

a to kwiatek nam się trafił :lol: ale jak się na polskim robi wina za szkołą to się później tak puentuje ;)

proce bez problemu wychodzą na pułap 2800~2900 bez zbędnego ryzyka związanego z dużym napięciem. jedne kończą w okolicach 2.9 inne potrafią wyskoczyć ponad 3 - myślę że wynik dokładnie o klasę lepszy niż na o.90nm (gdzie większość użytkowników z tego co widzę na codzień pracuje z zegarami 2500~2600) i przy zachowaniu tej samej super ceny na tą chwilę są wyśmienitą propozycją dla osób poszukujących nowoczesnej, wydajnej i taniej platformy sprzętowej :) zupełnie nie rozumiem tej króliczej prowokacji ale widać niektórzy muszą się w ten sposób dowartościować ;)

 

Czy ja wiem; mam sep i brisbane ale wcale nie jestem za bardzo zadowolony z tego nowszego AMD...

no to kręć go mocniej ;) imho ostatnie serie Sempów są naprawdę godne - wiem bo sam miałem :)

jednak przyszłość to dwa i więcej jajek więc gdybym wybierał po raz drugi to również Bri :)

 

Kłopoty? Ja tam kłopotów nie widze w samym procesorze, tylko w ludziach, którzy kupują sobie procesor a potem na forum marudzą, że nie działa.

dokładnie!

i dlatego też tak mało tutaj egz. robiących 3G

 

Może wyjdą lepsze serie które zrobią te 3G ;]

już wyszły - patrz pierwszy post

Edytowane przez dymy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba pomyliles tematy twoj procek to Windsor a nie Brisbane...

 

Jak mamy mniejsze taktowanie ramu to chyba logiczne ze sa nizsze wyniki... przy takich MHz to CL 3 powinno chodzic, pozatym masz wysoki mnoznik to jeszcze mozesz troche pokombinowac mnoznikiem procka...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chodziło mi o żadną prowokację ;). Tak napisałem, nie wiem czy pominąłem ";)", ale ja nie z tych :P

 

Z oc chodziło mi o to o czym pisał Spookie, że po oc semp wypada lepiej więc imo brisbane powinien lecieć wyżej żeby go trochę podganiać. Jak by wszystko było przystosowane do dwóch rdzeni to spoko, ale przy obecnej sytuacji to trochę lipa...

 

Z grzesiem się z zgodzę...

 

@f.e.a.r. chodziło mi o stable ile robi ;) Jak wywala cokolwiek to jak by nie patrzeć stable to to nie jest...

 

I do wszystkich: ja naprawdę nie chcę nikogo prowokować, napisałem swoje odczucia na podstawie tego co tutaj piszecie i jak to napisał pewien user tego forum "miłujmy się" ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość f.e.a.r.

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Duże skoki napięć są. Tzn mam niby na 1,425 ale jak kompletnie nic nie robie to spada do 1,416 a jak już jest większy stress to idzie na 1,436 :)

 

To co mam wyżej to ustawienia stabilne w bf2 po 3 godzinach gry. Generalnie można przyjąć, że każdy brisbane z palcem w sockecie robi stabilne 2800MHz przy znośnym napięciu.

Edytowane przez f.e.a.r.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość amapi3d

ale 1M i tak liczy tak samo jak mój A64 na 2600Mhz :] czyli z wydajnoscią 1rdzenia jest mizernie :/

no ale trzeba tez wziac pod uwage dosc slabe taktowanie pamieci jak na ddr2 - a wlasciwie timingi. tak czy siak wynik bez rewelacji. ktos kto ma przyzwoity sprzet na s939 jesli juz chce zmieniac sprzet to tylko na c2d

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taki sam czas mam tylko, ze na swoim sempronie @ 2660mhz no i troszke lepsze pamieci mam, wiec chyba wymiana niema sensu.

SuperPi to bardzo szczególna aplikacja (wykonuje dużo operacji dyskowych) bo wynik zależy od ustawień systemu operacyjnego

i pamięci. W innych aplikacjach mniej wrażliwych na RAM wydajność jest podobna. Prawdziwy pożytek z wymiany to będzie

odczuwalny w programach wykorzystujących 2 rdzenie. Na duży przyrost wydajności na 1 rdzeń to trzeba poczekać na k10

bo nawet C2D dużo nie daje (przy identycznym taktowaniu 15% przy aplikacjach mało wrażliwych na RAM i L2 a przy 64-bit

to nawet mniej)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość f.e.a.r.

ale 1M i tak liczy tak samo jak mój A64 na 2600Mhz :] czyli z wydajnoscią 1rdzenia jest mizernie :/

Zwróć uwagę na moje timingi i to, że się jeszcze nimi nie bawiłem... :-|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W moim przypadku poczekac na k10 jak bedzie w ludzkich cenach mobo tez do wymiany, ale z tym sie poczeka zeby jakiegos szajsa nie kupic( na am2 zanim dfi wyszlo prawie juz kupilem tego badziewnego asusa).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale 1M i tak liczy tak samo jak mój A64 na 2600Mhz :] czyli z wydajnoscią 1rdzenia jest mizernie :/

 

Taki sam czas mam tylko, ze na swoim sempronie @ 2660mhz no i troszke lepsze pamieci mam, wiec chyba wymiana niema sensu.

 

Wynik nie zalezy tylko od procesora, NIE ZAPOMINAJCIE O TYM. f.e.a.r ma słabe pamięci, wiec wynik nie zaskakuje. Z D9 @ 3-3-3-5-12 byłoby ciekawiej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W moim przypadku poczekac na k10 jak bedzie w ludzkich cenach mobo tez do wymiany, ale z tym sie poczeka zeby jakiegos szajsa nie kupic( na am2 zanim dfi wyszlo prawie juz kupilem tego badziewnego asusa).

Możliwe że po wymianie biosu 2 rdzeniowy K10 da się wcisnąć do tego DFI gorzej będzie z X4.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możliwe że po wymianie biosu 2 rdzeniowy K10 da się wcisnąć do tego DFI gorzej będzie z X4.

Można podejrzewać, że bedzie to samo co z C2D i płytami głównymi gdy procesory z rodziny 'core' wchodziły do desktopów. Pewnie procesor bedzie pasował bez problemów, ale sekcja zasilania będzie niekompatybilna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można podejrzewać, że bedzie to samo co z C2D i płytami głównymi gdy procesory z rodziny 'core' wchodziły do desktopów. Pewnie procesor bedzie pasował bez problemów, ale sekcja zasilania będzie niekompatybilna.

Nie :P

 

Juz jest potwierdzone AM2+ ma byc kompatybilne z mobo pod AM2 choc preferowane bedzie mobo AM2+ co stracimy mająć płyte bez "+" tego jeszcze nie wiadomo.

 

http://pclab.pl/news26098.html

 

http://pclab.pl/news26100.html

 

Co do PI to Brisbane 2800 MHz u mnie wyszlo 32s a semp 31,5s :P

 

Pod koniec tygodnia chyba "sie poscigam sam ze soba" :E; moj sempron mial ponizej 29s ;p

Edytowane przez Spookie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

K10 wsadze tylko po co mi taka wymiana jesli polowa funkcji tego procka nie bedzie dostepna na mojej mobo?? moze przez jakis okres tak zrobie, ale szybko bedzie trzeba zebrac kase na mobo am2+.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pod koniec tygodnia chyba "sie poscigam sam ze soba" :E; moj sempron mial ponizej 29s ;p

Brisbane ma nieco powyżej 29s. ;) Ale nie dla SPi się kupuje 2 jajka.

http://img249.imageshack.us/my.php?image=1m3065ghzlz6.jpg

 

I w sumie jakichś specjalnych przygotowań do testu nie robiłem.

Edytowane przez zdzich_44

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...